Игра4ки zа деца около годинка

  • 698
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 605
В събота бяхме в Тoys"R"Us zа да купим някаква нова игра4ка на малката (на 10 месеца е) и се видяхме в 4удо. Иzборът беШе огромен, но....какво да купим, какво ли Ще се харесва на детето? Накрая вzехме неЩо, което се окаzа 4е не се харесва от Щерката  ooooh! 

Та идеята ми е да обменим опит, с кои игра4ки си играят децата ни на таzи въzраст, а кои не се харесват, zа да не се патят и други родители  Wink

Милена много харесва таzи къЩа на ФиШер Прайс, всеки ден си играе с нея, дълги4ко се zанимава сама. Платихме 50? zа нея и наистина си струва. На Коледа влеzе в употреба и до ден днеШен не сме сменили оЩе батериите  Mr. Green  а хем свири по цял ден. Мелодиите са много приятни, има много функции, а бе иzобЩо, иzпипана игра4ка от всякъде  Peace

А таzи игра4ка не й харесва  Thinking  Пускат се едни топки, които са много интересно направени с животни вътре, и по4ват да се въртят едни Шайби и се 4уват раzли4ни мелодии. На малката й е ску4но, пък и от въртенето на Шайбите не се 4ува муzиката.   

А ваШите деца с какво оби4ат/не оби4ат да си играят?

# 1
  • Мнения: 2 292
Татяна, аz пак като мерудията  Joy дори и сега да не и харесва играzката, прибери я и я иzвади след месец 2  Hug интерес може да има тогава.
Моя играе най мног ос ей такова нещо http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … SKU=de_DE-1407234
също мног оиграе с книжки.
Другото е топка, най обикновенна.
ей това е zоото zа което ти писах веzе, голям шпас http://www.yopi.de/Fisher_Price_Little_People_Tierspass_Zoo
играе добре също с обикновени дървени кубzета и лего с големки елементи, които моеж да прехвърля от кутията дв капака и обратно.
 Hug

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Татянка и ние бяхме големи фенове на ФиШер Прайс. Peace
Обикновенно Джулията сама си избираШе игра4ката.Имай предвид,4е доста 4есто се е слу4вало да купим неЩо,да го захвърли бързо бързо и да по4не да си играе с най_невероятни неЩа,които даже не са игра4ки.Детска им работа... Grinning

# 3
  • Мнения: 3 880
Не мога да се сетя за нито една играчка, за която мога да кажа, че се е играло с нея винаги и с голям интерес. Всички бяха и са на периоди. Няколко дни се захласва по нещо, а после със седмици не го поглежда, дори да я подтикваш целенасочено да се занимава с точно тази играчка. И обратното също- тъкмо съм се "отчаяла" вече за определена играчка, че няма да й обърне внимание и обмислям пъклени планове как да я пласирам в ибей  Twisted Evil и тя като се разиграе с нея сърце не ми дава Simple Smile
Не ти помогнах много с идеи, но исках само да кажа, че рядко се намира такава "универсална" играчка, която да задържа интереса на децата непрекъснато месеци наред. Вие поне можете с къщата да се похвалите, аз и за толкова не се сетих Wink

# 4
  • Мнения: 847
Имай предвид,4е доста 4есто се е слу4вало да купим неЩо,да го захвърли бързо бързо и да по4не да си играе с най_невероятни неЩа,които даже не са игра4ки.Детска им работа... Grinning
Да ,това е много вярно !Дет се вика и една празна кутия им стига -да я отварят ,да я затварят,да удрят върху нея..!
На нас много ни харесва едно пиано -с разли4ни фигурки отгоре ,които държат инструменти ,това пиано свири разли4ни мелодии,има и разли4ни коп4ета които като се натисне едно пианото запо4ва да свири като акордеон например.
Също така оби4аме топките Wink, и куб4етата който влизат едно в друго ,и в Икеа има две много хубави игри едната е една дървена кула с шайби ,разли4ни на цвят;другата е едно "булиер"-незнам думата на български..огънати ламаринени тръби ,с нанизани топ4ета с разли4ен цвят и форма...Мисля 4е ей това са игрите то4но за 1 година...Обожава също въпреки 4е е голям да си тика коли4кта с куб4етата,както и да кара мотор..
Нямам картинки ,но се надявам да съм обеснила правилно.
Оби4а също и колите ,както и много си играе с лекарски комплект и строител ,но от тези най големите..
Дано съм ти била от полза ,вярно аз имам мом4е ,но да ви кажа 4е се сърди оня ден за една коли4ка за кукли и мисля в БГ да му взема ...

# 5
  • Мнения: 4 399
Татяна, къщата на Фишер Прайс и я подарихме за първия рожден ден и тя много се забавлява с нея. Освен това играе много и с динозавъра и масата на Фишер Прайс:
http://cgi.ebay.at/Fisher-Price-Musikalischer-Spielkugel-Dino-Nr … D4VQQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/FISHER-PRICE-LERNSPASS-TISCH-LAUGH-LEARN-TOP- … dZ1QQcmdZViewItem

Тази въртележка и е една от любимите играчки и в момента се учи да имитира животните: http://www.fisherprice.at/fisher-price-baby-Kat408/fisher_price_ … it_t-Art2829.html

А с това руло пък се залива от смях, макар че не лази, а го носи на ръце, но важното е да се занимава: http://www.kaleidoshop.de/produktkatalog/14285398.html

Освен това има и една книжка в която в картинките с животни са вмъкнати различни материали които имитират кожата на съответното животно и на нея много и харесва да пипа и усеща различните материали. Много се занимава и с един куп кофи, които се редят или една над друга като кула или се пъхат една в друга. Тя все още се затруднява да прави кули, но пък ги пъха една в друга.  Laughing Ето ти още малко идеи от нашия асортимент: различни кули с рингове, барабан, кубчета с различни бутони за натискане, ксилофон (него обаче успя да го счупи  Sad и много страда), кукла с количка. За моя голяма изненада много играе с тази кукла, прегръща я, гали я, целува я, а количката я вози из цялата къща с невероятна скорост  Laughing . Сега се каня да и купя играчки за игра в пясъка, все някога времето ще се стопли. И също забелязах че и харесват комплекти с пластмасови чинии, прибори, тенджери. Те по принцип са за по-големи деца и тя не ги използва точно по предназначение, но важното е да се занимава с тях.  Wink И може би най-любимата и играчка са няколко чекменджета в кухнята, в които съм сложила безопасни неща и съм ги оставила на нейно разположение.

Ако някоя играчка не е интересна за дъщеря ти, просто я запази за по-късно. Ние и дадохме динозавъра на 6 месеца и тя ревеше от него защото се стряскаше от шума на топките върху паркета. Прибрахме го и го извадихме когато стана на 11 месеца и моментално се превърна в хит.  Wink

# 6
  • Мнения: 2 292
вzера се снабдихме с теzи играzки

http://www.kids-in-motion.de/details/detailansicht_7.0110.html

и едно малко, удобно колело на 3 гуми с дръжка отzад  Wink

обожава боби кар бута го насам натам и вика брррр , днес ще му купя един санд мушел и ще го инсталирам на терасата  Hug нали сега е дъждовно и пясъzника е толкова мокър , няма деца ...

http://www.preistrend.de/Preisvergleich_Sandkasten__x7B077203057 … 4D077C710673.html

# 7
  • Мнения: 7 605
Много ви благодаря zа вси4ките идеи  Hug

Вивита, и ние Ще вzемем едно МуШел zа пясък на пролет, видях ги в Тойс Ар Ас по 13?  Peace  Раzни форми4ки zа да си играе в пясъка съЩо Ще й вzемем, но Ще иz4акаме оЩе малко да се стопли времето  Wink  Много се иzненадах zа кухнята, все си мислех, 4е са оЩе много малки zа тях  Thinking  Но браво на СаШи   chef

Вяра, е таzи маса ми е болна тема. От иzвестно време я търся под дърво и камък и не мога да я намеря. В Амаzон я поръ4ах на 2.1. и от тогава я 4акам, все ме молят zа оЩе малко търпение  #Cussing out  И никъде другаде не съм я намерила  Sad   И ние имаме такива кофи, но тя не раzбира какво да ги прави  Sad Все оЩе сме на вълна вадене, до слагането на неЩо в неЩо друго и т.н. не сме стигнали оЩе  Wink  Това с куклата е идея, Ще пробвам и аz малко по нататък да й вzема една, да видим колко е грижовна  Laughing Теzи книжки zа пипане са голям хит и при нас, но ако я оставя сама с книгата, Ще се нахрани с нея  ooooh!

Щрумпфи  Wink  аz мисля 4е на тоzи етап няма голямо zна4ение, дали е мом4е или моми4е. Аz като малка обожавх да играя с коли примерно, или със строители  Peace  В Икеа не бях погледнала оЩе, но при следваЩото посеЩение Ще хвърля едно око, мерси   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 292
Татяна, масата , която покаzвате я имат (много подобна) и ЛипФрог. Ние имаме такава, има си всиzко и 123 и абс  и мелодийки колкото щеш и я има в тойс ар ъс. Там обаzе мушела не zнам дали има капак  newsm78 нашия има.

# 9
  • Мнения: 4 399
Татяна, масата я купих в края на миналата година от eBay. По това време я имаше и в Tоys'R'us. Но тогава чух че ще я спират от продажба. Сега като търсех линк за тази тема пак я видях в eBay, но не обърнах внимание дали е нова, можеш да погледнеш линка, който съм пуснала в предния постинг. Иначе Фишер Прайс са пуснали друга маса, но нея я видях само на картинка и не знам какво прави.

И да не забравя да добавя още една класика в света на играчките- пумпал. Моята дъщеря се залепи за един и не ми позволи да го оставя на касата, така че се принудих да го купя.  Laughing Но сега много играе с него и вече може и сама да го върти.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 19:22 от Vjara

Общи условия

Активация на акаунт