ПОМОЩ - ПОДОЗИРАМ, ЧЕ Е ИЗМАМА

  • 2 206
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
 Търся помощ,от някой който има информация или може да провери на място - гр.Варна
  Става въпрос за това ,че преди две седмици получих оферта за почивка по интернет,включваща 14-безплатни нощувки .От мен се искаше само да попълня заявка за чек
 и актуални оферти.Днес получих колетен пакет с наложен платеж - това не беше указано,
  и на пощенския формуляр се мъдри името но фирма -Compo SYS PPHU гр.ВАРНА жк.Владислав
Варненчек бл.309 вх.1 ап.7
 Проверих в националния регистър но такава фирма даже по сходство в името няма регистрирана.Опитах в сайта ма Министерството за ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ ,но той не се отваря. Ако знаете нещо пишете, това ми прилича на фирма Фантом.

# 1
  • Мнения: 3 405
Снощи по ТВ казаха за подобни измами с пакети с наложен платеж. Ти плати ли пратката?

# 2
  • Мнения: 4 324
Я пак, ама много внимтелно прочети условията на „безплатната почивка” Simple Smile Някъде из сайта им пише че ще ти изпратят колет, който трябва да заплатиш.
Преди година или две и на мен ми изпращаха Wink А тук е имало бая теми по въпроса Wink

Безплате обяд няма Simple Smile
 

# 3
  • Мнения: 24
 Не аз днес го получих,а и аз също чух тези новини по телевизията.

# 4
  • Мнения: 7 723
Естествено, че е измама  Sunglasses
Не се връзвай  Wink

# 5
  • Мнения: 24
Ясно ми е,че няма безплатен обяд,обезпокои ме факта ,че такава фирма не съществува,
  Следва въпроса дали въобще ще обядвам или някой друг ще храня

# 6
  • Мнения: 3 405
Върни пратката, така нищо не губиш.
А безплатна почивка да предлагат ми се вижда съмнително.

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
След като си проверила, че няма такава фирма, значи всичко е ясно - опит за измама.

# 8
  • Мнения: 4 916
Не приемай пакета.

Или, ако не те мързи да се занимаваш, се обади на някоя телевизия да направи материал.

# 9
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
Щом няма такава фирма, изобщо не се хващай  Embarassed, като се има предвид, че стават такива измами и със съществуващи фирми. Ние в къщи имаме много жесток опит с такова нещо. През Ноември 2005 г. е регистрирана фирма на името на мъжа ми  #Cussing out и са извършвани измами точно за почивки. На хайваните са им давали ваучери, а една почивка е стувала около 1000 - 1500 лв и то в България. Поне 10-15 човека са изгорели. Нещата още не изяснени, всичко се потули и от една година никой нищо не е споменавал. Иначе преди това мъжа ми го викаха няколко пъти в 7-мо РПУ в София. Хубавото за нас беше, че разбраха, че фирмата е фалшива и не го обвиниха него, но какво е станало с потъпевшите, така и нямам информация. И дали изобщо са хванали извършителите  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire. Но предполагам, че не, защото иначе със сигурност щях и на нас да се обадят  ooooh!

# 10
  • Мнения: 24
Смятам да върна пратката,но да ви разкажа преди седем -осем години ,когато бях по майчинство с големият ми син,реших да помагам на семейния буджен ,като почна някаква надомна работа - това беше хит.Пак по обява ,но от весник ТРУД,"открих" фирма интересуваща се от изработване на детайли от дрехи"слепване,подгъване и пр."
   Аз ентосиазирано си платих пратка с инструкции, мостри и помощни материали,трябваше да изработя три детайла-яки и да ги пратя за оценка,и се започна една- платете 15 лв. за да получите Вашата ОТК и още три пробни детайла и т.н....След втория пакет се светнах ,че съм до глупост доверчива-шаран.
   Е сега не смянам да проверявам докъде ще стигне лоялността на"фирмата"

# 11
  • София
  • Мнения: 1 941
Ето ти сайта на Комисията за защита на потребителите Има телефони, обади се Peace

# 12
Добре, де - къде ги намирате такива???  newsm78

# 13
  • варна
  • Мнения: 229
аз съм живяла в съседния вход  , незнам да има фирма някаква  newsm78

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мдаа, едва ли има сериозна фирма раздаваща почивки в бл.309 във Владиславово, Варна. Би предпочела по-централно място за офиса си.

п.с.моля да не ми се сърдят живущите в квартала Peace, аз също го обитавам.

Общи условия

Активация на акаунт