кое ви дава самочувствие?

  • 3 208
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Интересно ми е според вас какво дава самочувствие на един човек - семейството, работата, парите, образованието или нещо друго...аз например мога да се похваля с чудесно семейство, доста добра работа, която за много хора е връхна точка в кариерата им, добро образование, мисля че съм що годе културен човек, нямам  финансови затруднения...но въпреки това все не ми достига нещо, което да ме направи самоуверена, знаеща цената си...в присъствието на хора със самочувствие и замах все се чувствам смачкана и незначителна Confused малко лично стана, но все пак кое дава  на човек самоувереност - външните фактори, средата, възпитанието или си е вродено?

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...... и моето е ниско ..... не зависи от обективни неща, според мен ..... грешка във въпитанието

# 2
  • Мнения: 3 423
По Тошово време ни възпитаваха, че
скромността е злато, ние пишехме по
лексиконите, че не сме алчни, но май
доста от нас не умеят да се продават
именно защото самочувствието куца.

# 3
  • Мнения: 2 309
...значи първите седем години!

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.... предполагам, че е свързано с чувството за вина ..... незная ..... и "не прави това, че ще ти се смеят "

# 5
  • Мнения: 3 423
...значи първите седем години!

Или първите двайсет

# 6
  • Мнения: 5 577
Темата е интересна. Аз пък съм от тези, които още нищо не са постигнали почти в живота си (освен дете и стабилен брак де  Laughing) - т.е. нямам реализация, нямам образование даже още, нямам жилище - почти нищо нямам с две думи. Просто съм малка.

Но си имам самочувствие, винаги се чувствам добре, знам, че ще успея. Имам непоклатима вяра в себе си и увереност.
Макар, че хората с които контактувам винаги са по-напред от мен, това не ми влияе, много съм странна.
Липсата на самочувствие ми е абсолютно чужда, макар, че реално погледнато нямам с какво да се похваля/изтъкна.  Thinking

# 7
  • Мнения: 3 447
Мда, съгласна с Лиска за Тошовото време.

# 8
  • Мнения: 5 577
Мда, съгласна с Лиска за Тошовото време.

Много интересно ми стана, какво още може да кажете за това време?

Наистина би ми било полезно да науча, т.к. аз нямам спомени от тогава.  Grinning
Извинявам се на авторката за спама, темата е много хубава (това май го казах 4 пъти за 2 поста)

# 9
  • Мнения: 3 447
Много интересно ми стана, какво още може да кажете за това време?
Ми какво... че скромността краси човека... че е проява на лош вкус да се говори за пари, камо ли да си ги поискаш... че ако случайно си се научил да четеш преди първи клас, трябва пак да започнеш да сричаш, за да не им е кофти на другарчетата... иначе те наказват... ей такива работи  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: X
...... и моето е ниско ..... не зависи от обективни неща, според мен ..... грешка във въпитанието
...ама се боря,де...................белким го преодолея.............
А за Тошовото време-важно бе да не изпъкваш.....да си си там в масата и да се сливаш пълно с нея...........колкото по-безличен,толкова по-удобен......

# 11
  • Мнения: 2 309
Радвам се, че темата е интересна Hugаз също нямам кой знае какъв спомен за Тошово време и аз съм малка Rolling Eyes, на мен лично годините на прехода много ми се отразиха, пораснах както се казва преждевременно, но и много хора покрай мен са живели по това време, но са съвсем различни - знаят цената си.

# 12
  • Мнения: 3 611
Уменията ми ми дават самочувствие  ...  Flutter
Понякога обаче ми трябва един ритник  Blush

# 13
  • Мнения: 125
Аз си го имам по принцип  много съм убава Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 100
Ами не знам... не съм постигнала нищо кой знае какво в живота си. Не съм се замисляла. Но я кажи, защо си мислиш, че струваш по-малко от другите хора? С какво са повече те от теб? Абе... как да ти обясня. Просто ти не си по-малко от тях. Гледай си кефа. Не мога да ти помогна, ако сама не си помогнеш.

# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Образованието ми и опитът, който имам, ми дават самочувствие. Но не мога да кажа, че във всичко съм уверена, все още се уча на самочувствие

# 16
  • Мнения: 2 792
 Аз съм с проблемно самочувствие  ту го има, ту го няма. С идеята за скромността и моята глава е промита, та ме избива и на скромност и на самосъмнения( това вече си е заслуга само на баща ми, той ми ги набиваше тези в главата) и такива разни работи. Най-важното за самочувствието е да не ти личи, че хич го няма  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 1 074
Аз се преборих за самочувствието си.
От най-добрите в професията ми съм в рамките на България, а смея да твърдя и в Европа Wink
Но ако го нямаше мъжа ми, нямаше да съм това, което съм...
Благодаря, слънчице newsm76

# 18
  • Мнения: 3 491
Като свърша нещо отначало докрай и качествено, ми се вдига самочувствието. Съответно губя самочувствие в резултат на започнати и недовършени проекти и намерения.

# 19
  • Мнения: 5 877
Това последното ще си го разпечатам и лепна на компютъра. Или може би трябва да ми се появява на влизане във форума.

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Самочувствието зависи (според мен) от отношението на родителите към теб в детството.
За съжаление, след това е много, много трудно, да не кажа невъзможно да си стъпиш на краката (пак по мои наблюдения).
Познавам много хора, които са успели да постигнат целите си и би трябвало да имат самочувствие. Според околните те са много самоуверени, но това съвсем не е така и всеки по-прозорлив човек (като мен  Joy) усеща горчивата истина.
Затова се опитвам да се държа така с детето си, че да има самочувствие.
П.П. Мда, Блажка и мен ме изпраща на нивата.  BlushОтивам.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 891
И аз смятам, че в повечето случаи, самочувствието иде от родителите, но не винаги. Понякога самочувствието може да е някаква защитна реакция от ситуация, в която си поставен от малък.

# 22
  • Мнения: 648
    Нужно ми е да съм в мир със себе си, от там идва и толеранса ми към другите,много интимно е това чуство и не са достатъчни само положителни, външни фактори Crazy
   Пак ще се повторя, че скромността е за тези, които нямат други качества Flutter

# 23
  • Мнения: 3 447
Самочувствието зависи (според мен) от отношението на родителите към теб в детството.
Мдаа... Тогава се гради принципното, базисно самочувствие. Ако родителите не са успели да го изградят, в по-късна възраст то е обвързано единствено с постиженията, а не с личността и качествата й. И ако не успееш да свършиш нещо, тотално се срива.
Ако говорим пък за женското самочувствие, мисля, че е много важен начинът, по който бащата се отнася към малкото момиче - дали тя е "на тате принцесата" или пък "провалил се син", примерно...

# 24
  • Мнения: 6 992
Аз не съм гледана по Тошово време...Бях на 5, когато се смениха времената. И все пак нямам самочувствие...Или за 5 години за успели да ми насадят в ДГ тия истории със скромността краси човека и ала-бала...? То само с тая красота ще си остана Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 080
Същността ми .

# 26
  • Мнения: 287
Не знам, какъв е критерият за самочувствие, но аз лично се чувствам много уверена и силна от както родих бебката! Имам образование, кариера-въпреки, че съм малка, дом, външност...но от както родих дете-мисля, че нищо не може да ми се опре вече...сега чувствам, че съм изпълнила плана Grinning винаги съм искала да съм майка и може би е заради това...

