Минават ли ви черни мисли,когато се притеснявате за децата?

  • 3 329
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Напоследък много лоши мисли ми минават през главата,дали защото няма друго за какво да мисля,незнам.Скоро пуснах детето на ясла и докато е там какво ли не си мисля,само лоши неща.И не само като е там  ,от страх не го оставям даже и на бабите.Вас обземат ли ви такива лоши мисли ,когато децата ви не са с вас?Като не е с мен направо не мога да стоя спокойна и една секунда,полудявам.Може би ,защото никой не ми го е гледал,освен мен.Незнам,кажете как се спасявате от най-големите ви страхове?

# 1
  • Мнения: 326
И при мен е така и колкото да си повтарям че трябва да мисля позитивно-не се получава

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
Предполагам,4е ако не всички,то повечето майки са с подобни мисли.Затова и хората казват"Да не ти се случи това,дето майка ти си го мисли".Аз не само за дребка си мисля така,но и за всички мои близки.Ако някой закъснее или не се обади,а е казал,че ще го направи и първото,което си е мисля е нещо лошо.Но е толкова натоварващо и безмислено...

# 3
  • Мнения: 420
И колкото голям става ,толкова повече се притеснявам.Като отидат с баща си до магазина,си мисля че ще му избяга или ще го згази някоя кола.Нямам доверие на никой спрямо детето.Напоследък не мога да се отърва от тия мисли

# 4
  • Мнения: 3 447
Даа, може би това е някакъв синдром на майките, които сами си гледат децата (и аз съм от тях)  Thinking Изключително неприятно е - аз нямам доверие на никого, освен на себе си. Получава се омагьосан кръг - хем съм тотално скапана, хем дори и да имам възможност, не бих го оставила на някой друг да го гледа, защото непрекъснато ще го мисля. Тъпа работа  Tired

# 5
  • Мнения: 1 564
И аз съм така.Трябва ли да ги оставя на някой за малко сърцето ми се свива и постоянно ги мисля.Дано се преборим скоро с тези мисли.  Thinking

# 6
  • Мнения: 3 089
ааа, аз в таткото имам пълно и безрезервно доверие вече

а за лошите мисли - ми то кой ги няма. нормални сме, мисля. иначе всички трябва да ни водят изтрещели или луди.

# 7
  • Мнения: 1 446
И при мен е така и колкото да си повтарям че трябва да мисля позитивно-не се получава
Peace

# 8
  • Мнения: 1 547
Даа, може би това е някакъв синдром на майките, които сами си гледат децата (и аз съм от тях)  Thinking Изключително неприятно е - аз нямам доверие на никого, освен на себе си. Получава се омагьосан кръг - хем съм тотално скапана, хем дори и да имам възможност, не бих го оставила на някой друг да го гледа, защото непрекъснато ще го мисля. Тъпа работа 


Същата история  Tired Само дето не ги гледам сама, ами наравно с баща им. Че и бавачка имаме. Имам им доверие, но ме преследва натрапчивата обсесия, че са на сигурно място единствено край мен - безкрайно идиотска мисъл. Излязат ли от вкъщи и се почва - това катастрофи, това бездомни кучета, това трафик на деца - всичко е мое! През цялото време се боря със себе си, оставям ги да спят при баба им, при леля им, и с големи усилия на волята се удържам да не им звъня през пет минути. По отношение на мъжа си пак съм така...  Rolling Eyes
На всичкото отгоре вярвам, че човек с негативни мисли привлича негативни събития и това ме вкарва в омагьосан кръг - изпитвам страх и се страхувам от това, че го изпитвам. Даже наскоро се чудех, дали пък да не се консултирам със специалист, щото цялата тая работа едва ли води до нещо свястно  Thinking

Понякога за свое успокоение си припомням следното - "Ако намериш покой и щастие, ще се страхуваш да не ги загубиш - въпреки това, бъди щастлив!" /Майка Тереза/. Мисля си, че може би оттук тръгва всичко.

# 9
  • Мнения: 4 053
Даа, може би това е някакъв синдром на майките, които сами си гледат децата (и аз съм от тях)  Thinking Изключително неприятно е - аз нямам доверие на никого, освен на себе си. Получава се омагьосан кръг - хем съм тотално скапана, хем дори и да имам възможност, не бих го оставила на някой друг да го гледа, защото непрекъснато ще го мисля. Тъпа работа  Tired

това все едно аз съм го писала ooooh!

# 10
  • Мнения: 4 451
Същата история. Умирам за сън, скапана съм, свекърва ми има желание да ги гледа. Но аз като се прибера у дома без тях и не мога да заспя. Голямата е на градинка и по цял ден ми е в ума Rolling Eyes
Черни мисли минават през главата на всяка майка.

# 11
  • Мнения: 4 053
Черни мисли минават през главата на всяка майка.

за съжаление е така Confused

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нормално е след като детето и майката не са се отделяли. И аз изживявах такива периоди. И сега ги мисля, но намам натрапчиви страхове.

# 13
  • Мнения: 1 734
Черни мисли минават през главата на всяка майка.

за съжаление е така Confused

И аз така, много е досадно  Tired

# 14
  • Мнения: 1 311
Мисля, че е напълно естествено, и че всяка майка се притеснява за децата си и и минават черни мисли през главата.

Общи условия

Активация на акаунт