Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Хранене с млека за кърмачета, захранване
Съвети и информация, свързана с храненето с млека за кърмачета и захранването.
1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора
Здравейте момичета, дъщеря ми има запек, с който постоянно се борим. На мляко е само, пробвах малко пюре от круша, разтворено в мляко, но няма ефект. Приложих и термометър в дупето, но отново е съвсем малък. Овесена вода не съм давала и не смятам, защото е много рано, а зърнените продукти предизвикват алергии преди 6ти месец.Моля ви кажете ми има ли чай на Хип против запек или на някаква друга фирма?
Цитирай

колко дни не ака? напъва ли се?
Цитирай

Да не е от млякото? Пробвай да го смениш.
За чай против колики знам, на против запек не съм чувала.
Цитирай

Тиквата действа безотказно при запек PeaceМоже да и дадеш водичката,но щом си давала пюре от круша давай направо тиквата пасирана.
Цитирай

Ние сме със запек още от 1 месец. Най-хубавия чай за нас е Блевит Л. Но за съжаление в момента не го внасят и май се е изчерпал от магазинната мрежа. Пробвай с него , ако го намериш. Иначе  аз започнах да й давам  водичката , в която варя тиква. Много добре й се отразява. Предполагам, че щом хапвате пюрета вече, може да й даваш направо пюре от тиква.
А за клизма, ми казаха, да пробвам с малко парченце сапун. Мушкаш го в дупето с термометър. Когато положението ни беше тежко и това пробвах. Имаше ефект, след 1-2 мин., бебка се изака.
Успех, дано да се оправите!
Цитирай

Може да е от млякото наистина.Посъветвай се с педиатъра можеш ли да го смениш. Освен това можеш да даваш някакъв плодов сок (но сте много малки Rolling Eyes) - от круша, тиква... Също отвара от сини сливи (сините сливи по принцип са разхлабващи, аз давах на дъщеря ми пюре, но ви е рано за пюрета).
Цитирай

Единственият чай, който знам е Blevit L. Дори и да няма ефект, поне със сигурност няма да навреди  Peace
Не знаех, че вече не го внасят. Може да провериш в детските магазини - сигурно някъде е останал още.
Цитирай

Не знам за чай за запек.Давах сок от круша,водичката от сушени сини сливи...и това е което може за тази възраст-дори сокчето не бива че е рано,ама като се видях в чудо...Дуфалак помага безотказно-и не се привиква с него PeaceНе обичам термометъра Naughtyили каквото е там в дупето.
Цитирай

Дуфалак и аз предлагам, но не знам дава ли се толкова малко бебе? newsm78
Цитирай

Пробвах тиква да дам 5 грама, но получава обрив и не може. Млякото не мога да го сменя, защото взима лечебно - антиалергично НАН. Ще пробвам с водичка от тиква - дано не се обрива. Иначе дадох круша - не действа. За дуфалак - не смея - много е малка.Иначе не ака най-много по 48часа - после задължително се намесвам. Ще понърся този чай-дано да го намеря. За сокчета - чакам да навърши 5 месеца за да пробвам по-спокойно. Някой пробвал ли е сок от грозде?
Цитирай

48 часа не е запек  Naughty
Цитирай

Блевит Л става ли за бебнце на месец и половина?
Направо се вътрим в кръг. Яде Аптамил-антирефлуксно, понеже повръща, но от него получава запек. Ако дам нормалното мляко Аптамил 1 се разхлабва, но повръща. Не знам какво е по-доброто решение - запек или повръщане?
Цитирай

Запек     
Автор BG-Mamma     
13. 11. 2002 
.............
Лекарствени средства:
- Дуфалак - сироп, съдържащ активно вещество лактулоза, който не предизвиква привикване. На бебе, тежащо 3кг. Може да се даде 1 чаена лъжичка два пъти дневно. С увеличаването на теглото на бебето можете да увеличите и количеството. Това и умерен лаксатив с бавно действие (12 до 48 часа след приема). Можете да го сложите в храната на бебето ако вкусът не му е приятен.

Цитирай

Блевит Л става ли за бебнце на месец и половина?
Да  Peace

На опаковката за дозировка пише:
До 2-рия месец - 1 препълнена кафена лъжичка (около 2,5 г.) в 50 мл. вода
Цитирай

Ние също сме със страшен запек, днес чак плака детето. Чай съм търсила навсякъде, но никъде няма. Препоръчвам ти да пробваш с хомеопатични дражета- Bryonia 5CH, сутрин и вечер по 5 дражета. Със сигурност няма да навредят.
Цитирай

1-14 от 19 отговора