Въпрос за пр. мляко!!!

  • 989
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 423
Извинявайте за въпроса, но искам да попитам мога ли да варя пр. мляко/аз го варя защото правя с него грис с мляко и кисели/. Скоро бях някъде, че не трябвало да се вари. Ако е така някой да обясни!
Да отбележа дете ми е на 1 и 7 м.

Благодаря, Ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 669
Давам понякога пастьоризирано и не го варя предварително-като теб правя кремчета и грис с него,и по подразбиране трябва да заври ,за да сложиш гриста newsm78
така че излиза че и аз го варя Grinning

# 2
  • Мнения: 887
Няма нищо лошо в това,че го вариш.И аз бих го варила ако го давам на сина си,въпреки,че щом е пастьоризирано може да се консумира без варене,но за дете все пак...

# 3
  • Мнения: 27 524
Може. Даже е желателно  Peace

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 1 457
Може. Даже е желателно  Peace
Peace
За себе си не го варя, но за детето - задължително Peace (макар че рядко ползвам прясно мляко)

# 6
  • Мнения: 990
И аз го варя.

# 7
  • Мнения: 516
Аз го слагам да заври и после правя кремчета, грис.....

# 8
  • Мнения: 351
Не виждам защо да не може да се вари прясното мляко. Аз също давам пастьоризирано.
Сигурно си прочела тема, дали може да се вари АМ.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Не съм чувала, че не може да се вари прясното мляко. Защо да не може?  Rolling Eyes newsm78
Никога не съм давала на Иво прясно мляко, което не е кипнало преди това. И за себе си го варя, нищо че на кутията пише, че става и за директна консумация.

# 10
  • Мнения: 1 446
Вари се.

# 11
  • Мнения: 4 428
Вари се, няма проблем.
Сигурно си чела тема за АДАПТИРАНО мляко или АМ. То НЕ се вари или подлага на каквато и да е топлинна обработка

# 12
  • Мнения: 270
Варя го. Laughing

# 13
  • Мнения: 2 672
ако искаш го вари , ако не искаш - недей Wink става въпрос за това от магазина

# 14
  • Мнения: 6 164
По-добре вари да не стане гаф. Wink

Общи условия

Активация на акаунт