Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители, отглеждащи сами децата си
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте момичета,

Налага ми се да се изнеса за известно време( или завинаги). Никога не ми се е налагало да търся жилище под наем. Освен това съм сама с детето си. Бих  искала да открия друга самотна майка, която живее с детето си, и евентуално да заживея с нея, ако си допадаме. Причините за това са няколко - нямам голяма възможност да плащам наем сама, въпреки че ако се наложи ще се справя. Другата причина, която за мен е проблемна, е че се страхувам да остана сама. Изпаднала съм в депресия, и не искам да имам време, да обмислям проблемите си в това състояние.

Ако може да ми дадете съвет, на какво трябва да обърна внимание при търсенето на жилище. Ще съм много благодарна.

Моля, пиши на кирилица!!!
« Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 00:50 от Бейб »
Цитирай

София, Света троица

За съжаление, аз все още не живея в новият си апартамент- иначе бих ти помогнала. И за мене щеше финансово да е по-добре. Но все пак ми се струва, че молбата ти е малко рискована- как човек да е сигурен, че не използваш  "самотността" ни за някакви други цели.
Нямаш ли близки, роднини познати- хора, които са запознати с положението ти. Да търсиш помощ от непознати е много крайна мярка.
Съжалявам!
Цитирай

Един съвет от мен. Не е по темата но мисля че ще е полезен. Поговори с някой приятел по въпроса. Ако наистина се стигне до там да се изнасяш - приятелите ти така или иначе ще разберат, че нещата  между вас не са добре. Освен това аз лично винаги от приятели съм си намирал квартира и съм бил доволен винаги.
И Изобщо - ако си решила за квартира - кавай на всичките си познати - най-добрите предложения излизат така. Обяви за съкватриеранти има в форума на imoti.net. Май има и във вестник Позвънете.
За квартирата - според мен най-добре е без хазяин/ка и всеки да си има собствена стая (за якой може да се подразбира това но аз да го напиша все пак).
И гледай да си пасваш със съквартирантката, доколкото това може да се прецени предварително. Аз лично съм намирал съквартирантка по обява и беше много свястно момиче.

Успех и късмет с търсенето.  Peace
Цитирай

София

naistina mi e trudno da govorq s priqtelite si za tova sega.

ako nqkoi misli, 4e iskam da zipolzvam samotata na horata - suzalqvam, ne e vqrno. ne se surdq, normalno e 4ovek da ne se doverqva na nepoznati.

Наистина ми е трудно да говоря с приятеите си затова сега.

Ако някой мисли, че искам да използвам самотата на хората - съжалявам, не е вярно. Не се сърдя, нормално е човек да да не се доверява на непознати.

Моля те, пиши на кирилица!!!
« Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 15:30 от Бейб »
Цитирай

София

Вили, по-добре наистина поговори с приятелите си за проблема. Така по-лесно ще намериш изход от ситуацията.
Цитирай

Виж,според мен не ти трябва съвет от никой.Намираш квартира наемаш я и се изнасяш.Това ти го казвам от личен опит и то съвсем скорошен.Миналата година май месец предприех тази стъпка,след деветгодишен брак си взех двете деца,изнесох се и последва развод.Нямаш си идея колко по-добре се чувствах,бях така уплашена от самотата,а се оказа че съм много силна.Това е най-правилното нещо,което съм направила в живота си.Сигурна съм че ще се справиш!Успех Wink
Цитирай

Плевен

Не виждам нищо нередно по този начин да си търсиш човек за съжителство. В такива моменти човек има нужда да е отделен дори и от приятелите си и да остане насаме със себе си или поне с непознати. В такова положение бих постъпила като теб. Желая ти успех!
Цитирай

Плевен

Неприятното е, че ако реши човек да се изнася някъде с детето си и то ходи на ясла или градина, трябва да си търси квартира в същия квартал, защото това е по-лесно, отколкото да смениш детското заведение в средата на годината.  Thinking А пък ако искаш да си с още някой  положението се затяга - трябва да е навит да живее във въпросния квартал.  ooooh! Аз лично, ако можех да си позволя дори не бих си търсила съквартирант.  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.