Въпросче за пюретата?

  • 850
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравеите мили маминки. Laughing

Имам едно въпросче:Някоя мама знае ли на тези пюрета на които има нарисувана каничка с мляко,това мляко прясно ли е или Адаптирано?Понеже не трябва да ядеме прясно мляко,че се обрина скоро и не се разбра от какво.Педито ни посъветва да не яде п.м.до годинка заради белтъка.
пс:Ние сме на 5 м..Благодаря предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 242
Ами в то отзад си пише на етикетите Simple Smile Ако пише адаптирано - е адаптирано.. И за кашите е така  Wink

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Много малко от пюретата и кашите са с адаптирано, поне от мои наблюдения  Rolling Eyes
На Хип пише био мляко. Повече съм се заглеждала по кашите - само на Фризокрем и Милупа са с адаптирано - на всички останали пише пълномаслено сухо мляко
Според мен сте мънички още  Peace

# 3
  • Мнения: 5 026
Слагат сухо мляко. Чети етикетите.

# 4
  • Мнения: 795
Аз така се подлъгах с едно пюре на Хип - ябълки,боровинки и йогурт- допринесе за силно повръщане Cry Въпреки, че е за деца от 4 мес. не смятам да рискувам пак с подобно!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
На Хумана кашите също са с адаптирано мляко.
Важно е да се четат етикетите и то подробно, там си пише.

# 6
  • Мнения: 8 242
А това за месеците по етикетите са пълни глупости - по-скоро за консистенцията важи, отколкото за съдържанието.. Аз още не съм веввела доста от нещата в пюрета за 4-6 месечни  Crazy

# 7
  • Мнения: 8 242
Между другото - погледни тук -> http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.0
Цялата информация на куп за състава на пюретата  Peace

# 8
  • Мнения: 54
Правят ги със сухо мляко

# 9
  • Мнения: 58
Благодаря на мамите където са ми отговорили.Значи като пише пълномаслено мляко значи е прясно а не адаптирано.и не е за нас.

# 10
  • Мнения: 568
повечето са с мляко-неадаптирано или масло.На вносните обикновено има предупреждение.
Само едни каши видях, че са с адаптирано на етикета отпред-обезмаслено-на задния етикет- мляко.
Май не е едно и също или се лъжа...

# 11
  • Мнения: 1 043
то попринцип не се дава п.м. до годинка че мпже да се развие алергия към белтъка - както и яйце не се дава - жълтък до годинка, белтък до 1 и 1/2 или 2 годинки

# 12
  • Мнения: 1 043
а аз съм взела заначало да дам безмлечна каша на хип - с оризови люспие не съдържа глутен нити мляко нито захар, съдържа оризови люспи и витамин б 1 , добавя се кърма или адаптирано мляко при приготвянето и

# 13
  • Мнения: 487
а аз съм взела заначало да дам безмлечна каша на хип - с оризови люспие не съдържа глутен нити мляко нито захар, съдържа оризови люспи и витамин б 1 , добавя се кърма или адаптирано мляко при приготвянето и
А целта на безмлечните каши не е ли да не се добавя АМ? Иначе какъв е смисъла да е безмлечна? Нали с млечно ядене се замества хранене? Или не е така? Мисля като захраня, само в началото да слагам по малко кърма и после вода...и да продължа да кърмя на поискване  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Catty, целта на безмлечните каши е да не са с пълномаслено мляко, от тук и да се избегнат евентуални алергии. Пък и всеки да си направи кашата с каквото иска - с вода, кърма, адаптирано или някакво друго специално мляко.

Общи условия

Активация на акаунт