дете е, все пак...

  • 4 621
  • 101
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
Преди няколко дена един съсед ме видя и попита какъв пол е детето ми. Като разбра, че е женско, каза - е, нищо, де..., все е детенце. Тоест и момичетата са деца, нищо, че не са момченца, така се е случило... Стана ми много смешно. Чувала съм и навремето за бащи, които се сърдят на жените си, дето не са им родили момчета. Става въпрос за преди 20-30 години, не чак толкова отдавна... Не знам има ли още такава нагласа у някои хора? Явно има де....

# 1
  • Мнения: 3 423
Има, не е като да няма.
Трябваше да му кажеш,
че ебливите татковци
правят момичета, пък
мързеливите - момчета.
Да ти завиди кучият син.

# 2
  • Мнения: 5 370
Преди няколко дена един съсед ме видя и попита какъв пол е детето ми. Като разбра, че е женско, каза - е, нищо, де..., все е детенце. Тоест и момичетата са деца, нищо, че не са момченца, така се е случило... Стана ми много смешно. Чувала съм и навремето за бащи, които се сърдят на жените си, дето не са им родили момчета. Става въпрос за преди 20-30 години, не чак толкова отдавна... Не знам има ли още такава нагласа у някои хора? Явно има де....

Има, и още как.
И то у млади мъже, най-странното. Когато веднъж разправях на приятел на девер ми как мъжът ми ме носи на ръце, той каза:"МИ ще те носи , ами, нали МОМЧЕ си му родила". Sick

# 3
  • Мнения: X
Е, можеше да му кажеш, че е по-добре женско, та да се върне е_ано и да те целуне, отколкото мъжко- да се върне пияно и да те бие.Баси!! Тя ,простотията не ходи по гората ,че ако ходеше -нямаше да има дървета.

# 4
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Това с момичетат и момчетат още го има в нагласат на някои хора.Най-станно ми се струвало,че те дори не се притесняват толкова дали ще е добре и здраво,а какъв ще му е пола ooooh!.Предполагам,че за повечето хора вече е отживелица,но още си има такива на които ако не им се роди момче,света им е крив.Същото се отнася и за имената,все още има хора които държат децата да са на баби,дядовци и т.н,това е накакво насъдено чувство за дълг към родителите по-скоро,мисля аз! newsm78

# 5
  • Мнения: 1 364
На мен също познати са ми казвали "нищо, че първото е момиченце, второто ще е момче" Много странно изказване и то от млади хора.

# 6
  • Мнения: 2 891
А представяте ли си как би се държал, ако имаше само момичета? Сигурно нямаше да може да спи! Е..ти тъпака!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има, има. Една приятелка скоро роди. Мъжа й- лекар, викаше "ако не е мъжко- не е от мен". Приятелката ми извади късмет.

Аз пък искам и следващото ми да е момиче Flutter

# 8
  • Мнения: 2 070
Пък аз чистосърдечно си признавам, че исках, имам и искам пак да имам момиче. И винаги се радвам повече, ако някой ми каже, че ще има момиче.
Иначе това, за което говориш си е просто традиция и то все още доста разпространена.

# 9
  • Мнения: 7 474
Има такива за жалост, има и такива , които карат до момче ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 273
Хихи най-интересното е че от тях "зависи" дали ще са момчета или момичета децата Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 725
 Чак не ми се вярва, че има такива умственоскопени хора Shocked

# 12
  • Мнения: 2 070
Има такива за жалост, има и такива , които карат до момче ooooh!

Оооо, имам такива познати, които карали до момче, но го докарали до четвъртото момиче и внучките им и те са момичета...  Joy

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
имам приятелка от детството. има 3 сестри и един брат-най-малкото дете. някои наистина карат до мъжко. ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 942
Ох аз каквато съм кибертлийка сигурно щях да го навря нейде ... Много мразая подобен бебешки сексизъм  Mr. Green И аз като Рени бих искала да съм само женска майка  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт