не мога да се въздържа

  • 1 625
  • 29
  •   1
Отговори
Мили мами,

притеснявам се да не разглезя детето си. толкова често й купувам подаръци, че все си мисля, че не е редно. Но просто не мога да се въздържа. Дали ще са дрехи, книжки, пъзели, блокчета за рисуване, моливи, детски списания. Признавам, че го правя за собствено удоволствие (много обичам да пазарувам) и защото знам, че ще я зарадва.

Разглезвам ли я?

Тя обикновено не ме моли да й купувам нещо, не се тръшка като види нещо в магазина, освен ако не е шоколадово яйце (луда е по тях и по шоколада изобшо Confused).

споделете и вие

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Аз също обичам да й купувам доста неща. И честно казано също като теб се чудя дали не я разглезвам. Но пък тя толкова се радва като й купя нещо ново, че просто не мога да се спра.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 4 296
и аз така купувам и като дойде време за празник и подарък се оказва,че си има всичко

# 3
  • Мнения: 4 668
И аз не мога  Laughing , но какво от това ? Има ли по - хубаво нещо от мисълта , че ще  зарадваш детето си ...
В крайна сметка не е задължително това да доведе до разглезване ...

Единствено се съмнявам ,че прекалявам с дрехите , които му купувам , но това е друга тема  Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 1 345
Аз правя така незнам колко е редно - ако си поиска нещо не го купувам на момента за да не свиква,че всичко може. А иначе и аз купувам доста нещица

# 5
  • Мнения: 705
и аз така правя, но дали е правилно не знам  newsm78

сега симона е луда по пъзели - реди, реди един и вече като го е научила наизуст, й става безинтересен. тогава купувам нов, по-сложен. не става да крия старите, защото нивото й се качва и се обезмисля играта. същото е и с книжките и с нещата за рисуване и моделиране. дрехи, признавам, купувам за собствено удоволствие и с това определено прекалявам.

със сигурност ги разглезвам и презасищам, но поне се опитвам нещата които купувам да провокират и развиват творческото в тях. поне така се оправдавам пред себе си ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 401
Моя получава подаръци всеки божи ден. Мен обаче не ме притеснява разглезването, колкото това, че доста пари отиват в кофата за боклук, защото играчка не се задържа у нас.

# 7
  • Мнения: 8 999
И аз купувах много допреди една година /повече задоволявах своето неизживяно детство/, но осъзнах, че децата ми започнаха да губят интерес към старите си играчки и всеки ден да искат нещо ново. Например сутрин като мислят какво да вземат за детската, отхвърлят всяко мое предложение с думите: "Това вече са ми го виждали". Наложи се постепенно да ограничавам покупките, защото придобиха неправилно отношение към нещата, които имат /стават по-нехайни, въобще не се притесняват, че умишлено са счупили нещо или най-безотговорно са забравили на площадката/. Трябваше дълго да обяснявам, че не всички играчки ги носи Дядо Коледа и че мама и тати работят по цял ден не само да купуват джунджурии, но и за да е топло и светло у дома, да има вкусотийки за ядене, да се обличаме добре, да може да ходим с колата където си искаме, да имаме дълга ваканция на море и т.н. В началото на тази смяна на политиката и двамата реагираха с тръшканици, но полека-лека /а може би и пораснаха междувременно/ започнаха да се съобразяват. Сега подаръци има за празниците и много рядко /при някоя извънредна ситуация/ в обикновени дни. Мисля, че е важно децата ни да ценят нашия труд и парите, които печелим и да разберат, че в крайна сметка всичко на този свят има цена.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз редовно правя подаръци, не мисля, че не е редно - само като и видя усмивката и всякакви съмнения се изпаряват  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
Според мен разглезването е свързано повече с отношението, отколкото с притежаването.

# 10
  • Мнения: 4 451
Същата история... Особено дрехи и кукли тип Барби, по които е луда... Имаме си вече цял чувал Mr. Green Но преди известно време ми се случи следната случка. Тя си хареса една кукла в магазина, но аз не я купих, защото нямах достатъчно пари. Опитах да и обясня, но тя до такава степен е свикнала да и се купува, че да не ти описвам какъв цирк ми направи в магазина. Ревна, тръшна се на земята, едва я изведох на вън, където истериите продължиха. И спрях да купувам кукли. Сега само ги разглежда в магазина и ми показва спокойно коя си е харесала и казва, че тати като вземе паричките, тогава ще я купим. Естествено, става ми криво като виждам как и блестят очичките от мерак да притежава куклата. Пак купуваме, но много по-рядко. Но виж за дрехи, не мога да се въздържа. Все гледам да я накипря. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 6 164
Не се разглезва така дете. Показваш грижа и внимание. Какво ако не й купуваш нищо и като почне да разбира, че другите имат, а тя няма, по-добре ли ще е за нея? Освен това пъзелите, моливите и книжките помагат за умственото развитие. Grinning Ако почнеш да угаждаш на всякакви капризи, тръшкане и манипулации, тогава вече да. Важен е моментът и вида подарък. Така си мисля аз.

# 12
  • Мнения: 656
Показвайки твоята радост на детето и то се научава да се радва на подаръци. Дълго време се борих с бабите а на тях изобщо не им пукаше. Сега и двете са възмутени защо като дойдат децата се цупят на подаръците, че били малки и понякога че изобщо няма такива...

Защо не се опиташ по друг начин да радваш детето - например на игра с нея, или нещо заедно да вършите.
Или пък да решите заедно от какво има нужда и заедно да ходите да го изберете. Ефекта е двоен - детето се учи да избира, да преценява предимства и недостатъци.
Много хора ми се чудеха когато питах 3 годишната си дъщеря за мнение при избора на панталон или пола, а тя още тогава имаше изградени критерии (естествено розов цвят беше определящо  Wink ) съобразяваше и кройката.

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Напоследък се ограничавам,но каквото не им купя аз го получават от бабите. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 6 315
Аз купувам много (да не казвам непрекъснато) книжки, но играчки - не.  Най-малкото, защото- препрочетена 100 пъти книжката омръзва и на мен. Играчки правим и сами и това е нещо друго - по принцип се опитвам да насърчавам въображението му със собственоръчно изработени играчки (от мен за момента, като гледа как ги правя). В никакъв случай не искам да го презадоволявам - той може да поиска всичко (и го прави), но всичко трябва да е в рамките на разумното. И наистина единственото нещо, в което изобщо не се ограничавам за купуване са книжките.

Общи условия

Активация на акаунт