Дуфастон, какво ви се случи след това?

  • 1 886
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте момичета,
Ще ви разкажа мойта история.Какво ви е мнението?Разкожете и ваща.
Средата на миналото лято след години на нередовен цикъл, един от тях започна и не свърши около 25 дни може и повече.Посетих по принуда лекара си и той ми изписа капки за спиране, но не се получи.След няколко дни започнахме с инжекции Окситоцин, от киото също нямаше ефект.След това каза , че следващата крачка е хормонални медикаменти за отлющване стените на матката и едва тогава кюртаж. За моя радост всичко се нормализира.Тук трябва да кажа, че съм пила Дуфасто от 15-25 ден 2 пъти по 1 таблетка на ден.Лечението продължи 6 мес. всичко беше наред точен цикъл 28 дни за овулация не знам, но доктора е виждал фоликули на видеозона даже два при един случаен преглед в средата на лечението.
От един мес. не пия Дуфастон нямам цикъл вече 5-ти ден закъснение, правих и тест да не съм пък бременна , но нищо.
Какво ви е мнението , някой друг срещал ли се е с такъв проблем.Мисля, че и графиката ми е ужас.
Това е моята история, а вие как мислите какво ми се случва?  newsm78
р.р.Тук ще направя уточнение, че се занимавам с бебеправене от 2 мес. и не се получава.

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Аз ще започна с разяснение на думичката „цикъл”. Това е периода от първия ден на менструацията, до деня преди следващата менструация. Следователно месечния цикъл започва с менструация, минава през овулация, следва лутеалана фаза и край на цикъла.

Предполагам че на някои места в постинга си, употрбяваш думата „цикъл” за менструация. Много объркано става така. 

Не знам какъв може да е проблема при теб. Има доста вероятности - може да си бременна, може да е късна овулация, може овулацията изобщо още да не е минала, може да са кисти, изобщо много неща може.
Така като ти гледам графиката, наистина е странна. Много са високи и променливи стойносите през първата фаза. Вероятно е овулацията да е била чак на 23-ти ден. Така че изчакай поне още 5 дена и ако не ти дойде, направи тест, ако пак е отрицателен - беж на доктор!

И накрая - два месеца са много малък период от време, не се шашкай, няма за какво, съвсем сйкоро ще имаш бебе Simple Smile

# 2
  • Мнения: 97
Здравей,

Аз ще започна с разяснение на думичката „цикъл”. Това е периода от първия ден на менструацията, до деня преди следващата менструация. Следователно месечния цикъл започва с менструация, минава през овулация, следва лутеалана фаза и край на цикъла.

Предполагам че на някои места в постинга си, употрбяваш думата „цикъл” за менструация. Много объркано става така. 

Не знам какъв може да е проблема при теб. Има доста вероятности - може да си бременна, може да е късна овулация, може овулацията изобщо още да не е минала, може да са кисти, изобщо много неща може.
Така като ти гледам графиката, наистина е странна. Много са високи и променливи стойносите през първата фаза. Вероятно е овулацията да е била чак на 23-ти ден. Така че изчакай поне още 5 дена и ако не ти дойде, направи тест, ако пак е отрицателен - беж на доктор!

И накрая - два месеца са много малък период от време, не се шашкай, няма за какво, съвсем сйкоро ще имаш бебе Simple Smile


Благодаря за съветите и вариантите, които ми написа Верити.
Знам какво е "цикъл", но последните 6 мес. той беше на 27-28 дни , а сега го няма.По - интересно ми е дали Дуфастона ме е довел до това състояние?!За овулацията може и да си права, за кисти никога не съм имала до сега, но знае ли се.Мога само да кажа, че около 23-ти имах доста обилна цервукална слуз чак страх ме хвана да не е възпаление, но ако има бременост БТ-то трябва да ми се покачи.Ще чакам какво да правя, пък после ще видим.

# 3
  • Мнения: 4 298
Закъснението не е от Дуфастона!

# 4
  • Мнения: 4 324
Знам какво е "цикъл", но последните 6 мес. той беше на 27-28 дни , а сега го няма


Чакай сега, какво значи, че ти го няма цикъла?! (пак прочети какво съм написала за цикъл) Не мога да разбера. Няма такъв термин (или може би има и нормалн да се говори за лиспа на цикъл при менопаузата)

БТ ти е добра за втората половина на цикъла.  Имаш едно понижени, което може да е от т.нар имплантационен спад, ама като гледам сърчицта на графикатата ти и ако овулацията е била около 3-ти ден, то явно няма шанс за бременност този цикъл. Но естественно мога и да греша.

Успех!

# 5
  • Мнения: 97
Знам какво е "цикъл", но последните 6 мес. той беше на 27-28 дни , а сега го няма


Чакай сега, какво значи, че ти го няма цикъла?! (пак прочети какво съм написала за цикъл) Не мога да разбера. Няма такъв термин (или може би има и нормалн да се говори за лиспа на цикъл при менопаузата)

БТ ти е добра за втората половина на цикъла.  Имаш едно понижени, което може да е от т.нар имплантационен спад, ама като гледам сърчицта на графикатата ти и ако овулацията е била около 3-ти ден, то явно няма шанс за бременност този цикъл. Но естественно мога и да греша.

Успех!


Като се вземе под внимание, че преди дуфастона съм имала менструално кървене 3 пъти в годината, какво ще кажеш?

# 6
  • Мнения: 4 324

Като се вземе под внимание, че преди дуфастона съм имала менструално кървене 3 пъти в годината, какво ще кажеш?

Ще кажа, за съжаление, твърде дълъг цикъл, но си е цикъл.

Как успя да го регулираш, само с дуфастон ли? Правили ли сте някакви изследвания? Трябва да се установ, защо цикъла ти е толкова продължителен.

# 7
  • Мнения: 941
пила съм Дуфастон в началото на бременността,защото той съдържа хормона прогестерон,който от своя страна,ако е под нормалните си стойности може да предизвика кървене и спонтанен аборт.Защо не се консултираш и с друг доктор?

Общи условия

Активация на акаунт