Противозачатъчни

  • 911
  • 9
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 511
Здравейте!
Последният ми цикъл закъсня с 8 дена и се замислям дали да не започна да пия противозачатъчни. Вие вземате ли? Ако да, какви? Според вас вредни ли са? Или вече науката е достатъчно напреднала....

# 1
  • Мнения: 2 616
Кои са с най-малко хормони. Аз пих преди години Логест, които бяха уж с най-малкото количество хормони от всички, които се предлагаха на пазара, ама пак напълнях с 5кг за 2 месеца, а съм се ограничавала какво и как ям, защото и без това ме беше страх от този ефект на хапчетата. Сега се чудя след раждането (и периода на кърмене, разбира се) дали да си слагам спирала или да опитам пак с противозачатъчни, но ме е страх да не напълнея пак.

# 2
  • Мнения: 419
Да пия-Цилест,не ми действат зле Peace
Преди да родя пиех също.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Иди на гинеколог- лекар да ти определи кои са по-подходящи.
Това, че противозачатъчните са с малко хормони не ги прави по-добри/ по-подходящи.
Безвредни лекарства няма.

# 4
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Години наред пиех Логест - супер, никакви оплаквания, много съм доволна, но това не означава че са подходящи за всяка жена.Преди това съм пила Цилест, но не ми понесоха.Редно е да се консултираш с гинеколог и е добре да си направиш хормонални изследвания за да се установи кои са най-подходящите за теб.Това е моят съвет.

# 5
  • Мнения: 511
наи добре лекар да ти предпише.аз лично пиех новелит.но от 1 год съм със спирала че ги забравях

# 6
  • Русе
  • Мнения: 511
Благодаря ви за отговорите! Аз със сигурност ще отида на гинеколог, но исках да чуя и другии мнения! Например това, което 
eveto каза не го знаех! Ще се направя тест!   bouquet

# 7
  • varna
  • Мнения: 1 012
диане 35- много съм доволна  от тях-никакви странични ефекти не съм имала,но при всеки е различно-сестра ми и изписаха регулон- а тя е на 34г,казвам го защото не знам на каква възраст си! Simple Smile

# 8
  • Русе
  • Мнения: 511
На 22 съм, но годините имат ли значение?  Rolling Eyes

# 9
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
На 22 съм, но годините имат ли значение?  Rolling Eyes

годините имат значение, същото така раждания, аборти, хормонални проблеми, всичко това влияе на организма на жената и определя нивото хормони, затова казах за изследванията за хормони, но може и да не се наложи да ги правиш, доста си млада, но все пак нека лекар да прецени

Общи условия

Активация на акаунт