Napalnyala sam s 8kg :(

  • 930
  • 6
  •   1
Отговори
Zdraveyte ne znam dali tuk e pravilnoto myasto za da zadam moya vapros no eto. Ve4e sam v 27 sedmica bremenna s vtoro v petak byah za posledno na lekar i se okaza 4e sam ka4ila 8kg. Pri koeto lekarkata mi kaza 4e sa mnogo i az napravo sam v depresiya ne 4e parvata mi bremennost ne mina s 30kg up ama sega se staraya mnogo i ne znam kakvo stana izvednaj. Ako nyakoy znae nyakakva raztovarva6ta dieta za bremeni molya da ya spodeli lekarkata mi kaza 4e tryabvalo da sam na polovina. Ujasno sam depresirana povyarvayte mi napravo se mrazya a da si priznaya yam samo domati sas sirene, tarator i plodove nikakvi pasti, torti i takiiva sladorii. Ne znam kak taka se ka4iha tezi 8kg.....................

# 1
  • Мнения: 2 936
8 кг.за цялата бременност....или само за последния месец  newsm78

аз не се притеснявах за килограмите,за мен беше важно бебето да е се роди без проблеми  Peace

# 2
  • Мнения: 861
Не знам дали бих могла да те успокоя, но при мен с втората бременност беше по същия начин. Имах чувство, че качвам от въздуха. Няма да забравя как отидохме на нещо като почивка за около 5 дни, през които си бях почти на глад-беше лято и една две салати или пък парченце диня и се връщаме и не да съм отслабнала, а кантара сочи 1-2 кг повече. Естествено, че живота и здравето на детето са най-важни, но да оставим тази тема-разбирам те добре. През първата си бременност качих 12 кг, от които първите 7 до петия месец и всички те бяха резултат от голямо ядене, признавам и то предимно на тестени неща. Толкова много ми се ядеше, че когато излизах в обедна почивка си купувах по 3 рогчета и и ги скривах и си вадех по 1, защото ме беше срам колко много ям. После като влязох в петия месец се засрамих сериозно от себе си и въпреки, че една нощ след коментарите на един анти-лекар относно някаква предполагаема моя инфекция (така и не знам дали беше нещо сериозно, като имам предвид гнусните му коментари относно моето кърмене по-късно след раждането), който здравата ме наплаши, сънувах, че губя бебето и докато сънувах си мислех "нека стана 100 кг, само да не го загубя", наитина престанах с яденето. Карах на плодове, ядки и салати. С тази диета и при условие, че родих в първата седмица на деветия месец-се разминах само с тези 12 кг, от които 7 заминаха със самото раждане, а останалите 5-ясно те си бяха по бедрата и си ги свалих с разходките по-късно. Но мисълта ми (извинявай за отплесването) беше, че при втората бременност много внимавах да не се изпусна в началото. То не беше здравословен режим, то си беше чиста диета-глад и то при условие, че с разходки изминавах минимум 10 км дневно. И какво да ти кажа с всичките грейпфрути и ябълки, дето ги изядох ами качих си 17 кг и аз не знам от какво и което е най-лошото излязох от родилния дом 64 кг, на толкова, колкото влязох да раждам първото си дете. Май не те успокоявам много, но ако след първото раждане отслабнах за 1 месец, след второто ми трябваха 4-5. Какво да ти кажа-всички съм сигурна, че ще те успокояват, с това че за теб като майка приоритетите са ти други-не фигурата, но аз като жена, която изключително много държи на теглото си, ще ти кажа-просто с второто всичко е по-трудно. И след като ти сама преценяш, че ядеш малко-просто няма какво да направиш повече, приеми го и се радвай, че храниш себе си и детето си с плодове и салати. Освен това, това, че през първатаите 2/3 от бременността си качила 8, това не означава че те чакат още толкова до края. Всеки пълнее различно през различните фази на бременността-някои повече в началото, други повече в края. Ако е трябвало да напълнея най-много през деветия месец, значи съм късметлиика, че не съм си дочакала и двата пъти термина. Пък и не е толкова важно, кг се свалят. Грижи се добре за кожата на тялото си и се разхождай много. Това е добре и за теб и за бебето (казват, че бебетата обичали разходките пък и кой беше казал, че водят до по-леко раждане). Поне при мен беше така  Simple Smile Успех, мила!

# 3
  • Мнения: 2 220
Последните месеци и аз качвах много, а се хранех съвсем нормално. Моят лекар ми се караше, че в 6-ия месец съм качила колкото трябва за цялата бременност, ама на мен не ми пукаше. Какво можех да направя? Да стоя на диета? Е, като има повече качени килограми по-трудно се свалят, но  това да ти е последния дерт. Мисли за бебчо, другото се случва естествено!   bouquet

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Не искам да се оплаквам,но през лято 2006 бях само 53 кг.Забременях през октомври.На първата ми консултация кантара сочеше 63 кг,а в момента съм 72 кг в шести месец. Cry
Така,че виждаш че има и много по-зле от теб/ако това ще те успокои/ Hug
Но какво да правя,наистина през втората бременност всичко е по-трудно.Такъв глад ме гони,направо полудявам. Tired

# 5
  • Мнения: 2 829
спокойно ,мамчета Simple Smileпрез втората бременост качих много малко,,даже първите месеци почти нищо--защото много повръщах,,,НО---като се роди---качих много килограми,,ама много!!!!така,ченяма никаква гаранция---гледайте се сега  да сте здрави,бебо да е ок,1пък живот и здраве--като родите и детенце поотрасне--диетите ви чакат!!!! Hug

# 6
  • Мнения: 306
Подкрепям ReGe 31!!!!!
Добави малко риба и дробчета към храната!!!!Опитай се да ядеш до 18.00 - 19.00часа!!!
Между другото до началото на 6м. трябва да се качат 6кг.-това го пише навсякъде                  Тегло по време на бременност               Автор BG-Mamma   
10. 11. 2002

Качването на килограми през бременността е строго индивидуално. В зависимост от ръста и строежа на тялото си бременните наддават средно между девет и шеснайсет килограма. Стремете се да качите нормално килограми, тъй като рязкото и прекалено повишаване на теглото може да доведе до диабет или високо кръвно налягане. Прекалената слабост също може да навреди както на жената, така и на плода.

Приетата норма в България за увеличаване на телесната маса е 12кг2кг. Трупането на килограми започва още в самото начало, но най-същественото се натрупва между 27-ма и 36-та гестационна седмица(г.с.). Най-общо килограмите се разпределят така: около 1-2 кг за първите три месеца; около 4 кг през второто тримесечие и около 6 кг за последните 3 месеца.

От 5-ата г.с. теглото на бъдещата майка се увеличава с около 300г седмично. От 21-ва до 27-ма г.с. то трябва да се увеличава с не повече от 0.5кг седмично. През последните две седмици преди раждането теглото на бременната може да спадне.

В книгата “Аз съм бременна'' - 2 книга (издателство “Слънце'') Ален-Пиер Вател и Сандрин Жерен представят как се разпределя теглото на бременната жена:

- тегло на бебето – от 3 до 4 кг

- тегло на плацентата – от 500 до 700 г

- тегло на амниотичната течност – от 700 до 900 г

- тегло на матката – от 800 г до 1 кг

- тегло на гърдите – от 400 до 800 г

- тегло на допълнителната кръвна маса – от 1 кг до 1,8 кг

- тегло на водата – около 1 кг

- тегло на тлъстините – около 3 кг
Успех!!!!

Общи условия

Активация на акаунт