Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Здравейте, искам да  попитам какво мислите за следната ситуация - преди 1 седмица бях на лекар и имах 2см. разкритие и 70% скъсение на шииката. Казаха ми пак да отида след 1 седмица за преглед и да преценят дали да ме стимулират да родя, за да не порастне много голямо бебето/95мм е главата/. Вечерта след прегледа прокървих обилно - оказа се от него. Мисля, че на другия ден ми изпадна и тапата. Проблема е, че нямам контакции или силни болки. Не ми се ходи на лекар за да не се разкървави пак, пък и не мисля, че предизвиканото раждане е по-добрият вариант. Какво ще ме посъветвате, как да постъпя? Имам още 10 дни до термина.
Цитирай

варненка от София

Аз когато отидох да раждам бях с 3 см ръзкритие без да съм имала болка, без подготвителна контракция. Текнаха ми водите и тогава като ме прегледаха казаха, че имам 3 см, много бях учудена. Иначе след прегледа в болницата и аз прокървих и се шашнах, едва после разбрах, че това е била прословутата тапа, но родих чак 4 дена след като ми падна тапата.
Като не ти се ходи на лекар сега не ходи, но ако ти изтекат водите трябва да грабваш сака и да заминаваш.
Цитирай

София

Абе и аз ходих в началото деветия  и  бях с 3см разкритие и така до края. Без болки без контракции--нищо Mr. Green.  На всичкото отгоре и преносих та ми предизвикаха раждане . Нещо много ме смути обаче това твое обилно прокървяване, нормално е да се получи зацапване ама чак пък толкоз, трябвало е според мен да съобщиш на лекаря. Според мен няма нищо лошо в предизвиканото раждане, особенно ако е наложащо. Да ти кажа аз родих за 2,30 часа предизвикано. Mr. Green Каквото и да решиш успех Hug
Цитирай

След като прокървих ходих на лекар - аз помислих, че ще раждам, но ме върнаха от болницата да чакам води или контракции
Цитирай

Почти никой не ражда на термина си,аз родих 4дни по-рано.Пък и на теб явно ти е време да раждаш скоро.Щом получиш болки -3контракции за 5 мин или ти изтекът водите тръгвай за болницата.Другия вариант е  предизвикано,но трябва ти да си решиш.Успех
Цитирай

гр.София / Смолян

Аз мисля че трябва да изчакаш понеже все пак нямаш контракции.
Аз доста често бях с разкритие около 2-3см и нямах контракции.Но като дойде момента /преносих с един ден/ получих контракции и отидох в болницата с 6см разкритие.През цялата бременност нямах никакви контракции.Но когато бебо реши да излиза ти ще го почустваш така че не се притеснявай може би още е рано.
А за големината на бебо доста често се получават грешки при измерването както и в теглото казвам ти го от опит.
Успех и леко раждане. Hug
Цитирай

София

И аз получих кървене от преглед за разкритие, много е неприятен и боли. 2 см не са толкова много, какво ако порастне главата? От друга страна дори да ти предизвикат раждане, 10 дни до термин не е никакъв проблем, то си е готово бебето. Така че и при двете ситуации няма от какво да се трвожиш според мен.
Цитирай

Плевен

Влезнах да раждам с 6 см разкритие и без никакви болки. Предизвикаха ми раждането. Не се оплаквам. Родих за 2 часа и 40 мин
Цитирай

Влезнах да раждам с 6 см разкритие и без никакви болки. Предизвикаха ми раждането. Не се оплаквам. Родих за 2 часа и 40 мин
А как прецени, че вече е време да ходиш да раждаш?
Цитирай

Варна

И аз ходя от 10 дни с 1 см разкритие, през 3-4 дни ходя на пожар посред нощите до болницата, че все си внушавам, че ще взема да родя (все едно няма да разбера), ама всичко е наред засега. Имам само подготвителни контракции!

Вземи се разходи до лекаря, даже да е фалшива тревога по-добре той да ти го каже, отколкото ни е тук да гадаем какво става.
Цитирай

софия

за да си спокойна - ходи на лекар, ако трябва всеки ден. Аз целия девети месец имах леки контракции и 2 см. разкритие. Накрая толкова ми писна да ходя да ме бъркат, че на термина си помолих да ми предизвикат раждане...ама все пак нека лекарите да преценят
Цитирай
Здрасти, аз от седмия месец имам на 80% процента изгладена шийка на матката - кога е станало това, иди разбери. Нямала съм никакви контракции. Едва сега от две-три седмици (вече съм в деветия месец) от време на време доста силно ме стягат кръстът и коремът. Учудвам се, че момичетат по-горе описват прегледа като болезнен - за мен е толкова неприятен, колкото и обикновен гинекологичен преглед. Десет дни преди термина няма никакъв проблем да родиш - ако вярваш на доктора си, послушай го, в крайна сметка той е специалистът и решава кое е добре и за двама ви с бебето. Каквото и да решиш, пожелавам ти леко раждане и едно хубаво бебче. И да се похвалиш, като родиш!
Цитирай

Разлог

Аз когато отидох да раждам бях с 3 см ръзкритие без да съм имала болка, без подготвителна контракция. Текнаха ми водите и тогава като ме прегледаха казаха, че имам 3 см, много бях учудена. Иначе след прегледа в болницата и аз прокървих и се шашнах, едва после разбрах, че това е била прословутата тапа, но родих чак 4 дена след като ми падна тапата.
Като не ти се ходи на лекар сега не ходи, но ако ти изтекат водите трябва да грабваш сака и да заминаваш.

И аз бях така и то 2 седмици (?!?), бременна с близнаци, с тази разлика, че контракциите започнаха едва след като ми спукаха мехура и изтекоха водите. Дори това при мен трябваше да стане с малко помощ Smile Мисля, че лекарите си преценяват най-добре, затова за предпочитане е да си отидеш до болницата. И да отидеш дотам за консултация и да си стоиш вкъщи - все тая - няма да ти се разчине, ще се ражда Smile
Цитирай

И аз от края на 8 месец бях с 2 см разкритие,70%изгладена шийка преносих 8 дена.Нямах никакви контракции и се наложи да ми предизвикат раждането на система.Успех и скоро да се гушнете живи и здрави с бебока! newsm10
Цитирай

Пловдив

Аз отидох да раждам с контракции и 10 см (!) разкритие.
Лекарката, която ме прегледа, ми каза, че сигурно от доста време съм имала разкритие, ама кой да забележи Wink пък нали и никакви особени оплаквания нямах - нито контракции, нито особени болки, затова и никой не ме е преглеждал предварително. Аз и не исках да ме преглеждат, да ми предизвикват раждането със системи и т.н. болезнени неща. Отидох в болницата и целият ми престой в родилното беше около 1 час.
Така че наистина имаш възможност да прецениш - или ти предизвикват раждането, или си изчакваш и отказваш да те бъркат повече. Успех и леко раждане Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора