нямам нерви да ги издържам вече и него и родата му

  • 7 759
  • 82
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте!

Рядко си позволявам да споделям тук съвсем личните ми проблеми, но понякога съвсем ми натежава... Проблемите ми главно идват от свекърва ми, но няма да ви разказвам, на мен сама та вече ми писна. Мъжа ми все щял да реши проблема.... Така го решава, че ето днес пак се стигна до поредния скандал между нас. В интерес на истината не си спомням да е минал някакъв празник като хората и това е откакто се е родило детето. То беше погача, Коледа, Н.Г., първата Баба Марта на детето, имен ден, кръщане, рожден ден.... Един празник не почуствах грам щастия, защото просто то беше смачкано от свеки, родата и в последсвие от мъжа ми. За него "мама, винаги е права!" . И аз донякъде имам вина, че дълго време си премълчавах всичките нейни тъпанарщини и накрая като му ги сервирах и той каза, че е невъзможно.... Ми как да е възможно, в крайна сметка, коя съм аз, та да защити мен! Писнало ми е!!! Днес пак е Баба Марта. Малкия от сутринта се е накичил. И хоп, айде всичко се сговняса, даже на психиатър ме прати мъжа ми. Свеки ще идва към 5 ч.. Ще злоратства, ще ми се прави на компетентна и мъжа ми като си дойде ни лук мирисала, ни лук яла - по ниска от тревата. А после да ходя да обяснявам, че нямам сестра и че не е бремена.
Мъжа ми и бил казал да не се занимава с мен.... Така и го е казал, че само той си знае. Не се чуствам добре, нервите са ми обтегнати и честно ви казвам бих се разделила с мъжа ми само и само да престане да ме тормози. Нямам нерви вече, нито сили да се занимавам с нея!
Съжалявам, че ви натоварвам и вас, но няма на кой да споделя. И даже и незнам защо и тук пиша. Всеки си има проблеми колкото щеш, къде и по сериозни от моите..... Не искам детето ми да живее без баща, не съм сигурна дали искам и аз да живея с него. Незнам.... А да се тормозим заимно няма смисъл! Незнам какво да правя. Да говоря, безмислено е, следващия път пак става същото, което те са си решили. Моето мнение не се зачита! Тя решава и идва пък дали човек си има работа или не, няма значение. Тя решава, че детето трябва да се заведе в тях да го види и детето и се води, а дали имам някакви плонове за деня да заведа някъде детето или някой е дошъл да го види вкъщи, пак няма значение! Свеки винаги има право, за мъжа ми тя е всичко. Видиш ли неговата майка..... най-най-най.  Не ги издържам вече! Днес ще идва, ама си хващам багажерите и излизам, хич не ми е! Не съм за един ден и не съм се намерила на улицата....  Cry

# 1
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Нищо не мога да ти кажа... това са ваши лични неща и вие трябва да си ги решите.  Peace

Надявам се след като сподели да ти е олекнало.  Hug

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какво се сговняса... какво стана? Разбрах, че си ядосана, но не и защо.
Заради предстоящото посещение на свекърва ти ли е темата?

# 3
  • Мнения: 7 723
Радвам се поне, че осъзнаваш , че за голяма част от проблема ви допринася милия ти съпруг.  Simple Smile
Разходи се, дано ти олекне  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 1 320
Нищо не мога да ти кажа... това са ваши лични неща и вие трябва да си ги решите.  Peace
Надявам се след като сподели да ти е олекнало.  Hug

О не очаквам някой да ми реши проблемите, просто искам само да ми олекне!

Какво се сговняса... какво стана? Разбрах, че си ядосана, но не и защо.
Заради предстоящото посещение на свекърва ти ли е темата?

Не. Така или инече нека идва да види детето (а и никой не я е спрял), но принципно тя не идва вкъщи, защото не съм я посрещала подобаващо. Незнам как трябва да я посрещна честно казано...

Проблема е в мъжа ми, защото пак се пренебрегват моите планове, защото маминка има други планове за деня.
А и защо да идва... да ме обижда, да идва когато сина и е тук, ама тогава не и изнася, нали трябва после да се оплаче от нещо.
Проблема всъщност е и в мен, че преглъжам всичко само и само да е мир, но явно и така не става!

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 newsm78
Пак не разбирам, ама аз по начало бавно стоплям...
Ами карай си според твоите планове и ни ги променяй заради нейните.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 320
newsm78
Пак не разбирам, ама аз по начало бавно стоплям...
Ами карай си според твоите планове и ни ги променяй заради нейните.

