Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

София

Задължително ли е детето да яде бял хляб? Мога ли да му  давам ръжен  хляб или грахам. Предполагам че са по здравословни от белия. Споделете!
Цитирай

Островитянка Манка

Можеш да даваш какъвто хляб си решиш.
Цитирай

Кори Селести

ако може въобще да не яде бял - още по-добре:)
аз се пробвах, но Елина само бял, добруджа и бели питки яде....другото не и е вкусно....
Цитирай

Черния хляб е по-трудносмилаем. Изчакай детето първо да свисне с белия. Забравила съм точно, но мисля, че някъде след 9-10 месеца може да се включи и черен. При стомашни проблими - диария и др. - задължително бял.
Цитирай

София

Ние сме на 1г и 9м. и  до скоро ядяхме бял хляб, но сега цялото семейство мина на ръжен и някакси не върви да купувам цял хляб за дребосъка защото той ще изяде най-много 4 филийки и ще трябва да го изхвърля. От няколко дена му давам ръжен и грахам и тях също ги яде без да се мръщи.
Цитирай

При рома, пурите, какаото и бабиериндосите

На година и девет месеца мисля че може. При захранването с хляб в по ранна възраст трябва да се внимава, защото типовия, и всички други черни хлябове имат добавки които , алергизират. На нас алерголожката ни каза да даваме домашен сухар от бял ЗАВОДСКИ хляб защото той няма добавки.
Цитирай

sofia

Аз само бонус ну давам
Цитирай

София

Не е задължително, но е желателно. Иначе можеш да даваш какъвто хляб ти решиш или какъвто харесва на детенце.
Цитирай

Аз давам всякакъв хляб, а за попарката ползвам само сухар.
Детенце обаче харесва повече бялото хлябче.
Цитирай

В "Бъдете здрави" (не си спомням кога е било, но бебки още не се бяха родили) обясняваха, че децата трябва да ядат основно бял хляб. Черният и пълнозърнестият прекалено много натоварват детското стомахче, а и е обогатен със съставки, които често са алергени. Витамините, минералите и т.н. детето си взема чрез храната, а белият хляб е по-хранителен, по-лесно смилаем, а и далеч не е толкова вреден, колкото се разправя.
За себе си аз лично предпочитам хляб София - бял, безсолен и диетичен, но не знам дали става за деца  Thinking .
Цитирай

Кори Селести

хм.....вие ми разбихте представата за белия хляб:)
досега всички са ми казвали, че черния е по-полезен...от сега ще си знам!:)
за мен основния недостатък на белия хляб е, че е ужасно вкусен (особено топъл) и понякога немога да се спра....

та....връщам си думите от по-горе...
явно ми е било грешно инфото.
Цитирай

Европа

Цитат на: medusa
Можеш да даваш какъвто хляб си решиш.

А от кога?
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

и аз така знам, 4е 4ерния е по-полезен. До годинка съм давала сухар, а след това всякакъв хляб. Отскоро ядем пове4е 4ерен хляб вкъщи.
Цитирай

Варна

Давам на детето си само черен хляб, освен когато сме някъде (както например бяхме в планината) където няма избор. Наскоро разбрах, че единствения наистина полезен хляб е "Тонус" /"Бонус"....От две седмици сме само на него. Дъщеря ми го обожава! Не знам как затормозява стомаха, след като тя по два пъти всеки ден се изаква. Wink  Rolling Eyes
Цитирай

Bath, UK / Варна

От всичко, което съм чела, съм решила и давам предимно пълнозърнести храни - хляб, пълнозърнест корн флейкс, неполиран ориз и т.н. Знам, че не трябва да се прекалява с пълнозърнестите неща, защото някои съдържали прекалено много фибри. Но и с белия хляб не трябва да се прекалява. Така че когато може, не давам хляб, компенсираме със зеленчуци.
Иначе давам от около 9-10 месечна възраст, с попарата.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора