Цикълът след бременност. Кога? Редовен или не?

  • 1 428
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Здравейте,
След като близо 4 месеца нямах интернет под ръка сега най-после имам.
 Grinning  Бебе Георги расте и дебелее.  Grinning А аз се чудя обаче дали всичко е наред при мен. Confused
При вас кога ви дойде цикъла след раждането? После започна ли да идва на време или беше нередовен? Кога ви се нормализира? Кърменето влияе ли върху цикъла?
Задавам ви толкова много въпроси, защото родих секцио и е повече от противопоказано появата на нова бременност, а пък нещо ми закъснява......Мисля, че място за притеснение няма, но все пак този досаден цикъл...

# 1
  • sofia
  • Мнения: 562
здрасти!
да ти кажа при всеки си е строго индивидуално!
на мен ми дойде за първи път когато Ели беше на 6 и половина месеца!абсолютно ми е нередовен!когато си реши!зависимостта между кърменето и цикъла е както казва лекаря който ми следи бремеността е обратно пропорционална,т.е когато го има едното го няма другото!не е буквално така,но горе долу когато намалиш кърменията най-вероятно ще се появи!
и най-добре попитай майка си защото това по мое мнение е наследствено!
всичко най-хубаво!

# 2
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Марча

При вас кога ви дойде цикъла след раждането? После започна ли да идва на време или беше нередовен? Кога ви се нормализира? Кърменето влияе ли върху цикъла?


Здрасти, Марча!

Докато кърмиш ще е нередовен поне според моята гинеколожка. Дойде ми когато бебето бе на 5 месеца и следващия път ми закъсня Simple Smile. Още не се е нормализирал.

# 3
  • Мнения: X
И аз съм секцио та знам какво ти е на душата. При мен ми дойде на 50-ия ден за пръв път, макар че имам съмнение и за 20-ия, но може и лохии да са били, така и не разбрах. Първите три пъти беше кошмар - от къде се изля толкова нещо незнам, миналия път беше съвсем нормално, даже по-лека и този път /в момента  Sick / май си ми е както си е по принцип, което си е пак доста обилно. Като времетраене още не се е установил - понякога ми е 28 дни, 30, 35, сега имах голяма смяна на климата, та не е критерий, но мисля, че ми се е удължил на около30-35дни /преди беше точно 28/. Иначе вече не ме боли, като ми идва, но една седмица преди това направо ми се разглобява кръста и имам чувството, че корема ми е пълен с камъни....бе гадно нещо е т'ва цикъла. ooooh!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Кърменето влияе на цикъла, да. Пусни търсачката по "мензис" и "цикъл" за другия форум.
На мен ми дойде 8 месеца след раждането (вагинално) и 2 месеца по-късно вече си беше редовен както преди, само е с 1-2 дена по-къс (преди беше по 7 дена, сега 5-6). Кърмя.

# 5
  • Мнения: 1 246
И аз имам съ6тите притеснения,доиде ми  на 60-иа ден както си кърмех,сега ми закъснява 4-5 дни,и направо ми се пла4е,а  за раждането-родих нормално.боли ме корема ,но не идва,и при мен първия път беше мътна и кървава...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
При всеки е различно,даже и при две различни бременности е индивидуално.Първият път не кърмех и ми дойде  след 40-я ден-абсолютно редовен.Вторият път кърмех до 7 месеца-дойде ми на 3-я ,пак напълно редовен.

# 7
  • София
  • Мнения: 985
Дойде ми на 4-я месец. Кърмех и все още кърмя и ми е сравнително редовен. Максималното закъснение е 3-4 дни. Аз също мисля, че е индивидуално и трудно могат да се унифицират нещата.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На мен ми дойде точно на деня, когато ставаха 6 месеца от раждането (нормално), кърмех, но цикълът ми си беше съвсем редовен още от първия път.

# 9
  • София
  • Мнения: 592
Не мен още не ми е дошъл. 5месеца и половина

# 10
  • sofia
  • Мнения: 769
След първата бременност се възстанови веднага, независимо че кърмех.
След втората на 5 я месец и от тогава е редовен, но много по-обилен от преди...Още кърмя 3 пъти на ден...

# 11
  • Мнения: 4 965
И аз бях секцио. Дойде ми на 3-тия месец и беше направо потоп Embarassed . От тогава е абсолютно редовен - идва ми на датата, на която беше преди да забременея и е точно толкова дълъг (само е малко-по-обилен).
Ако кърмиш, може да не се появи и по-дълго време. Моята зълва кърми 1 година и й се възстанови 1 месец след като спря да кърми (преди това - след 6-тия месец - веднъж идваше, веднъж не и тя почти всеки месец трепереше да не е забременяла).

# 12
  • Мнения: 433
Аз също родих секцио. кърмих около месец и половина. След като спрях ми дойде. Сега чакам отново включване.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 172
На мен ми дойде около 1 месец след като спрях да кърмя. В началото ми беше нередовен, та се притесних и питах мамите от форума Embarassed . Те ме успокоиха, че първите пъти не винаги ти идва съвсем навреме. Така и стана - сега вече съм си пак под часовник Wink !

# 14
  • Мнения: 142
Аз почти не кърмих малката.След раждането за пръв път ми дойде на 2-я месец.Продължи сравнително кратко.Дано занапред да е все така ,защото винаги съм имала страшно болезнено неразположение, а сега почти не го усетих.

Общи условия

Активация на акаунт