Настрани или по гръбче трябва да спи новороденото?

  • 2 021
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте!
Чета разни книжки и слушам разни доктори, и всеки различно казва. Та сега незнам как е правилно да слагам бебчето да спи - настрани, за да не се задави, или по гръб? Засега я слагам настрани, но ми се струва че главичката й не се е оформила още и няма да е добре ако все така спи.
Вие как правите?

# 1
  • София
  • Мнения: 580
Определено съм ги слагала на страни като редувам ту на ляво, ту на дясно.Според мен по гръбче има опасност ,ако повърне  да се задави.

# 2
  • Мнения: 2 388
аз го слагах моя настрани и периодично го обръщах. Нямаше проблем. Не знам аргументи "за" и" против", ама ми се струва по-логично да е настрани. Бебетата често повръщат и за това

# 3
  • Мнения: 475
В началото я слагах да спи на една страна,особено след като се беше наяла.Постепенно тя сама си изгради навик на спането,т.е. като започна да се обръща сама в началото спеше по гръбче,а сега вече по корем почти през цялото време. smile3524

# 4
  • Мнения: 689
Аз слагам Криси настрани, като редувам - ту на едната, ту на другата страна. Ако е по гръб има опасност да се задави.

# 5
  • Мнения: 100
Аз я слагах на страни за да не се задави , но сега вече се върти и спи обикновено по гръб. Чувала съм , че някъде май в Япония беше ги слагали и по корем от 1-я ден.

# 6
  • Мнения: 1 701
Въобще не можех да я закрепя настрани и си спеше по гръб, като сама си въртеше главичката в двете посоки - както й е по-удобно...  Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 1 424
и аз знам, че новородените трябва да спят по гръб, именно за да не се задавят, ако повърнат.
ния винаги иска да се извърти по гръб и  аз и слагам една възглавница зад гърба.

# 8
  • Мнения: 6 164
настрани, редувах ги, но и по гръб да се обърне, пак не е страшно, главата им е настрани пак

# 9
  • Мнения: 57
редувах я от двете страни, защото като беше мъничка моята дъщеря връщаше мляко и имаше опасност да се задави

# 10
  • Мнения: 2 197
Аз съм я слагала да спи настрани първите месеци. Така ми изглеждаше по-логично, въпреки че срещнах доста противоречиви мнения (примерно небезизвестния д-р Спок поддържа тезата, че бебетата трябва да спят по гръб). След като започна да се върти тя сама си намери позата. От 6 месеца вече спи само по корем.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Въобще не можех да я закрепя настрани и си спеше по гръб, като сама си въртеше главичката в двете посоки - както й е по-удобно...  Heart Eyes

И ние така  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 541
Въобще не можех да я закрепя настрани и си спеше по гръб, като сама си въртеше главичката в двете посоки - както й е по-удобно...  Heart Eyes

И ние така  Crazy
и ние  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 249
Слагам беба настрани и редовно я заварвам по гръб! Подпирам с възглавница, но пак се върти. Това започна преди около 10-ина дни! Явно така ще е при нас.

# 14
  • Мнения: 1 976
Новороденото се слага да спи настрани, като се редуват страните. Има специални възглавнички, които се продават и не са скъпи, за да не може да се обърне по гръб или по корем. Вършат работа и обикновени възглавнички или одеалца. Причината е, че детето може да повърне и да се задуши, ако е по гръб. Главичката се оформя, не се притеснявай. Много бързо минава този период, така че няма опасност главичката да не се оформи. Освен това може да се слага и по гръб, когато е будно и до него има човек.

Общи условия

Активация на акаунт