Как овладявате себорейния дерматит?

  • 5 756
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 521
Скоро прочетох, че това не е заболяване а състояние на кожата и няма окончателно лечение!
При мен се появи при една стресова ситуация преди 10-11г. и оттогава съм прилагала всичко което е известно, и по лекари съм ходила - но няма резултат. От специалните шампоани даже ми става по-зле - а колко пари съм дала за какви ли не шампоани.
Особено ми се изостря в дните около овулацията и менстр. След едно такова отчаяние в момент на криза се сетих за цитросепта и си купих голямото шише.
От две седмици пия цитросепт по 15к. 1 път/ден и слагам в шампоана за измиване по 20капки (защото косата ми е дълга) , и ме е страх да се зарадвам но като че ли има ефект, дано да не е временен!
Да поясня, че първо измивам само с шампоан и после 2-ри път с шампоан+цитросепт и престоява няколко минути. За целта си купих бебешки шампоан че уж са по-деликатни за скалпа и хипоалергични. По принцип кожата на скалпа ми е мазна и мия косата си през вечер.
Моля споделете вашия опит!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не мога да кажа, че имам диагностициран от лекари себореен дерматит, но имаХ много пърхут...., ама мнооооооого.
Помогна ми шампоан Selsun Blue.
Но близо 1м. се къпах само с него и едва сега започвам с някои други, та не знам дали пак ще си го върна гадния пърхут...
Обаче Селсън-а ми омазни доста косата.  Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 2 521
От Selsun-а себореята ми се превръща в невевроятен пърхут! Почва страшен сърбеж и ситни бели люспички ми се ронят като сняг, съпроводено с силно изсушена кожа и косопад! Забелязала съм, че от Selsun-а дори и след оболно изплакване по косъма остава някакъв филм, който се усеща с пръстите като нещо тръпчиво... не знам как да го обясня.
И как да не ме налегне отчаяние! Винаги съм гледала с пренебрежение на природните лечения, но явно трябва да се задълбоча в тях!

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
'начи имало и по-зле от мен.
Късмет тогава, от сърце  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 180
Радвам се,че при теб има ефект от Цитросепт.Аз го прилагах при 13 годишният си син,който навлиза в пубертета и от 2 мес. има невероятно много пърхут-за съжаление няма ефект.Дерматолога изписа шампоан(медицински) и Алпикорт-дано има резултат.Че вече има комплекси...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 521
И Alpikort съм си мазала, не стига че е скъп и е кортикостероид, но има ефект само докато го прилагаш, после - пак същото. А кортикостероидите не може постоянно да се прилагат, май само до 10 дни. Но наистина има мигновено подобрение от него.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 511
Шампоан и лосион "Себорал"! Български са и стуват 2 лева двете, но ефекта е видим още на 3-4 измиване!

# 7
  • Мнения: 180
Има ли някакви особености при приложението на Себорал?Мисля да купя първо тях(щом Алпикорт е кортикостероид) ThinkingАма и тия доктори са едни...,поне да беше обяснил какво изписва.Понякога ми идва да ги гръмна #2gunfire

# 8
  • София
  • Мнения: 2 521
Aз съм ползвала Себорал форте лосион, който се намазва на скалпа след измиване. Добре е, но като го спреш - и отново мъка. Иначе от него косата става хубава гъста и бързо расте!

# 9
  • varna
  • Мнения: 1 012
катранен шампоан-тар се казва,имам познати с такъв проблем-добре им повлия

# 10
  • Мнения: 275
И мен ме вълнува тази тема.....

От две години имам едни ранички на врата и все отлагам прегледа при кожен лекар,  но  се влоших  и се наложи бързичко да отида  по мин. седмица.
  Изписа ми - орунгал капсули и локоид крело кортикостерод  и каза диагноза мико (гъбична) инфекция   или нещо си там ...( много скъп лекарства)
Малко съм объркана а и като чета  за разни кожни състояния  , ми се размиват понятията
       себореен дермит
       псиорязис
        екзема
        гъбки
Какво е общото , различното  или са едно и също ама докторите още не го знаят newsm78 newsm78
 Завърших лечението и немога да кажа има ли ефект или не - продължава ужасно да ме сърби врата  а и като немога да се погледна отзад лично Simple Smile
Попаднах на статия в списание "за жената"  със заглавие подправките Simple Smile и там пише че екзема и гъби по кожата се лекуват с :
сок от алое и куркума
Е направих го крема + зехтин , но малко обърках пропорциите  и незнаех че пустата му куркума боядисва мноооого( като къна за коса)  Та ще" видя "ще има ефект от тази индииска рецепта .

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Aз съм ползвала Себорал форте лосион, който се намазва на скалпа след измиване. Добре е, но като го спреш - и отново мъка. Иначе от него косата става хубава гъста и бързо расте!

не знам защо, но на мен пък ми се отрази крайно зле Себорал-а  Tired Спрях ги бързо от употреба.
За сега само Селсън-а и Низорал-а ми помогат. Друго - нищооооооо  Naughty.............., аааааа излъгах  Blush. И на морето нямам стрити на прах рога  Twisted Evil

# 12
  • Русе
  • Мнения: 511
Всяка кожа и коса си е индивидуална! Аз само давам съвет кое съм видяла с очите си, че помага! Който иска - да пробва! В крайна сметка е 2 лв., не 20! Лосиона се слага след измиване с шампоана, като забършеш косата си с кърпа. След това НЕ се изплаква!

# 13
  • Мнения: 1 951
За косата Селсун блу - зелен, а за лицето  - крем "Низорал"

# 14
  • София
  • Мнения: 2 521
От две години имам едни ранички на врата
Малко съм объркана а и като чета  за разни кожни състояния  , ми се размиват понятията
       себореен дермит
       псиорязис
        екзема
        гъбки
Какво е общото , различното
На врата под косата или в нея?
Моите себорейни ранички са само в косата.
Доколкото съм чела себорейния дерматит и псориазиса имат нещо общо, и двете са автоимунни заболявания, което ще рече, че се дължат на причинители (в случая гъби), които нормално живеят в човешкото тяло, но по някаква причина са станали патогенни за организма.

Общи условия

Активация на акаунт