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Комплексни са причините.Но до голяма степен е и въпрос на характер.Жив пример са децата ми.И към двамата се отнасям еднакво строго,гушкам ги,поощрявам ги,казвам им ,че са умни,добри и хубави деца(най-хубавото птиче:)),все пак искам да имат самочувствие,то дава увереност.Но големият ми син ,след като съм изброила горе написаното ми казва"Кое ми е умното,че на контролното получих 5,5?"А малкият,макар че често тетрадката му е зачервена(първокласник е) се усмихва и казва"Ами аз,бе мамо,нали знаеш?"
А колкото до Тошовото време,имах "удоволствието"да бъда една от стадото.Тогава беше"здравословно"всички да сме като от калъп.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Глезен страдалец с лашкащо се самочувствие - това съм аз. Гледана съм по Тошово време и още не мога да се измъкна от догмите му.
Хм, Дафни Дю Морие има един разказ - "Откраднати очи" май .... за мен се отнася...

# 29
На мен самочувствие ми дава това че съм родила едно прекрасно и умно дете. Образованието също играе роля - мога да кажа, че малко ми повдигна самочувствието... Но най много ме кефи, когато споря с някой с МНОГО ГОЛЯМО самочувствие, да се окаже че аз съм права... Laughing

# 30
  • Мнения: 5 877
Самочувствието ми идва от това, че съм човек, че и аз притежавам глас, ръце, очи, мисъл, че съм жива и това ме радва, че нищо не е непостижимо, ако подходиш към него искрено и всеотдайно. Всичко останало е само следствие, всекидневно чудо.
Извинявам се за приповдигнатия тон. 

# 31
  • Мнения: 4 068
Самочувствието ми идва от това, че съм човек, че и аз притежавам глас, ръце, очи, мисъл, че съм жива и това ме радва, че нищо не е непостижимо, ако подходиш към него искрено и всеотдайно. Всичко останало е само следствие, всекидневно чудо.
Извинявам се за приповдигнатия тон. 


Май няма какво повече да добавя. Анда е събрала най-важното в това писание.

# 32
  • Мнения: 817
И аз се присъединявам към това ,че самочуствието ,увереноста ит.н. се изграждат още от ранно детство.Лично аз съм благодарна на родителите ми ,че винаги са ме насърчавали и подкрепяли ,заставали са зад мен и са ми давали свобода да се уча от собствените си грешки BlushНадявам се да имам силите и куража и аз да се отнасям така със собственитеси деца Laughing
По мое наблядение обаче върху хора демонстриращи самучувствие ,в много от случайте се касе за избиване на комплекси ThinkingЛично аз не мисля ,че едни човек може да каже за себе си ,че има самучувствие,според мен тази оценка трябва да се направи по-скоро от околните.Аз примерно може да съм много уверена в професията  си и уменията си ,на нали точно аз си се знам най-добре и аз самата си знам тези неща които далеч не са идеални и въобще не се гордея и чувствам удоволетворение от това Tired
По -правилно според мен е да се говори за различун вид самучувствие ,самочувствие свързано с професият ,с образованието ,с възпитанието ,с семейството ,с външноста и т.н. ,просто не мисля ,че има напълно комплексно развити и усъваршенствани личности.

# 33
  • Мнения: 1 404
И аз съм на мнение,че най-важното е възпитанието,за съжаление от горчив личен опит.Най-голямото ми желание е да вдъхна самочуствие на дъщеря си доколкото поне зависи от мен.За "принцесата на тати' също съм съгласна.

# 34
  • Мнения: 503
Имам самочувствие, но не обичам да го демонстрирам. На времето доста поработих върху това да се чувствам добре в кожата си. Все пак съм от последните серии " Бай Тошов Възпитаник". Смятам, че най-важна за мен е хармонията в дома ми- обичаме се, децата са здрави. Това ми дава самочувствие. Другото са подробности.

