Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте, обръщам се към вас за съвет или по-скоро за успокоение. моята дъщеря, слънчицето на мама е вече на 5 месеца и няколко дни. от както е станала на 17 дни та до днес има много мъчителни колики. поне така казват всички доктори при които сме ходили. а ние сме ходили къде ли не - в Бургас, Слънчев бряг, Ямбол но уви помощ никаква. между другото ако можете да ми препоръчате добър педиатър в Бургас моля ви направете го! Всички казват че има колики . пробвах всички капки п/в колоки които са ми известни, хомеопатични, чайчета на Хип, но ефект никакъв. вече не си свива крачетата като в началото но е едно пръцкане като за световно. ден и нощ, но особенно през ноща. вече таткото спи на канапето а ние двете с Виктория на спалнята. може би като усеща моето присъствие се успокоява. ако има някакво значение а сигурно има тя е на адаптирано мляко от първия ден - Атамил, вече яде освен плодови и зеленчукови пюрета, както и каши
Цитирай

Бургас

От зълва ми знам, че добър детски лекар в Бургас е д-р Калудова. Тя води и двете си деца при нея, малката е на 2 м Ако все още не си ходила при нея, пиши ми ЛС за да я попитам за адреса.
Цитирай

Бургас

Това че пръцка е добре, значи осовобождава напрежението от коремчето. А колко е голяма, че яде каши и пюрета? - не ги ли израстнахте коликите? Моя съвет е да спреш за два дни всички капки и чайчета и да видиш дали няма да се поуспокои детето (тези напъни и пръцкане много вероятно са причинени от тях и може вече да не е от колики)
Цитирай

Sofia

Дъщеря ми до 1 г..и 6 месеца не яде ябълки.А е хапнала-а се е скъсала от пръцкане.Вече няма такъв проблем и изяжда дори по две ябълки.Трябва да разбереш какво причинява пръцкането.А като сте на Аптамил защо не минете на Аptamil AR-това мляко е специално против запек,колики и повръщане.Във вашият случай може да помогне много-за коликите!
Цитирай

Варна

Ами според мен е от детето.Ние спряхме капките и продължаваме да пръцкаме здраво , чак като се пънем и почервеняваме.И от ябълките не е.По-принцип сам чувала(не знам къде), че щом човек отделя газове значи му е здрав стомаха.Е може и някой само да се оправдават така ама има логика.И аз съм на мнение да пробвате да спрете капките.Те все пак водят до отделяне на газове.
Цитирай

на брега на Марица

Алекс е на 8 месеца, почти всяка нощ се буди по веднъж с такова пръцкане  Shocked И според мен са все още колики, въпреки че е голям вече... Струва ми се, че е от новите храни, макар че и това не важи винаги. Като се пробуди нощем го вземам по коремче, въпреки че вече доста тежи, и му давам и капки - Бейбинос. Според мен помагат, до 10-15 мин. се успокоява и продължаваме да си спим.... Но докога ли ще е така?!?!  Rolling Eyes
Цитирай

Бургас

здравей
и ние имахме такъв период на пръцкане,въпреки че нямахме колики.просто трябва да знаеш че скоро ще отмине,всичко е до време,като отмине това ще дойде друго-зъбчетата например.
да са ни живи и здрави бебчетата това е най-важното Very Happy
а за педиатъра-и аз не съм доволна от моята педиатърка и ще я сменям,ама това ще стане чак юни,нали можело два пъти в годината.чувала съм много добри отзиви за д-р Ангелов
Цитирай

Бургас

С две ръце съм за Д-р Ангелов. Ще ви посрещне в кабинета си, пък ако ще да е Нова година, при него няма момент "не работя днес", отива и отваря кабинета (знам го от опит и не съм редовна пациентка, нито роднина, нито позната). Кабинета му се намира в "Зорница", бл. 49 (май беше, а бе нова пристройка към блок с лъскава аптека отдолу, посока от болницата към пицария "Зорница"), GSM 0888 313 513, таксата за преглед е 15.лв
ако обаче наистина са колики никой не може да помогне, просто се израстват (между дрегото той ме посъветва да не давам "бейбинос", че били силни за бебета - поне за моята госпожица, че е на два месеца)
Цитирай

София

Ооооо и ние имаме такива залпове, че ще срутим блока някой ден. Хубаво, че пръцка - освобождава се детето.
Цитирай

благодаря ви за отговорите! тази вечер отново не спа, буди се постоянно и гледа с толкова тъжен поглед. полюлеем я малко, изпръцка се и явно се поуспокоява малко заспи за 15-тина минути и пак отначало и чак до сутринта. между другото забравих да спомена, че вече не и давам капки. така и така няма ефект от тях. минава ми през ум дали да не спра плодовите пюрета, казват че плодовете образува ли газове. вие какво ще кажете. и пак благодаря за топлите отговори! при положение че съм пробвала какво ли не и аз вече си мисля че просто трябва да го израсте този период и да и поукрепне стомахчето. то е толкова трудно да гледаш как ти се мъчи детето и не можеш да му помогнеш. вече не издържам. толкова са мънинки и безащитни, не е лесно да си бебче!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.