Какво е да имаш домашен любимец? Моля обяснете...

  • 11 734
  • 199
  •   1
Отговори

Анкета

За "съжителстовото" на хора и домашни любмци?

Опции:

  • Мнения: 4 664
 Ще се опитам да разбера ако имате желание да ми обясните. Личното ми мнение е, че мястото на животните не е в дома, но заради хлапето ще изчета аргументите.
 Опитах се да се насиля да пренаредя усещанията си по темата, но не успявам да се самоубедя ooooh! От известно време съм подложена на меко казано " натиск " да се вземе домашен любимец, но и най-безобидното животно ми се вижда огромна отговорност...все едно да имам още едно дете, за което да трябва да се грижа. Не че не обичам животните, но просто не съм сигурна че ще мога да съжителствам заедно с някое...животно Confused Ще помоля да изложите позитивите и негативите, дано добия по-ясна представа.
 Ще пусна и анкета.
 

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 16:45 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 4 916
Аргументи:
детето ще си има другарче и ще се научи на отговорност. Гарантирам, че и ти ще се привържеш към животинчето.  Naughty

# 2
  • Мнения: 4 664
Гарантирам, че и ти ще се привържеш към животинчето. 
Това позитив ли е?

# 3
  • Мнения: 4 916
Гарантирам, че и ти ще се привържеш към животинчето. 
Това позитив ли е?

Ъ?

# 4
  • Мнения: 4 664
Simple Smile
Исках да кажа, че хич не ми се иска да се привързвам и после да рева поради  една "причина", която сама съм си докарала вкъщи.

# 5
  • Мнения: 1 273
Аз имам котка. Държа я от чиста проба егоизъм,  защото съм силно привързана към нея. Знам че я лишавам от това да си прави каквото поиска и да има поколения, да живее в естествената си среда, но колкото и да я обичам(сега някой ще каже, че това не е обич), не мога да я пусна на свобода. Sad Тя ми е отдушник голям и страшно много ме успокоява само с присъствието си.

# 6
  • Мнения: 1 629
Помисли за вариант хамстер, морско свинче...нещо мъничко и нещъкащо из апартамента(освен ако не го изтървеш, разбира се Grinning).
Имала съм голямо куче в двустаен апартамент. Не ти го препоръчвам. Още едно дете си е като грижа.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Simple Smile
Исках да кажа, че хич не ми се иска да се привързвам и после да рева поради  една "причина", която сама съм си докарала вкъщи.

Зависи най-вече от твоята вътрешна нагласа. И децата ни често пъти ни карат да "ревем", но страха от тази евентуалност не ни е попречила при решението да станем родители.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
по-ангажиращо е отколкото да отглеждаш дете.
какво правиш с домашните любимци, когато отиваш на почивка?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
В какъв смисъл е по-ангажиращо?
Отивайки на почивка мога лесно да помоля съседите да хранят папагалите или костенурките ми.
Но бих се замислила да разчитам на тях за това в случай, че реша да ходя на почивка без деца Simple Smile

# 10
  • Мнения: 437
Хм... нож с две остриета... Особено привързаността. Аз имах две котки. Едната я погребах преди седмица... 10 години ми беше другарче..
Колкото до "естествената среда" - аргументите пак не са еднозначни, защото не е ясно на улицата колко дълго и как ще преживее животинчето...
Като изключим вечните косми по килима и белите, които малкото й мозъче измисля, присъствието на животинчето е успокояващо и приятно...
Иначе, евентуално детето би се нучило на отговорност и грижа... Да не говорим, че мойта дъщеря всеки път грейва като съзре котката Simple Smile

# 11
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
ако не обичаш животни, няма как да ти го обясня. аз лично животно повече не искам, поради причината, че нашето се разболя, претърпя 2 операции и най-накрая умря в ръцете ни. за 13 годишна котка става въпрос. просто беше жестоко изпитание, ревала съм цяла седмица за нея...
иначе, усещането да се привържеш към него и то към теб е страхотно...

# 12
  • София
  • Мнения: 4 865
В какъв смисъл е по-ангажиращо?
Отивайки на почивка мога лесно да помоля съседите да хранят папагалите или костенурките ми.
Но бих се замислила да разчитам на тях за това в случай, че реша да ходя на почивка без деца Simple Smile

гледала съм няколко кучета, риби, папагали и съм опитвала какви ли не варианти - от оставяне на ключ при съседите, през разпределяне на животинките из родата и ходене на море с куче. ами не е комфортно нито за животинките, нито за стопаните. много по-лесно ми е да натоваря децата в колата и да отпраша на път, отколкото в края на всяка седмица да мисля кой да нахрани и разходи кучето без да прехрани рибите. а и целта на домашния любимец не е да се забавлява самичък в апартамента, нали?

# 13
  • Мнения: 4 390
Никога не бях съжителствала с дом. любимец, до скоро, когато се заимахме със заек. Tired
Ако ме попитат, дали бих си взела отново звер у нас - отговорът ми ще е  Naughty.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 941
По-скоро съм против. Имали сме риби-дискуси. Миналата година взехме зайче-джудже, но като се роди бебето го дадохме на отглеждане в едни приятели. Не мога да понасям космалаците и бебето в едно Confused

Общи условия

Активация на акаунт