# 35
  • Мнения: 2 309
Друго се чудя, ако възпитам дъщеря ми да има самочувствие / за съжаление не това е точната дума, но не намирам друга/ т.е. да е уверена в себе си, да следва целите си, да не се поддава на хорската простотия, да може да махне с ръка и да подмине хора, които я обиждат или дразнят, а не да страда от това ... означава ли това че ще мога да я предпазя от комплекси в бъдеще, или все ще се намери някой да й ги насади - учители, приятели, неосъществени любови и пр. Как да поставиш границата между положителната страна на самочувствието и това то да се изроди в простащина...сега си мисля, че за да бъде един човек уверен в себе си има поредица от фактори - характер на първо място /т.е. или носиш някаква гордост в себе си или не/, възпитание /поощряване, ласки, взаимност с детето/, пари / да не се чувства притеснено да поиска нещо / тъжно е, когато детето е наясно, че няма пари в семейството/ и накрая вече образование, приятели, кариера...не съм сигурна дали темата не стана много философска и тежка за понеделник сутрин Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 6 992
все ще се намери някой да й ги насади - учители,
На мен лично ми ги насадиха в началното училище. Но предполагам, че има хора, които се поддават на подобни насаждания и такива, които не се. Аз ако бях споделила вкъщи какво се случва в училище, предполагам майка ми никога не би позволила да търпя това. Аз обаче стисках зъби и...това е резултатът - мисля се за грозна, неталантлива в нито една от двете области, в които ми внушават, че съм, мисля, че съм лоша и ...всякакви такива неща.Общо-взето всичко лошо,което може да му дойде на човек на акъла за себе си - мисля си го. Sad И се дразня дори на хора, които се опитват да ме убедят,че не е вярно...

# 37
   Нужно ми е да съм в мир със себе си, от там идва и толеранса ми към другите,много интимно е това чуство и не са достатъчни само положителни, външни фактори Crazy
   Пак ще се повторя, че скромността е за тези, които нямат други качества Flutter

 HugНе съм сигурна, че щях да го формулирам така добре...  newsm78

# 38
  • Мнения: 967
Според мен самочувствието не е пряко свързано с личните качества. Със сигурност всеки от вас познава простаци без качества, но с високо самочувствие, както и много интелигентни, но затворени хора. За мен самочувствието е свързано с това как всеки от нас вижда себе си - дали се смята за умен, готин и красив или напротив - измъчват го комплекси. Установила съм също, че ако имаме високо мнение за себе си, без разбира се да парадираме прекалено, тогава и другите ни оценяват добре - никой не обича притеснителните хора без самочувствие, но специално жените, които смятат себе си за красиви и умни обикновено са харесвани и от околните. Не знам дали го обявних ясно, но според мен всичко започва с възпитанието от най-ранна детска възраст, а има и наслествн елемент. Мен от малка са ме възпитавали да се харесвам, да се смятам за красива, умна и можеща и впоследствие установявам, че без да съм Барби и Айнщайн получавам висока оценка от околните. Особено важно е позитивното отношение на човека и вярата в собствените възможности.

# 39
  • Мнения: 4 473
Пак ще се повторя, че скромността е за тези, които нямат други качества Flutter

Пропусна да допълниш, че скромен = на комплексар. Язвително (поради липса на подходящ емотикон).

Невъзможността, без значение причината, да свърша нещо ми срива самочувствието. Само това.

Казвате, че никой не обича хора без самочувствие. А кой обича такива със, но без покритие, питам аз?! И не са ли те преобладаващите в обществото ни? Не ми отговаряйте, аз знам отговорите, дано и вие ги знаете и осъзнавате.



# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
  Всъщност парите често са извор на самочувствие ....ако имаш много пари можеш да направиш много неща и да отидеш където си поисташ ...... има ли богаташи с ниско самочувствие ?

....

# 41
  • Мнения: X
Когато видя възхищение в очите на хората около мен, независимо по какъв повод е, неможе да не ми се вдигне самочувствието. Или пък когато пряко ми правят комплименти. В такива моменти съм много щастлива, но като цяло нямам висока самочувствие и много хора ми казват че доста се подценявам.

# 42
  • Мнения: 3 447
А кой обича такива със, но без покритие, питам аз?! И не са ли те преобладаващите в обществото ни?

Не мисля... според мен все още преобладават смачканите (изключвам самочувствието "на маса и 3 ракии")  Confused

# 43
  • Мнения: 293
Друго се чудя, ако възпитам дъщеря ми да има самочувствие / за съжаление не това е точната дума ...
Как да поставиш границата между положителната страна на самочувствието и това то да се изроди в простащина...

О. Трудна работа, това възпитанието. И мен това ме тревожи.. нищо че вече избирам рода от форума за нероденото (т.е. - незаченатото) ми дете Grinning


В такива теми винаги се изкушавам да цитирам една мъдра съфорумка (скоро закупих авторските права Mr. Green )

Цитат
Просто естествен за мен е човек, надмогнал манията си за величие и дребните битовизми. Такъв, който умее да се надсмива над себе си  /това е много важно!/ и не се влудява от идеята, че има недостатъци. Който се конкурира само и единствено с личните си постижения, а не с целия свят. Емоционално интелигентен и принципно дружелюбен индивид.

Заменете 'естестен' - с уверен в себе си, и готова дефиницията Grinning

# 44
  • Мнения: 2 926
Аз честно казано не страдам от липса на самочувствие, разбира се не се самозабравям, но и не се свивам в черупката си.Майка ми винаги ме е възпитавала да имам самочувствие - да се гордея със семейството си, с положението си и с това как изглеждам и много пъти сме си говорили за това.Казвала ми е, че човек трябва да знае колко струва, да знае цената си и да не прави компромиси със себе си.Учила ме е самочувствието никога да не ми пречи да бъда преди всичко човек, но пък и ме е учила, че самочувствието е много важно за това как изглеждаш в очите на хората.

# 45
  • Мнения: 503
Самочувствието идва на базата на самооценката, а тя пък- на самопознанието. Ако научим децата си да поглеждат навътре в себе си, да разбират и приемат това, което виждат, едва ли ще се намери външен фактор( приятели, училище и др. ), който лесно да ги срине. Не говоря за безпочвено напомпване, а за реална самооценка. И да не забравяме- всичко започва от момента, в който изплачат.

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Казвала ми е, че човек трябва да знае колко струва, да знае цената си и да не прави компромиси със себе си.

Да ... това означава да имаш реална самооценка ...... но пък какво значи реална... зависи с кого се сравняваш ......

# 47
  • Мнения: 2 926
Казвала ми е, че човек трябва да знае колко струва, да знае цената си и да не прави компромиси със себе си.

Да ... това означава да имаш реална самооценка ...... но пък какво значи реална... зависи с кого се сравняваш ......
Реалната сомооценка според мен е да знаеш кои са ти предимствата и кои са ти недостатъците.

# 48
  • MUC
  • Мнения: 297
Всякакви наченки на самочувствие са били смачквани "възпитателно", най-вече от майка ми. Самочувствието, което имам, доколкото изобщо го имам, го дължа основно на себе си и на това, че се взех в ръце в гимназията... Доста от познатите ми ме мислят вероятно за самоуверена и нахакана, близките обаче знаят, че совите не са това, което са .  Simple Smile

Това, което ми дава самочувствие (да отговоря все пак и на въпроса Simple Smile ), са успехите ми, основно що се отнася до учене и работа. Също дискусии с интелигентни хора, в които се чувствам равностойна. И моментите, когато успявам да подмина нечия простотия или обида, или лицемерие, без да се връзвам особено - ей тогава съм наистина горда от себе си! Grinning

# 49
  • Мнения: 677
Казвате, че никой не обича хора без самочувствие. А кой обича такива със, но без покритие, питам аз?! И не са ли те преобладаващите в обществото ни? Не ми отговаряйте, аз знам отговорите, дано и вие ги знаете и осъзнавате.
Аз пък ше ти отговоря  Mr. Green
Имам невероятно самочуствие без покритие..Нямам представа защо е така..
Покритието го търся,откривам и преоткривам всекидневно,обаче..
Когато не успявам да го намеря/покритието/,не си губя самочуствието..
Някой разбра ли ме?!

