Дали ще имам проблем с кучето...

  • 1 102
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Много се притеснявам, защото сега пролетта свекърва ми ще си дойде с кученцето й (тя е в чужбина) и ще ни го остави за месец да го гледаме, докато дойде време да раждам. От както съм бременна не съм го виждала и се притеснявам дали няма да има някаква алергична реакция. Кучето е мъничко и си има всички имунизации. Чудя се дали все още имам имунитет към него и дали не е опасно за мен и бебето, тъй като на кучето естествено го разхождаме навън?
Кучето ще остане и когато се роди бебето за 1 месец. Аз естествено ще гледам да не влиза кучето в стаята.
Споделте какво мислите?....

# 1
Аз смятам,че няма никакъв проблем,ако на кучето са му бити всички нужни ваксини и след разходки се спазва нужната хигиена(измивате му лапичките)А ако кучето не беше научено да си върши нуждите навънка е тогава би представлявало проблем.
Ние имаме куче и не ни е създавало абсолютно никакъв проблем.

# 2
  • Мнения: 4 362
До скоро имах кавказка овчарка,но я гледах на двора,не съм имала проблем  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 7 723
Единствения проблем, според мен ще е, ако кучето се навира при бебето  Thinking
Не им позволявай контакт  Wink

# 4
  • Мнения: 6 164
Много семейства с бебе имат и куче. Няма проблем, но най-добре да не влиза кучето в стаята с бебето, да си тръска козината около креватчето, да хвърчат косми, лиги... сещаш се. Няма опасност при добра хигиена. Peace

# 5
  • Мнения: 1 877
Преди да се появят децата и двете ни кучета бяха царете на къщата-имаха достъп навсякъде,но сега са само в коридора и не ги допускаме в близост до бебчо.Е,баткото разбира се вече контактува с тях,но след това задължително си мие ръцете.

# 6
  • Мнения: 603
Не мисля, че може да има някакъв проблем, но трябва да се спазва хигиена. Аз имам от 10г. куче с голяма къдрава козина. А вече имам и бебе. В началото не влизаше в стаята при беба, но вече го пускаме вътре.

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не мисля, че ще имаш някакъв проблем. Толкова бременни майчета си живеят с домашните любимци.

# 8
  • Мнения: 4 111
Аз живея с куче, през цялата бременност не спрях да го гушкам и милвам, спяхме заедно. Има всички имунизации и е обезпаразитено. След разходка мием лапички. След като се роди бебето кучето вече не влиза в стаята, нямат контакт. Лошо е когато кучето има достъп до шишетата и бибероните, но не вярвам да позволиш това. Гушкам кучето с различни дрехи, че да не пренасям косми. Все пак и то иска малко внимание, ревнува и е тъжно, защото до преди да се появи новия човек то е било №1. Аз обожавам животните и не мисля че могат да навредят стига да се спазват някои хигиенни навици.  Wink

# 9
  • Мнения: 5 475
Аз смятам,че няма никакъв проблем,ако на кучето са му бити всички нужни ваксини и след разходки се спазва нужната хигиена(измивате му лапичките)А ако кучето не беше научено да си върши нуждите навънка е тогава би представлявало проблем.
Peace и аз мисля така.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 424
няма никакъв проблем щом кучето е ваксинирано и се измива след разходка.
аз имах куче, когато забременях - гледах си го 7 години, и категорично отказах да го махна, включително и след като се родеше бебето ( естествено се консултирах с лекар ).
обаче кучето ми се разболя от рак - за половин година - 3 операции и накрая на 01.10. 2006г. го приспахме newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45
не знам как не стана нещо с бебето тогава. още не мога да го прежаля. това е най - гадния ден в живота ми.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Имам куче- далматинка и не смятам да я махам и след като родя. Единствено, ако бебо е алергичен към нея ще трябва да я пратя при роднини. В противен случай не виждам проблеми. Племеникът ми израсна покрай нея и си е жив и здрав. Сега дори се опитва да я командва  Grinning големи образи са и двамата- тя още е по-голяма от него, но той порядъчно си я тормози  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 264
Не съм привърженик на гледането на кучета вкъщи, ако е на двор - да!

# 13
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
До колкото аз знам съжителството с куче си е отговорна работа,а Вие сте в напреднала бременност и може да Ви дойде из нанагорно.Другото, което бих споделила е - въпреки всички имунизации,когато животното излезе на разходка и си порови и подуши тук там, то лепва всичко което може да лепне.Погрешно е мнението, че след като е имунизирано няма никакъв проблем.Обяснено ми бе от ветеринар.
Успех

# 14

Общи условия

Активация на акаунт