Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Момичета отново се обръщам към вас за съвет,има ли вероятност за резост конфликт при положение че при абортът ми беше поставена ижекция бетаглобулин и кога се изследва за анитела
Цитирай

София

Изследване на антитела в следните срокове:

от 9 - 12 г.с. - на бременни с предшествуващи спонтанни аборти, мъртвораждания, раждания на деца с хемолитична болест на новороденото поради изоимунизация, в случаи на установени антитела при предиш. бременности, при предстоящи инвазивни пренатални изследвания
От 17 - 20 г.с. - на бременни с необр. акуш. анамнеза и отр. Резус фактор;
от 26 - 28 г.с. - на брем. с отр. Резус фактор, на които при първото изследване не са открити антитела;

една допълнителна ехография от 28-32 г.с.
Цитирай

софия

не се притеснявай,аз също се притеснявах особенно при втората ми бременност да няма някакви проблеми.След като родих дъщеря ми ми поставиха такава ваксина и ме увериха,че се слага за да нямам проблеми ако искам да имам второ след време.Освен това като ходиш редовно на консултации би трябвало да следят за тези неща.Извиниме но не си спомням вече в кой месец се правеше,да не те заблудя,но мисля,че към 7 някъде Peace
Цитирай

Правих изследване за резус фактора (май беше тест на Кумбс) още в 9-10 г.с. Двама лекари потвърдиха, че вече има практика това да се прави  в първото тримесечие. Преди това изследване се е правило чак към края на бременността.

Сестра ми и тя с резус фактор отрицателен, прави два пъти теста - в първи и в трети триместър.
Цитирай

София

Не се притеснявай, инциденти стават изключително рядко, дори при втора бременност, да не говорим, че са ти сложили "антирезус+". Аз имах един аборт преди раждането на дъщеря ми, никой не ми постави никаква ваксина и въпреки всичко нещата са наред. Изследване за антитела се прави в първия триместър, и после отново - към края. Дори и да има антитела /ако детенцето е положително, може би ще има/, пак не се притеснявай, малко антитела не пречат. Сега при много високо ниво на антителата /което е възможно да настъпи към кроя на бременноста/, слагат  дечицата във фотоклетка, правят обменни кръвопреливания и т.н. Злощастните инциденти, дори без ваксината, която, слава Богу, са ти поставили, са извънредно редки, да не говорим в твоя случай. Майка ми е резус- и ни е раждала със сестра ми преди толкова години, когато почти нищо не се е знаело  за този проблем. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред. Ще родиш здраво и хубаво бебче!
Цитирай

Бургас

Има и изключения, дори при поставена анти-Д инжекция, бебето при следваща бременност да се увреди от антителата и да няма начин да се спаси/така стана при мен/,но това са редки случаи ! При всеки е различно, както и има случаи при пропусната инжекция анти Д , да няма никакъв проблем със следваща и дори и трета бременност.Явно е индивидуално!
Късмет!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.