# 50
  • Мнения: 3 447
Разбрах те! Леле майко, колко съм умна  Mr. Green

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
От най-добрите в професията ми съм в рамките на България, а смея да твърдя и в Европа Wink

А каква е професията ти?

има ли богаташи с ниско самочувствие ?

Има!
Има и красавици с ниско самочувствие!
Дори самочувствието  да се определяше от външни фактори, все във някой не сме на ниво.

# 52
  • Мнения: 636
Не страдам от липса на самочувствие, даже напротив. Самочувствие ми дават доброто семейство, работата ми, външният ми вид. При мен обаче проблемът е, че все си мисля, че има още какво да се желае-т.е падам си малко перфекционистка, което понякога може да е болезнено.

# 53
  • Мнения: 2 759
...значи първите седем години!

Или първите двайсет
           Пак до самочувствието на тризначките (от ББ) опряхте  hahaha...

# 54
  • Мнения: 2 309
  Всъщност парите често са извор на самочувствие ....ако имаш много пари можеш да направиш много неща и да отидеш където си поисташ ...... има ли богаташи с ниско самочувствие ?

....

По принцип е така, ако обаче преди си бил беден, продължава да ти е тясно на душата и последното нама'ано леке може да те срине с една дума...има огромна разлика между хората, които са отрасли с пари и такива, които са ги придобили - тук са два случая, такива които заповат да парадират в повечето пъти просташки и такива, които продължават да се свиват, защото знаят цената им и никога не могат да се отпуснат Thinking

Аз когато говоря за самочувствие нямам предвид това да се държиш надменно със сервитьорката или еди кой си колега къде си го наврял, а го оприличавам с една определена категория хора, която много харесвам - може и 2лв. да има в джоба, но ще ги похарчи с кеф и ще остави бакшиш, когато плащат-изискват, действат и говорят със замах без да ги интересуват хорските приказки, ако някой ги обиди махват с ръка и не им пука, вярват в себе си и възможностите си, не се колебаят да вземат решение, пък било то грешно...имам такива познати и като ги гледаш някак се заразяваш от тяхното самообладание и самоувереност.

# 55
  • Мнения: 2 309

           Пак до самочувствието на тризначките (от ББ) опряхте  hahaha...

Това не го разбрах...

# 56
  • Мнения: 3 576
Самочуствието ми идва от това което съм - външно, вътрешно, финансово.

От което следва, че не е постоянна величина, но ми е преобладаващо високо Wink

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Казвате, че никой не обича хора без самочувствие. А кой обича такива със, но без покритие, питам аз?! И не са ли те преобладаващите в обществото ни? Не ми отговаряйте, аз знам отговорите, дано и вие ги знаете и осъзнавате.
Аз пък ше ти отговоря  Mr. Green
Имам невероятно самочуствие без покритие..Нямам представа защо е така..
Покритието го търся,откривам и преоткривам всекидневно,обаче..
Когато не успявам да го намеря/покритието/,не си губя самочуствието..
Някой разбра ли ме?!


Аз те разбрах Grinning!
Тъкмо се кахърях, че моят отговор го няма и ще трябва да го пиша Sunglasses.

# 58
  • Мнения: X
Точно това коментирах с приятеля преди няколко дни.
Като тийнеджърка имах чувството, че света е в краката ми, едно огрооомно самочувствие- да се чудиш на какво.  newsm78
Сега съм като всяка жена- на дни, на приливи и отливи. Embarassed
Имам хубава работа, хубаво образование, печеля заплатите на родителите ми в една, но това не ми пречи някой ден да не става накриво и да не харесам оная отсреща в огледалото.
Но се радвам, че е така, де. Mr. Green
Ако бях в една от двете крайности- едва ли би било много нормално.  Naughty

# 59
  • Мнения: 2 070
...... и моето е ниско ..... не зависи от обективни неща, според мен ..... грешка във въпитанието

Да, зависи как са те възпитавали и колко искаш да го превъзмогнеш..

# 60
  • Мнения: 3 423
Казвате, че никой не обича хора без самочувствие.
А кой обича такива със, но без покритие, питам аз?!

Смачкотляците са много по-опасни от тези със самочувствие.
Покритието е въпрос на гледна точка, Стрелче.

# 61
  • Мнения: 4 473
Казвате, че никой не обича хора без самочувствие.
А кой обича такива със, но без покритие, питам аз?!

Смачкотляците са много по-опасни от тези със самочувствие.
Покритието е въпрос на гледна точка, Стрелче.

Дай ми твоята. И се обоснови.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 423
Ами малко неща, но достатъчни - прекрасното ми семейство, възпитанието на дъщеря ми, външния ми вид ( за жена на близо 38, не съм за изхвърляне - дай Боже на двайсет годишните на 38 да изглеждат така), факта, че и без пари мога да изглеждам така все едно имам 2000лв в джоба за харч, отношението което имам към другите хора...малко са наистина нещата даващи ми самочувствие, но се радвам, че не си го взимам от парите, които ги нямам, но понякога не те са важните!

# 63
  • Мнения: 239
Парите много ясно. Всичко друго е за балъци.

Друго си е да си имаш ес класичка и да си караш небрежно из центъра. Резултатът е или видим или го няма ако се сещате за какво говорим.

In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the women.

# 64
  • Мнения: 200
аз съм майка студентка. Единственото което убива самочувствието ми е, когато отида на лекции и видя момичетата облечени като от списание, а на мен все не ми достигат паричките за по - хубави пърцалки. Гледам дъщеря ми да е скипрена, а мама друг път.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 423
silvina83 , недей да тъжиш - това не е най-  важното! Hug

# 66
  • Мнения: 3 740
Колкото повече съм в мир със себе си, толкова по-голямо е самочувствието ми. И обратно.

# 67
  • Мнения: 1 312
...вярата в собствените ми възможности Peace
И неизчерпаемата ми енергия и желание за работа!

# 68
  • Мнения: 463


In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the women.


това беше един филм, май "Белязаният".

# 69
  • Мнения: 200
Да Буболина наистина си права. Благодаря ти.

# 70
  • Мнения: 765
  Често нямам самочувствие  - винаги , когато нещо ме кара да се чуствам несигурна , се виждам като дете и блокирам . И пак съм малка . Обаче се научих да се владея и ....така .

# 71
  • Мнения: 3 423
аз съм майка студентка. Единственото което убива самочувствието ми е, когато отида на лекции и видя момичетата облечени като от списание, а на мен все не ми достигат паричките за по - хубави пърцалки. Гледам дъщеря ми да е скипрена, а мама друг път.

Що така, бре? Знаеш ли как ходят
студентите в немските университети?
По джапанки, по потници, кой както
и каквото намери. Имах един колега,
дето съм го виждала с лисица на врата
и лакирани в зелено нокти. Ако не го
знаех, че пише гениално, щях да го
сметна за луд. Което пак нямаше да е
далеч от истината. Парцалките не са
повод да ти се скапва самочувствието.
Стегни се малко. Майка си все пак.

# 72
  • Мнения: 200
Сега вече няма да ми пука, обещавам. Благодаря ви.

# 73
  • Мнения: 534
Имам самочувствие защото почти си завърших висшето,намерих си страхотна работа,имам си собствено жилище и за 21 години мисля че стига  Whistling

# 74
  • Мнения: 155
Самочувствието е състояние на духа и се променя с времето. Зависи от  собствените ми възможности, постигнати  успехи и оценката на другите за тях. Когато съм в емоционална криза, финансово притеснена или физически зле и самочувствието ми се променя.

Общи условия

Активация на акаунт