ЭА УЧЕНИЦИТЕ

  • 774
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Моля някой ако може да ми каже сайтове с теми по литература. Трябва да пишем по тема Какво ни дава книгата? с дъщеря ми която е в 5 клас. За сега нищо не мога да иэмисля.

# 1
  • Мнения: 1 100
Ще я усетят. Но ти решавай. Ако смяташ, че това е добре за дъщеря ти.


Добре де, какво ти дава книгата? Не можеш ли да кажеш?

# 2
  • Мнения: 6 992
в сайтовете с теми по литература едва ли ще намерите подобно нещо, пък и учителката ще я хване (майка ми веднага ги надушва от къде са преписали)...според мен по-добре седнете и си поговорете първо...питай я защо обича да чете, какво обича да чете, харесват ли и историите в книгите...все ще ви дойдат идеи по време на разговора, които после да оформите в едно есенце...или те съчинение - разсъждение май му викаха...

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
..  изтърканото твърдение, че книгата е прозорец към света, казва много неща ..... и дава много насоки за развиване на темата ... помислете още малко ... имаме история .... щяхме ли да я познаваме ако нямаше книги .... или  поезия .... география .....

# 4
  • Мнения: 1 100
Защо подценяваш толкова учителите?
Мислиш ли, че учителката не знае какво може детето ти и няма да се усети?  Tired

# 5
  • Мнения: 1 269
http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=c&id=1
Този сайт е много полезен не само за децата а и за нас родителите. По темата може и да помогне, зависи. Успех!

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.teenproblem.net/school/index.php?m=c&id=1
Този сайт е много полезен не само за децата а и за нас родителите. По темата може и да помогне, зависи. Успех!

Ей това е готино

Цитат
Животът - естествено право на човека

 Joy Joy Joy

# 7
  • Мнения: 2 229
А да бе тийнпроблем е първото място откъдето ще се сетят, че е преписвала. Mr. Green Сериозно, тоя сайт е малоумен. Друг е въпросът, че по тази тема точно няма да намериш много според мен и трябва заедно да измислите нещо. Peace Все пак 5ти клас не трябва да е велико литературно произведение, правите 3-4 основни точки и разтягате локумииииииииииии!

Какво ни дава книгата? - знания, обща култура, повече гледни точки, потапяне в друг свят...и всичко това подкрепено с лични примери "преди 3 месеца прочетох еди какво си и научих еди що си" (може и да не е вярно) като цяло темата е хубава u перфектна за разтягане на локуми. Peace

# 8
  • Мнения: 6 167
Моля някой ако може да ми каже сайтове с теми по литература. Трябва да пишем по тема Какво ни дава книгата? с дъщеря ми която е в 5 клас. За сега нищо не мога да иэмисля.


newsm78 и ти ли си в 5ти клас? две теми ли ви трябват?
не можеш ли да седнеш поне да поговориш с детето по темата и от там да излязат идеи???
или мислиш, че е страхотно детето да види, как мама вади теми от Интернет?

 Sick

# 9
  • Мнения: 5 577
Съгласна съм с Лени. Моята майка учеше с мен, едва ли и се е занимавало, но винаги тя.

# 10
  • Мнения: 8
Благодаря за отговорите .

# 11
  • Мнения: 6 167
поговори с детето , попитай го какво е за него книгата ( чело ли е такава до сега?), коя книга харесва, защо?
дай й  минути да помисли, разкажи й за това какво е за теб книгата. коя ти е любимата, защо? кое помниш от детството си.
кога четем, защо четем. дали взимаме книга, за да се приспим? за да мине време докато чакаме? за да научим нещо? за да
преживеем нещо? за какво служат книгите, учат ли, развличат ли, хранят ли, отварят ни чакрите ли.
защо не преписваме всички чуждите мисли, а е по-хубаво да имаме свои. книгата помага ли за това!??
защо човек избира трудния път да седне да чете изобщо.
дали книгата е отживелица? колко книги има издадени миналата година в света? защо хората продължават да издават книги, след като всички мисли са в Интернет?
имам около 200 милиона идеи за темата ми ' какво ми дава книгата"
но това не е твоята тема, това е темата на детето.
100% съм убедена, че ако си поговорите и ако питаш , детето ще извади милиард идеи за собственото си есе.

извинявай, че не зная сайтове за теми. изказвам се, защото мисля, че е важно, майче  П-И-П-И.

# 12
  • Мнения: 2 292
книгата ти дава открит поглед върху мирогледа и въображението, чувствата , преживяванията и мъдростта на чужд човек, който ги представя под формата на раzкаz.

Общи условия

Активация на акаунт