Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте.
Тези, дето са пили утрогестан - какви са страничните ефекти?

Цитирай

Враца

Здравей,
единствения страничен ефект при мен беше замаяност около 1 час след приема, но аз го пиех във висока доза.
Цитирай

Здравей,
единствения страничен ефект при мен беше замаяност около 1 час след приема, но аз го пиех във висока доза.

Благодаря ти за отговора!
Колко висока доза? Каква е нормалната доза по принцип?;

А на българския аналог какви са му страничните действия?
...ако не емного нахално от моя страна....  Blush
Цитирай

София

На мен ми ставаше много лошо и много ми падаше кръвното
Цитирай

на пистата

на мен пък нищо ми нямаше  newsm78
Цитирай

София

И на мен нищо ми нямаше.
Цитирай
Аз пък получих кръвоизливи.
Цитирай

Враца

Аз пък получих кръвоизливи.
Ако не е нахално за какво го пиеше и какви кръвоизливи?
Здравей,

Благодаря ти за отговора!
Колко висока доза? Каква е нормалната доза по принцип?;

А на българския аналог какви са му страничните действия?
...ако не емного нахално от моя страна....  Blush
Аз го пиех защото имах къса лутеална фаза и се опитвахме да направим бебе. Дозата ми беше 3x2 на ден, аз си ги разпределях като антибиотик- на 8 часа.
не знам да има български аналог на утрогестан Thinking
За какво са ти го изписали? И в каква доза?
По принцип доколкото съм чела ако си слагаш глобулите вагинално повечето си спестяваш това змйване, сънливост и не натоварваш черния си дроб. Недостатък е, че трябва да полежиш след това, за да не изтече. Но много зависи за какво ти е изписан и как ти е изписан
Цитирай

Имам полип и хиперплазия (обикновена), за да регулира месечния ми цикъл и по този начин да не се образува нова, дотолкова разбрах от обясненията  Blush , но не се смейте ако звучи смешно. Мисля че и полипа се очаква да се повлияе от това. Не разбрах защо държаха да е перорален приема, а не вагинален...

В сравнение с теб наистина дозата ми изглежда смешна. Досега не съм пила никакви хормонални препарати, и по мойта логика предпочитам да е вагинално, да не се бърника из целия организъм.

Като аналог ми изписаха примолут нор, доста по-евтин.
Цитирай
Аз ги взимах преди да забрем-я три месеца уж за регулиране на М,а както писах по-горе получавах кръвоизливи ,като ми идваше.И след това ,като забрем-х лекарката каза  да ги взимам само ,че вагинално още 3 м.Предпазвали от аборти.
Цитирай

Thinking

А пък аз - заради кръвоизливите. Както ми обясниха - били от полипа...
Цитирай
Мен ако питаш всички са боклуци.Сега  взимам против-чни  заради силното кървене,но и те не помагат много-на 3-та опаковка съм.
Цитирай

newsm78

Ако при теб е много силно кървенето - също е редно да отидеш на гинеколог.
Колкото до противозачатъчните - един гинеколог ми препоръча да мина на тях след утрогестана, а другата гинеколожка, която ме изпрати за абразио - не препоръчва употребата на противозачатъчни по принцип.
Отиди на гинеколог, ако цикълът ти не е редовен, ако лека полека в течение на 1 година се е променил, изобщо - ходи на лекар, не оставяй нещата така. Докторите казват, че трябвало да се лекува.

Също и съсиреците, дето не попиват в превръзката не били нормално нещо... Така че иди да се прегледаш, дори да ти кажат че нищо ти няма,  просто си струва да се увериш.
Цитирай
На всеки 6м. си правя прегледи.Лекарката искаше да ми слага хормонална спирала ,но ми се стори много скъпа-300лв.А преди утрогестана пиех дуфастон,но не си спомням защо ми ги смениха с първите.
Цитирай

Примолут нор мисля не е аналог на утрогестана, почти съм убедена, че не е.

Утрогестана е аналог на Дуфастона и двата са прогестеронови препарати. По принцип заменят дуфастона с утрогестан, защото има по-малко нежелани странични въздействия.
С помоща на утрогестана,маточната лигавица се удебелява повече и съответно би следвало ако няма бременност и менструацията, да не закъснява.

Аз доколкот знам, съсиреците това са отлючена маточна лигавица, което си е нпрмално. Не съм чувала обратното.

На мен от Утрогестана ми се гадеше и присповаше. Но и моята доза беше 3х2, а и тогава бях бременна.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.