Ми, виж.... то и на мен ми е сложно да разбера.... Объркана съм в това, че незнам как да постъпя. Дали да избера това да съм спокойна, а и детето ми също. Да си спестя безбройните караници с мъжа ми. Да отиде да си живее с майка му и да преключиме да се тормозим заимно. факт е, че за свекърва ми преди да решим да се женим сме били в добри отношения и аз много съм и помагала, но това се забравя. След като решихме да се жиним тя се промени много спрямо мен. Почна да ми приказва разни неща и след като аз споделям с мъжа ми за тях и той я попита тя отрича и дори и пред мен тя пак отрича и излиза, че аз съм виновна за всичко, аз си измислям и съм пращана на психиатър безброй пъти и тук почва целия проблем - мъжа ми нито вднъж не ме защити, нито веднъж не ми показа, че след като е създал семейство ние сме по важни, а напротив винаги сме пренебрегвани и то най-вече аз. Обиждана, оставяна сама, когато съм имала най-голяма нужда от неговата подкрепа и защо.... Това е проблема Ренка, че се омъжих за мъжа, който бе всичко за мен, но се оказа, че за него всичко е майка му. И най тъжното е, че дори ми е и казвал, че не може да свикне с това, че сме семейство. 2 години не свикна, явно няма смъсъл да чакам още толкова, че да вземе да свикне! Вярно, детето не е лишено от нищо, купува, носи, играят, но и аз имам нужда от човек, който да ме разбира....

# 7
  • Мнения: 4 965
Аз оставам с впечатление, че си имала други планове за вечерта, ама "мама му" ще идва и ще трябва да я посрещаш, защото половинката ти не може да развали хатъра на мама и да й откаже?

Няма такъв филм. Щом имате ваши си планове, те са на дневен ред. Ако той иска, да си остава вкъщи и да си посреща "мамчето".

 Twisted Evil Моята свеки идва само след официална покана, а в новия апартамент (ще станат скоро 2 г., откакто сме в него) е идвала един-единствен път. Предпочитам аз да ходя у тях, когато преценя или изпращам само мъжът ми и децата, когато преритат много за нея.

# 8
  • Мнения: 824
А казвала ли си му ,че за да си спокойна ,би го напуснала.Дали и тогава мама ще предпочете Thinking

# 9
  • Мнения: 4 965
... И най тъжното е, че дори ми е и казвал, че не може да свикне с това, че сме семейство. 2 години не свикна, явно няма смъсъл да чакам още толкова, че да вземе да свикне! Вярно, детето не е лишено от нищо, купува, носи, играят, но и аз имам нужда от човек, който да ме разбира....

Миличката. Аз не бих търпяла.  Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Ох,
трудна ситуация. Мъжът ти да няма едипов комплекс?  newsm78 Просто наистина е прекалено свързан с маминка. Ако е така, това не се променя никога.
Много, много гадна ситуация. Не знам какво да ти кажа, но факта, че си готова да се разделиш с него е достатъчно красноречив, колко ти е писнало. ooooh!

Дръж се, не им се давай на тия вампири!!! #2gunfire

# 11
  • Мнения: 3 611
Отвратително
Не те zнам как иzдържаш  Sad
Моят съвет е да проявиш малко повече характер и да не раzрешаваш някой да ти проваля плановете.  Peace


П.С. Баща ми е същият като мъжлето ти _ маминка винаги беше над всичко и всички. Докато не си "zамина" майка му положението беше...  Sick

# 12
  • Мнения: 1 065
Мило момиче,напълно те разбирам.Успокой се,нагласи се  вземи си детето и ако е възможно излезте на някъде и се приберете когато си дойде съпругът ти вечерта .Аз не бих посрещала сама майка му в къщи ,когато са ни такива отношенията

# 13
  • Мнения: 656
Мъжът ти няма да ти повярва ако му кажеш, но ще повярва ако му покажеш...
 newsm10
Изпитано е!

# 14
  • Мнения: 7 474
Явно трябва  по-твърдо да подхождаш , щом имаш планове направо казваш - няма да стане  и излизаш. Докато им ходиш по акъла , ще ти се качват на главата. ooooh!

Мъжът ти няма да ти повярва ако му кажеш, но ще повярва ако му покажеш...
 newsm10
Изпитано е!

Общи условия

Активация на акаунт