Смукане на палеца

  • 501
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравеите на всички. Аз съм нова във форума. Бихте ли споделили, ако някои от вашите деца са си смукали палеца, как сте се справили с този проблем? Трябва ли да се притеснявам за детето? Може ли това да му навреди нещо? Изкривяват ли се зъбите му като порасне. Предварително благодаря.

# 1
# 2
  • Мнения: 4 361
Мойта сесра беше така като бебе,че и по късно и не я отучихме.Като проговори се оказа че не може да каже доста букви...Лекарите казаха ,че има''високо ''небце последствие от смукането на пръста.Оправи се след около година  РЕДОВНО ходене на логопед- 2 пъти седмично.

# 3
  • Мнения: 601
Мимис ти е пуснала повече от достатъчно инфо, но да те успокоя, че не е задължително да се развие в проблем. Александра се беше научила така яростно да си смуче палеца, че чак имаше мазоли! Отучи се изведнъж. Нито съм и дърпала ръката, нито съм се карала.

# 4
  • Мнения: 1 043
а за смукането на палеца на крака  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 3 372
Дъщеря ми си смуче палеца, когато заспива. не мисля, че е проблем.

# 6
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 847
и аз да се включа в темата.дъщеря ми си смуче пръста от 4месец.досега не съм се опитвала да я отучвам но смятам скоро да пробвам с горчивото гелче.притеснявам се обаче как ще се приспиваме после.сега я слагам до мен на леглото,тя си лапа пръсчето и заспива.нека майки който са минали по този път да пишат.смятах да пускам тема за това,но са ме изпревали ли Laughing

# 7
  • Мнения: 601
и аз да се включа в темата.дъщеря ми си смуче пръста от 4месец.досега не съм се опитвала да я отучвам но смятам скоро да пробвам с горчивото гелче.притеснявам се обаче как ще се приспиваме после.сега я слагам до мен на леглото,тя си лапа пръсчето и заспива.нека майки който са минали по този път да пишат.смятах да пускам тема за това,но са ме изпревали ли Laughing
Давам залъгалка, когато я виждам, че и се спи много, а не може да се приспи сама. Знам, че и това не е решение, но временно...

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз заместих пръста със залъгалка. По-добре биберон, отколкото пръст.

# 9
  • Мнения: 287
Моето чудо същи активно си смучеше пръстите, но аз ловко подавах бибата (залъгалката) още докато беше съвсем малък. Научи се да не ги смуче, но ако се разсеям и няма биба наблизо: все някой пръст е в устата. Сега е пристрастен към нея. Така донякъде решихме проблема с пръстите, но скоро ще ми педстои проблема: как да е откажем от бибата... ooooh! Laughing

# 10
  • Мнения: 150
Аз заместих пръста със залъгалка. По-добре биберон, отколкото пръст.
Peace А по въпроса за приспиването после: трябва да се намери някакво друго "приспивателно". Алекси, откакто му махнахме бибата, сам си каза, че иска да го чешат по ухото. И до ден днешен заспива така. Мартин го приспивам без биба и пръст в устата - с галене по челцето. Би трябвало всяко дете да има такъв заместител - само трябва да се открие. Wink

Общи условия

Активация на акаунт