Към майките на безмлична диета

  • 910
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
Колко време след като сте започнали диетата сте забелязали резултат(напр. изчезват обривите)?
Има ли и други храни които не ядете освен безмлечни,яйца, какао,ядки,бобови?
Царевица може ли? А овесени ядки?
И накрая: Отслабнахте ли?
Предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят Hug

# 1
  • Мнения: 1 081
Уф...Голям зор това с диетите...Моят хубостник от първия месец направи реакция от кисело мляко, изядено от мен(при нас е по наследство непоносимостта към кравето мляко, но само към прясното, а на дребния-засега към всичко). Цялата бременност диета, сега вече 8ми месец подкарвам само на кърма(имам огромно желание да го захраня, ама като не ще диването...) и съответно на зверски диети. Нищо млечно, никакви яйца, никаква риба, нищо сладко, само овесени ядки, картофи, ориз, зеленчуци и салати, пилешко и заешко месо. Лично избягвам царевицата, просто не я обичам. Най-гадното от всичко е, че грам не съм свалила, откакто съм излязла от родилния дом. А такава строга диета пазя за пръв път през живота си. То е ясно, че без спорт няма да стане, ама като се кача на крос тренажора за 20 минути, и на сладващото кърмене дребния прави едни такива "кисели" физиономии и яде по малко(обяснявам си го с отделянето на млечната киселина). Като понамаля яденето-започва да огладнява на всеки час. Направо в чудо съм се видяла. А пък уж от кърменето се отслабвало, и храната почти не влияела на количеството кърма-е, при мен не важат!

# 2
  • Мнения: 1 081
А относно обривите-на 3тия ден от минаването ми на диета се оправи малкия.

# 3
  • Мнения: 3 423
моя син се изрина след първата ваксина пентаксим-алерголожката д-р Бъчварова от Детско здраве,каза че най вероятно е от това че ваксината се прави на яйчна основа съответно аз спрях всички яйчни  и млечни храни ,както и най сериозните алергени-ядки,цитруси,шоколад,риба,морски храни,агнешко,телешко,пилешко-пилешкото също е алерген в списъка на др.Мустаков
страшно отслабнах откак ги спрях-върнах си кг от преди бременността-с това неядене на млечни и яйчни свалих 12кг
царевица може(това от списъка на д-р Мустаков иначе съм я срещала и като алерген в други списъци)
овесени ядки може
успех и не се шашкай  bouquet

# 4
  • Мнения: 313
Аз се притеснявам, че трети ден съм на диета и невиждам промяна в обривите на бебко. Те са по личицето. За това питах за овесените ядки и царевицата. Нали не могат да се изследват бебета и първото което казват е "непоносимост към белтъка на кравата". Тревожа се да не е нещо друго(друг алерген или вид дерматит). Има време де:) Дано да се изчисти от тази диета, иначе какво ще правя незнам.
Desiteam и при нас е наследствено. Големият ми син също беше с такава алергия (сега е с друга).
Presentze както разбираш имам опит (горчив) и не мога да не се шашкам, защото с големия син уж всичко спазвах, а той си остана с алергия и с всичките последствия от нея.
Мустаков ли е най- добрият алерголог в София. Аз ходя при доц. Маринова, но ако трябва ще направя и една консултация с него.
Благодаря и на двете ви за споделения опит Hug

# 5
  • Мнения: 11
Здравейте  и аз съм една от вас и вече 8ми месец се мъча да овладея положението, но кърмата ми започна да намалява въпреки постоянното приемане на течности! Има ли връзка между Атопичния дерматит и АБКМ , защото още в началото при появата на първите пъпчици около месец след раждането след консумация на прясно мляко за увеличаване на кърмата се появиха и първите пъпки и диагнозата от личната лекарка бе Атопичен дерматит и от тогава съм на диета към всички млечни а по-късно и яйца риба, ядки бобови и цитруси?Ако някой е по- наясно, моля за пояснение! Rolling Eyes 

# 6
  • Мнения: 336
Ето ме и мен - една от вас и една от квартала, Сладкиш.
При нас обрива и коричките по веждичките се появиха в началото на втория месец, две седмици по-късно ни поставиха диагнозата себореен дерматит и АБКМ. Лечението - диета и елоком три дни по веднъж, локално. След тези 3 нямаше и следа. След още 2-3 обаче пъпчиците се появиха отново, въпреки че спазвах диетата. Отдадох го на овчето сирене, с което заместих кравето и го спрях, както и всичко от животински произход плюс алергените, но още (вече седмица), не сме се изчистили напълно. Не мога да преценя има ли подобрение или не... Sad А с тази диета засищането е трудничко, чудя се дали и кърмата не е по-малко хранителна, но се съмнявам, де.

