имам нужда от вашето мнение

  • 932
  • 5
  •   1
Отговори
Зравейте! Искам да попитам знае ли някой група инвалидност и трудостроен едно и също ли е и ако не е каква е разликата? 80% инвалид значи ли че не може да работи почти нищо? Имам нужда от вашето мнение. Бъдете здрави

# 1
  • Мнения: 774
Това значи,че е 80%процента не трудоспособен човек.Мисля,че попада в най- високата група,но не съм сигурна за това.

# 2
  • Мнения: 1 494
Трудоустрояването се прави след установяване на % инвалидност. Мисля, че зависи от заболяването и от преценката на комисията. Това са указания каква работа може и каква не може да извършва въпросния човек. Имат си някакви норми, но незнам как точно вземат решение. Най-високата група е над 90%. Това знам. В нета има информация-=потърси.

# 3
  • Мнения: 1 802
80 % инвалид може да продължи да си работи каквото е работил и преди, стига да не е тежък физически труд. Но това във решението на ТЕЛК трябва да  е споменато.

# 4
  • Мнения: 928
Тук можеш да намериш подробна информация за всичко http://www.asp.government.bg/
В раздел програми и проекти има един файл: В ПОМОЩ НА ХОРАТА С УВРЕЖДАНИЯ
Отвори го и в приложенията ще намериш какви облекчения се полагат на хора с 80% нетрудоспособност.

# 5
елеонора права си че в телка ми пише противопоказните условия които са да не се вдига тежко но в фирмата която работя ми казват че % ми е много голям и не мога да работя нищо друго освен това което те ми предлагат като място за такива хора не зависимо от това че на мен ми е по тежко там. заболяването ми е онкологично

Общи условия

Активация на акаунт