Подарък за ново жилище-помагайте

  • 1 997
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 657
Момичета в събота сме канени на гости за ново жилище.До тогава трябва да измисля и купя подарък,а и събота е 3 март,кой магазин ще работи,кой не...Давайте идеи плийс  Praynig.
Въртят ми се разни идеи из главата,но нямам време да обикалям.Знам,че ще ме питате за цената, но не знам за под 50 лева дали ще намеря нещо свестно.Ориентировъчно между 50 и 80 лева.Цените малко наизуст ги пиша,но все пак да Ви ориентирам за порядък.
Предварително благодаря! Hug

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Принципно за такъв повод се подарява нещо за къщата. Можеш да им подариш кристални чаши,съдове, фруктиера, ваза Thinking Може и керамична ваза де - сещам се за магазина на Creo на пресечка на витошка се намира, точно преди магазина на Саламандър, там няма начин да не харесаш нещо Peace
Друг вариант е магазина на Бохемия на Дондуков. Можеш да преслушаш и чешкия център стига да имаш време Thinking
Може и някъкъв електоруред, но за толкова пари се сещам само за тостер, пасатор и шварц кафе-машина. Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 11 657
А къде е магазинът на Бохемия на Дондуков?А в този магазин Крео по-интересни неща ли продават?
Иначе за сумата я написах ориентировъчно,дори не знам малко ли е много ли е.A за електроуреди знам,че с тази сума нямам голям избор.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
В магазините за цветя и сувенири има страхотни попадения, жалко че нямаш време да пообиколиш. Аз наскоро за една сватба купих за стотина лева невероятен комплект от гръцко стъкло - голяма ваза, фруктиера и купичка за ядки. Красота!!! Магазинчето е на пазара Красно село.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 657
Мисля,че се сещам кое е.Би ли обяснила по-точно?

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
А къде е магазинът на Бохемия на Дондуков?А в този магазин Крео по-интересни неща ли продават?
Иначе за сумата я написах ориентировъчно,дори не знам малко ли е много ли е.A за електроуреди знам,че с тази сума нямам голям избор.
Крео има супер неща,ама идват скъпички, но пък са разкошни Party Непременно разгледай ако имаш време Peace
Магазина на Бохемия на Дондуков незнам на кой номер е, но се намира малко след операта в посока президентството. Мъничък е магазина, но има доста неща.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля,че се сещам кое е.Би ли обяснила по-точно?
Ами след самия пазар за зеленчуците, но преди Фантастикото, има една уличка...а де, не й помня името.Та като свиеш по нея, вляво има разни магазинчета - дрехи, детски, еврофутбол май имаше.Между тях има вход за нещо като безистен с десетина магазинчета вътре. Две от тях са за сувенири и цветя, саксии и т.н. Това второто даже от булеварда се вижда. Аз лично напазарувах от магазина за сувенири, но и в този за цветята имаше много красиви неща. А, има и някакви керамични комплекти на български художници. Ако стилът на приятелите ти е по-традиционен, може и керамика да вземеш, бяха много оригинални нещата, и от тях съм купувала. Като цени са 2 пъти по-евтини от стъклените.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 657
И аз си мислех за същия магазин за сувенири,тесен и дълбок навътре.Там открай време има много интересни неща.А се сетих за него като прочетох за гръцкото стъкло.Там са ми казвали за такова стъкло.
Благодаря! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 6 522
Аз съм за картина или нещо за стена (плочка).  Сувенир от типа на статуетките, закачалка за дрехи (от тези , които като допълнение към интериора), декоративна поставка за дискове, луксозна покривка за маса + салфетки, ваза за ъгъл или тройка вази.
"Стъклариите" принципно не ги тача много, когато не съм си ги избрала сама. Ако пък имат малки деца - помисли дали/колко често ще ги ползват.

# 9
  • Мнения: 1 893
Когато приятелките ме питаха, какъв подарък искам за новата кухня, казах да е съд за готвене.
Това е единственото, което би ми вършило работа, без да се налага да ми "пасне" на интериора или на вкуса. Подариха ми уок- явно са запомнили, че търся  Hug

# 10
НА " Пиротска" в тази част, която е м/у Халите и паркинга (там където завива трамвая) има магазин за по-луксозни, но практични сервизи, плата, фруктиери и т.н. Мисля, че е по-евтин от Бохемия и Creo, но може и да бъркам. Има и от онези много- големите свещи, който са ама наистина мнооого големи Laughing.Такива имаше и в ЦУМ. Пак на пиротска в един магазин за лампи, точно с/у хотелчето има разни по лъскавки "кичове"(кутии, рамки) и свещници, пак наблизо и още един магазин за подаръци има.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 079
Не знам дали жената е кулинарка и обича да готви, ама наистина може за нова къща да се подари нещо за кухнята (някой по-специален тиган, силиконова форма за кекс или торта, гювеч или гювечета) или за интериора (картина, икона с иконостас, пластика).
Вазите, купички, фруктиери са нещо традиционно.  Outta Joint
Но може да измислиш и нещо кудошлийско.
А от този сайт можеш да си избереш много такива неща! Hug
Успех!  bouquet

# 12
Много е индивидуално и задължаващо да подариш акцент за интериора, особено ако не си бил още в новия дом. Затова си мисля, че нещо за кухнята и за сервиране е най-добре. Може поднос за сервиране в леглото Crazy или нещо по- неангажиращо като стил. Имам толкова икони, картини и пластики, които няма начин да сложа сред моите мебели, а са ми подарявани с много желание, че избягвам и аз да затормозявам хората с тях. Защото после усещам, че на познатите ми им е неприятно като не видят подаръка си в хола, примерно.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Много е индивидуално и задължаващо да подариш акцент за интериора, особено ако не си бил още в новия дом.
Това е абсолютно вярно. Купувала съм такива неща само за домове, в които съм ходила и то за много близки приятели, чиито вкус и стил ми е ясен.

# 14
  • Мнения: 2 700
Отворих темата, защото първото нещо, което ми хрумна беше предложението на Irina&Co  за поднос за сервиране в легло. Смятам, че е подходящо, доколкова, че не изисква задължително съобразяване с интериора.
Хрумва ми също луксозен комплект спално бельо (все ще влезе в употреба).
За кухнята - луксозен комплект кухненски ножове или комплект прибори за хранене.
От битовата техника може да се избере някаква изгъзица от сорта на грил за сирена или уред за готвене на пара. Потърси в сайтове стил WS Teleshop.

Общи условия

Активация на акаунт