# 7
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
Има ли връзка между Атопичния дерматит и АБКМ


Не е задължително. Всъщност около 35% процента от случаите със средна и тежка степен на АД (което далеч не е само обриви по бузките) са обвързани с хранителни алергии,  следователно специално за АБКМ - процентът е още по-малък.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160982.msg3211202#msg3211202




# 8
  • Мнения: 313
Иглика, а при вас пъпчиците къде са? С елоком не мажи! Кортикостероид и не лекува Naughty както сама си забелязала. А ти никакво месо ли не ядеш? И от къде тогава белтъчини newsm78. И извън темата: излизаш ли в парка, да си направим среща Laughing

# 9
  • Мнения: 336
По бузките и по слепоочията. Педиатрите са категорични, че кортекостероид в толкова ниска доза и при толкова кратко приложение няма странични ефекти... Дано.
Но, аз така или иначе вече съм го приложила. За съжалние, отново имаме пъпчици, на този етап по-малко.
Червена Кралица, погледнах линка ти и ми светна червена лампа да не абсолютизирам нещата - с други думи изключването на всякакви животински протеини май крие повече рискове, отколкото потенциална полза. И то на моя глава. Смятам да върна в диетата си поне пуешкото месо.
И още нещо за пъпчиците - личният лекар на бебка ги погледна преди пика им и ме смъмри за излишното разкарване, защото според нея просто става дума за изчистване на кожата. Нека пък тревогата ни да е излишна и последвалата диагноза от неонатолог - преувеличена.
 Така че ако някой е минал през такова невинно "изчистване", нека сподели как е протекло, защото, както можете да се досетите, съм силно притеснена, че обривът се върна въпреки диетата.
И, да, Сладкишке, когато е слънчево и не духа правим няколко кръгчета около културния дом с бебка, с една тъмно синя количка на мечо пуховци и окачено розово слонче на сенника Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 423
Иглика не само пуешкото и заешкото също е ниско алергенно и свинското Peace
за кортикостероида съм съгласна със Сладкиш-консултирай се с по добър лекар Peace

Сладкиш напротив изследват се и бебета но с кръвен тест-точно Мустаков го прави
потърси мнения за него в гугъл или в клуб алергии-там момичетата са много отзивчиви  bouquet

# 11
  • Мнения: 313
Prasentze аз тези кръвни тестове ги знам, но бях чувала, че са много общи и пак е трудно да се даде точна диагноза. При всички случаи ще запиша час при Мустаков другата седмица. Вече му намерих сайта. Няма да оставя така нещата. Благодаря ти Hug
Иглика според доц. Маринова такова нещо като изчистване на бебетата няма. На мен личната също ми каза, че това е контактен дерматит (що е то newsm78), но ако не е тесен специалист как би могла да дава такива диагнози. При бебо пъпчиците да по цялото лице. Като не ги пипа са релефни, но не се виждат, по скоро се напипват, но като ги растърка стават червени.
 /като е хубаво времето ние излизаме между 12-14часа. Като видиш мама с бебе на ръце и да подвиква по друго по- голямо- Аз съм Laughing Ще се оглеждам за вас/. Hug
Червената Кралица- ох, може би няма да е зле да събера още инфо за тези диети. За сега, за всеки случаи ще изключа само млечните, за да видя дали ще се повлияе обрива. Hug

# 12
  • Мнения: 753
Мили майки Sad ,
и аз съм в тази група Sad
Моля ви, кажете кога е наложителна консултацията с алерголог...
Притесних се от мазането 2 пъти с Елоком Sad - по съвсем малко - нашият педиатър ми препоръча...
Изобщо се притесних.....
Ям предимно пилешко, а тооо
Отивам да търся инфо за алерголозите.
Лека вечер от мен и моето бебче.

# 13
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
На цялата страница от линка, който дадох по-горе, има доста инфо, над което си заслужава човек да се позамисли.
 Бърди има доста скептично отношение към третирането на АД в България, обвързването му непременно с АБКМ и стригите диети в резултат от това. Ето още едно негово мнение, просто за размисъл:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160982.msg3186780#msg3186780



# 14
  • Мнения: 313
Диетата не е нещо лошо, ако се прави както трябва и още повече ако се наблюдава резултат (напр. изчезват обривите).
Ayas аз бих те посъветвала да изключиш млечните за 1 седмица и да видиш дали ще се повлияе обрива. Междувременно си води дневник на храните, които ядеш и чак тогава отиди на алерголог, ако не ти станат ясни нещата. Така или иниаче те това ще ти кажат на първата среща и е по- добре да отидеш по- подготвена Wink

Общи условия

Активация на акаунт