ПРОСТО ДА СЕ ЗАМИСЛИШ ......

  • 805
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Не знам дали е пускано, но е готино......

ПРОСТО ДА СЕ ЗАМИСЛИШ
Най добрият ми приятел отвори чекмеджето на скрина на своята съпруга и извади оттам едно опаковано в копринена хартия пакетче.
Това не беше просто само пакетче, а едно пакетче с бельо в него.
Той захвърли хартията и погледна с тъга коприната и дантелите.
Това беше й купил, когато бяха за първи път в Ню Йорк.
От тогава са изминали сигурно 8-9 години.
Тя никога не го облече.
Искаше да го запази за някакъв особен повод.
И сега настъпи точният момент.
Той се приближи към леглото и постави бельото до другите неща, които щяха да бъдат взети от погребалната агенция.
Неговата съпруга беше починала.
Когато той се обърна към мен, ми каза:
"Никога нищо не прибирай за някакъв особен случай. Всеки ден, в който живееш, е един особен повод!\".
Аз винаги си спомням тези думи - те промениха моя живот.
Днес аз чета повече от по-рано и чистя по-малко.
Сядам на моята тераса и се наслаждавам на природата, без да обръщам внимание на треволяците в градината ми.
Прекарвам повече време с моето семейство и с моите приятели и по-малко работя.
Разбрах, че животът е една сбирка от опит, който трябва високо да се цени.
От сега нататък нищо повече не прибирам и не пазя.
Употребявам ежедневно моите кристални чаши.
Ако имам желание, дори обличам новото новия си костюм до супермаркета. Употребявам също така и любимите си парфюми, щом имам желание за това.
Фрази като например "Един ден\"... или "В някой от следващите дни...\" вече не съществуват за мен и съм ги изхвърлил от моя речник.
Ако си струва, искам да видя нещата тук и сега, да ги чуя, да ги направя.
Не съм съвсем сигурен какво би направила жената на моя приятел, ако знаеше, че утре няма да я има вече: едно утре, което ние всички доста лекомислено очакваме.
Аз мисля, че тя би звъннала по телефона на своето семейство и на някои близки приятели.
Може би аз също бих позвънил на някои стари приятели, за да се сдобря с тях и да се извиня за някои минали пререкания.
Мисълта, че тя би поискала да отиде още веднъж да хапне китайска храна (нейната любима кухня), ми харесва особено много.
Това са тези малки неизвършени неща, които много биха ме смутили, ако знаех, че моите дни са преброени.
Бих се изнервил също така, ако не бях се видял с определени приятели, с които бих искал да се свържа в "някой от следващите дни\".
Бих се притеснил, ако установя, че не съм написал онези писма, които исках да напиша "някой от следващите дни\".
Бих съжалявал, че не съм казвал често на най-близките си колко много ги обичам.
Сега вече нищо няма да пропусна, да отложа за утре или да запазя, ако това би ми донесло радост и смях в моя живот.
Аз си казвам, че всеки ден е нещо особено - всеки ден, всеки час, всяка минута е нещо особено.
Ако получиш това послание, тогава има някой, който ти желае доброто и ти от своя страна имаш хора, които са ти много скъпи.
Ако си обаче много зает, за да се освободиш за няколко минути и да разпратиш това послание до другите и си кажеш: "някой ден...\" - това може да продължи дълго и ти никога да не го направиш...
Разпрати няколко копия и наблюдавай какво ще научиш следващите дни.
Нужни са месеци, понякога дори години, за да спечелиш доверието на един човек, но само 30 секунди могат да бъдат достатъчни, за да разрушат всичко.
Казва се, че е необходима 1 минута, за да забележиш един човек, един час, за да го прецениш, 1 ден, за да го заобичаш, но ти трябва един цял живот, за да го забравиш отново.
Изпрати тези думи на всички хора, които ти не искаш да забравиш и не забравяй също така и този, който ти го е изпратил.
Едно малко съобщение, за да покажеш на този човек, че не те е забравил.
Ако не го изпратиш на никого, това ще означава, че ти много си бързал и си забравил своите приятели.
Вземи си само 1 минута време, или това, което правиш сега, ти е по важно?!

# 1
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 390
Преди година прочетох този материал. Наистина те кара да се замислиш за важните неща от живота. Един познат лекар казва "Ако в понеделник всеки преди да дойде на работа минава през болницата и гробищата, цяла седмица ще бъде над дребните неща от ежедневието ни."

# 2
  • Мнения: 2 177
Идва ми да крещя: "Не'ам нерви да чета подобни глупости!"
И не ги прочетох, разбира се, но ми е злобно и не се стърпях!  Mr. Green

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
От известно време живея така. Откакто се разрастнаха софииските гробища и всеки ден докато си пия кафето гледам през прозореца погребения. А и си отидоха около мен хора които имаха още живот пред себе си. Не си струва човек да прави планове за бъдещето след като не може да гарантира че ще ги изпълни.

# 4
  • Мнения: 2 261
Много често и аз си ги мисля тези неща,но пак си я карам по старо му.Просто манталитета ми е такъв.Винаги има нещо за по нататък в живота ми!
И ако обичате не ми коментирайте личното мнение по този въпрос.То си е наистина лично и никой и нищо и никога не може да ми го промени.
Минало ми е не малко през главата!

# 5
  • Мнения: 250
Много ми хареса!
Но все пак, ако си имала добри намерения към всички нас,щеше да се постараеш да  не четем и спамовите послания. Simple Smile
,
Не знам дали е пускано, но е готино......


Разпрати няколко копия и наблюдавай какво ще научиш следващите дни.
..........................
Изпрати тези думи на всички хора, които ти не искаш да забравиш и не забравяй също така и този, който ти го е изпратил.
.............................
Ако не го изпратиш на никого, това ще означава, че ти много си бързал и си забравил своите приятели.


# 6
  • Мнения: 1 629
Идва ми да крещя: "Не'ам нерви да чета подобни глупости!"
И не ги прочетох, разбира се, но ми е злобно и не се стърпях!  Mr. Green

Джинииии  Hug Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт