кое ви дава самочувствие?

  • 3 200
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Интересно ми е според вас какво дава самочувствие на един човек - семейството, работата, парите, образованието или нещо друго...аз например мога да се похваля с чудесно семейство, доста добра работа, която за много хора е връхна точка в кариерата им, добро образование, мисля че съм що годе културен човек, нямам  финансови затруднения...но въпреки това все не ми достига нещо, което да ме направи самоуверена, знаеща цената си...в присъствието на хора със самочувствие и замах все се чувствам смачкана и незначителна Confused малко лично стана, но все пак кое дава  на човек самоувереност - външните фактори, средата, възпитанието или си е вродено?

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...... и моето е ниско ..... не зависи от обективни неща, според мен ..... грешка във въпитанието

# 2
  • Мнения: 3 423
По Тошово време ни възпитаваха, че
скромността е злато, ние пишехме по
лексиконите, че не сме алчни, но май
доста от нас не умеят да се продават
именно защото самочувствието куца.

# 3
  • Мнения: 2 309
...значи първите седем години!

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.... предполагам, че е свързано с чувството за вина ..... незная ..... и "не прави това, че ще ти се смеят "

# 5
  • Мнения: 3 423
...значи първите седем години!

Или първите двайсет

# 6
  • Мнения: 5 577
Темата е интересна. Аз пък съм от тези, които още нищо не са постигнали почти в живота си (освен дете и стабилен брак де  Laughing) - т.е. нямам реализация, нямам образование даже още, нямам жилище - почти нищо нямам с две думи. Просто съм малка.

Но си имам самочувствие, винаги се чувствам добре, знам, че ще успея. Имам непоклатима вяра в себе си и увереност.
Макар, че хората с които контактувам винаги са по-напред от мен, това не ми влияе, много съм странна.
Липсата на самочувствие ми е абсолютно чужда, макар, че реално погледнато нямам с какво да се похваля/изтъкна.  Thinking

# 7
  • Мнения: 3 447
Мда, съгласна с Лиска за Тошовото време.

# 8
  • Мнения: 5 577
Мда, съгласна с Лиска за Тошовото време.

Много интересно ми стана, какво още може да кажете за това време?

Наистина би ми било полезно да науча, т.к. аз нямам спомени от тогава.  Grinning
Извинявам се на авторката за спама, темата е много хубава (това май го казах 4 пъти за 2 поста)

# 9
  • Мнения: 3 447
Много интересно ми стана, какво още може да кажете за това време?
Ми какво... че скромността краси човека... че е проява на лош вкус да се говори за пари, камо ли да си ги поискаш... че ако случайно си се научил да четеш преди първи клас, трябва пак да започнеш да сричаш, за да не им е кофти на другарчетата... иначе те наказват... ей такива работи  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: X
...... и моето е ниско ..... не зависи от обективни неща, според мен ..... грешка във въпитанието
...ама се боря,де...................белким го преодолея.............
А за Тошовото време-важно бе да не изпъкваш.....да си си там в масата и да се сливаш пълно с нея...........колкото по-безличен,толкова по-удобен......

# 11
  • Мнения: 2 309
Радвам се, че темата е интересна Hugаз също нямам кой знае какъв спомен за Тошово време и аз съм малка Rolling Eyes, на мен лично годините на прехода много ми се отразиха, пораснах както се казва преждевременно, но и много хора покрай мен са живели по това време, но са съвсем различни - знаят цената си.

# 12
  • Мнения: 3 611
Уменията ми ми дават самочувствие  ...  Flutter
Понякога обаче ми трябва един ритник  Blush

# 13
  • Мнения: 125
Аз си го имам по принцип  много съм убава Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 100
Ами не знам... не съм постигнала нищо кой знае какво в живота си. Не съм се замисляла. Но я кажи, защо си мислиш, че струваш по-малко от другите хора? С какво са повече те от теб? Абе... как да ти обясня. Просто ти не си по-малко от тях. Гледай си кефа. Не мога да ти помогна, ако сама не си помогнеш.

Общи условия

Активация на акаунт