Отговори
  • Мнения: 547
С този пост искам да вдъхна кураж на момичетата с ендометриоза,на момичетата с отстранен яйчник и тръба,на момичетата с неуспешни инсеминации и инвитро,на момичетата с открити имунологични проблеми и се надявам да вдъхна надежда,сила и воля за борба на тези,които в момента изживяват огромна болка след поредното разочарование.
Преди година и половина бяхме с неизяснен стерилитет.Препоръка-инсеминация.След третата неуспешна се появи киста на яйчника.Оперираха ме и останах с един яйчник,една тръба и диагноза ендометриоза ІV степен.Не е лекувана.През м.09.06г. неуспешна първа стимулация и за да не губим цикъла направихме 4-та инсеминация-неуспешна.През м.10 инвитро-неуспешно.Поисках от лекарката всички имунологични и генетични изследвания.Пуснаха ми антифосфолипидни и антиовариални антитела.Резултата:антитела срещу зона пелуцида и антитела срещу някакви гранулозни клетки.Казаха ми,че тези резултати означават хормонален стерилитет имат връзка с ендометриозата и е напълно изключено забременяване по естествен път.При 4-та инсеминация по мое искане се стигна до микробиологично изследване на мъжа ми.Резултата:голямо количество стрептококи и ентерококи.Лекувахме ги два месеца с антибиотици.При контролните изследвания правихме спермограма и ни казаха,че за АРТ процедури е добра,но за естествено забременяване-абсурд.Направените антиовариални и антифосфолипидни изследвания не бяха всичко,за което съм чела тук във форума и отвътре ме ядеше,че нещо пропускам,че не съм готова за следващ инвитро опит.Един месец след първите изследвания отидох в Плевен.Там за пореден път чух,че няма начин да забременея по естествен път и ме съветваха да не пия дуфастона,който моята гинеколожка тук ми изписа /въпреки че и според нея нямаше начин да забременея по естествен път/,за да изследвам яйчников резерв в началото на следващия цикъл.Казах,че въпреки всичко се надявам и че този месец ще пия дуфастона,а изследването ще направя другия месец.Тогава ми изписаха аспирин протект 1 таблетка вечер и хранителна добавка селен.Резултата от изследванията беше:НК клетки 23% при горна граница 11%,повишени анти вета2 гликопротеин I тела,повишени антикардиолипин ИгМ,като този път нямах антитела срещу зона пелуцида.При генетичните изследвания няма проблем.
Вече имам изследванията,които исках да направя,но няма да правя инвитро.Не се налага,защото в месеца в който 4 лекаря ми казаха че е изключено да забременея по естествен път това все пак се случи.И се случи благодарение на вас,на вашата подкрепа,на вашия опит,на наученото тук в този форум.Благодаря  Hug   bouquet!

# 1
  • Мнения: 656
 Mr. Green
"Пред живота понякога дори и медицината е безсилна"...
Честито!!!

# 2
  • Мнения: 4 324
 Hug Hug Hug

Да знаеш, че се разплаках от радост  Hug
Много, много се радвам за теб  Heart Eyes
Лека и безпроблемна бременност и още по-леко раждане на здраво и красиво бебенце, ти пожелавам от сърце  baby_neutral   Praynig

Даваш ми сили и надежда  Hug

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Dji-djo , честито  bouquet Настръхнах, докато четях през какво си минала. Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам и здраво и щастливо бебенце Hug
Дано всички момичета тук съвсем скоро ни подарят по една такава тема Praynig

# 4
  • Мнения: 1 419
Леле, миличка  Hug Hug Hug
Къде от хормони, къде от най-искрена раздост за теб и аз редя сълзи и сополи за вашето щастие в момента  Heart Eyes.
Много, много, ама много се радвам Джи-Джо    bouquet.

Пожелавам ти много лека бременност и да гушнете така дългоочакваното бебче здраво и доволно  Hug. Ти много се пази, дори и за неща, за които смяташ че не си струва да обръщаш внимание  Hug.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Страхотна мартенска новина! Честито! Hug

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 196
Честито!
Много хубава новина. Здраве и късмет през оставащите 9 месеца!

# 7
  • Мнения: 1 950
Честито Dji-djo Hug Hug Hug

Страхотна първомартенска новина  Laughing bouquet
И аз се разчувствах докато четях Laughing. Пожелавам ти много лека бременност и здраво бебче Hug

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Честито! Разплака ме  Hug

Лека и безпроблемна бременност ти желая!   bouquet

# 9
  • Мнения: 553
Честито мила  Hug Hug Hug   bouquet
Наистина вдъхваш много кураж и надежда на всички тук  Hug Hug Hug
Стискам палци от тук нататък всичко да е наред с теб и бебчето  Praynig Praynig Praynig
Наистина стават чудеса и ти си поредното доказателство  Heart Eyes  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 4 272
Eййй, най-после се престраши да се похвалиш Laughing ГОЛЯМО ЧЕСТИТО!   bouquet
Миличка, вдъхваш кураж на всички ни! Благодарна съм, че сподели историята си, за да са оптимистично настроени всички, които четат в този форум!
Пожеланията - безпроблемна, лека, пълна с хубави емоции бременност! Леко раждане и здраво бебче! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Dji-djo, честито!!!!
Страшно ме зарадва!
 newsm68 newsm44 Hug Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 471
Джи-Джо, оставам безмълвна пред такава страхотна новина  Hug Ти си още едно потвърждение на твърдението, че стават чудеса. Браво! и Честито! Страхотно се радвам за теб и ти пожелавам много лека и безпроблемна бременност, бързо да минат следващите няколко месеца, за да гушнеш твоето бебче!
И едно въпросче? В коя седмица си?

# 13
  • Мнения: 1 029
Eхааааа!Време беше за нови хубави новини тук и то какви, а...!!! Laughing
Честито, Джиджо!Много е хубаво, че все пак изненади има винаги!
Все пак всичко се нарежда един ден, нали...
Желая ти много, много здраве, лека бременност и най-прекрасното бебче след 9 месеца!
Успех, миличка!!!

# 14
  • Мнения: 370
Dji-djo едно огромно ЧЕСТИТО!докато четях сякаш всичко в мен се беше свило,но като прочетох последният ред се изпълних с неистово щастие за теб.Заслужаваш го и заради това през което си преминала и от все сърце ти желая най-леката и безпроблемна бременост,като накрая си гушкате едно(пък може и 2,3,4)здраво и красиво бебче. Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт