Как ще коментирате това...

  • 2 049
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 268
http://www.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1011787
Мислите ли,че това е добро решение на този проблем?Аз например го подкрепям,така ще има по-малко изоставени по кофите бебета,което е ужасно.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 864
според мен правилната посока е във възпитанието и в търсенето на отговорност за забременяване, раждане и отглеждане на дете, а не в подпомагането на престъпления срещу личността с такива методи, които правят майката анонимна и съответно - освободена от отговорност.

# 2
  • Мнения: 656
 Thinking
Идеята наистина е добра.
Няма ли и сега възможност за отказване от бебетата? Защо мисля, че има, но просто не се свежда до знанието на родилките?

# 3
  • Мнения: 1 134
Единственият ми коментар е, че фанатизмът ражда само простотии.
Каква страхотна пропаганда: изхвърли си легално детето, вместо да ползваш предпазни средства!  Sick  #2gunfire

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе който няма чувства към бебето и смята да го захвърля, ще му е все тая къде ще го метне, което е най близо. Те щом не ги раждат в болници и не ги оставят там, едва ли ще имат предпочитания къде ще ги изхвърлят. Щом са стигнали до там да ги хвърлят в кофа, значи не ги е грижа за детето и искат да е мъртво. Изроди колкото искаш, последното което четох по вестниците беше за нашенка която има 2 деца и мъж, но забременява от др. мъж, ражда дето в къщи и с мъжа си го измъчват зверски, включително се е мъчили да го душат с тел, за да го убие. После се обаждат да кажат, че се родило мъртво, за тяхно нещастие детето оживява и установяват злия им замисъл. Що за жена (която е имала бебета) може да постъпи така. Това са болни и извратени хора.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 5
  • Мнения: 2 891
Недейте да бъдете толкова резки. Предполагам помните случая в Пловдив с изоставеното бебе в количка, в двора на католическия храм. Жената се оказа с тежка следродилна депресия и после си прибра детето. Ако го беше оставила в кофата, дали щеше да оцелее?

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Недейте да бъдете толкова резки. Предполагам помните случая в Пловдив с изоставеното бебе в количка, в двора на католическия храм. Жената се оказа с тежка следродилна депресия и после си прибра детето. Ако го беше оставила в кофата, дали щеше да оцелее?

Щом го е оставила в католическия двор, значи се е интерисувала от детето. За да си направи труда да отиде до там. Едва ли не е имало по наблизо кофа за боклук. Ето тук е разликата, между загрижената и "не загрижената" (меко казано) майки.

# 7
  • Мнения: 1 134
Недейте да бъдете толкова резки. Предполагам помните случая в Пловдив с изоставеното бебе в количка, в двора на католическия храм. Жената се оказа с тежка следродилна депресия и после си прибра детето. Ако го беше оставила в кофата, дали щеше да оцелее?

Рязка съм, защото тук не става дума за индивидуален случай, а за идеология, която е супер лицемерна. Според нея разводите и използването на предпазни средства са толква тежки грехове, че изоставянето на живо и здраво детенце се явява добродетел.
Не искам да го превръщаме в теологичен спор, но е факт, че поддържането на противочовешки стандарти на живот може да продължи само с използването на нови и още по -страшни такива. Защото аз разбирам майките, живеещи в тези страни. И при тях съвсем не става дума за депресия или следродилна временна невменяемост, а за живота им в общество, което се крепи на противоестествен и измислен морал.
Да изградят такива "люлки", за мен е същото като да направят кабинки за необходимите дози на наркоманите - да не го правят на улицата, а да си имат местенце...
Това ли е решението на проблема и в двата случая?!?

# 8
  • Мнения: 656
 newsm78
Защо да има общо с идеологията?
Забременяли момичетата и какъв е изхода?
Не мисля, че едно раждане е по-лесно от използването на предпазни средства.
Освен ако някой целенасочено не почне да пропагандира...
Не обвинявам Тинка, запмислям се над този вариант

# 9
  • Мнения: 1 640
За мен е хуманно и сигурно.Така децата имат големи шансове да оцелееят , а може би и потърсени след време от родителите.Всеки би могъл да изпадне в умопомрачнение и да извърши подобна глупост- да захвърли детето си.Причини много,съдби различни.Важното е детето да оцелее и ако това е начинът,аз съм за.

# 10
  • Мнения: 5 475
...а за идеология, която е супер лицемерна. Според нея разводите и използването на предпазни средства са толква тежки грехове, че изоставянето на живо и здраво детенце се явява добродетел.Не искам да го превръщаме в теологичен спор, но е факт, че поддържането на противочовешки стандарти на живот може да продължи само с използването на нови и още по -страшни такива. Защото аз разбирам майките, живеещи в тези страни. И при тях съвсем не става дума за депресия или следродилна временна невменяемост, а за живота им в общество, което се крепи на противоестествен и измислен морал.
Единственият ми коментар е, че фанатизмът ражда само простотии.
 
    Thinking Я чакай малко,много си се разлютила без изобщо да имаш представа  каква е реалността тук. Peace
Италия да не е в средновековието!  Crossing Arms
  Първо тук изобщо хората не са фанатизирани католици,малко ще намериш такива.
  И както абортите ,така и противозачатъчните средства са разрешени от закона.(може църквата  да е против,но закона е съвсем друго нещо!) Peace
  Второ- посоченото кошче бе сложено поради това,че в последно време намираха  кърмачета ,хвърлени в кофите и някой не можеха изобщо да бъдат спасени ,  в повечето случаи изобщо не са деца на италианки (фанатизирани католички   Confused ),а на чужденки (цветнокожи,азиатки и т.нат.),които нямат представа,че  закона позволява да родиш нормално в клиника и да оставиш детето за осиновяване. Peace
  Така,че не виждам какво лошо има - поне се дава шанс на бебето да бъде спасено и евентуално отгледано от осиновители.  Peace
   
 

# 11
  • Мнения: 934
Много хубаво, че има такова място. Не знам защо някои погрешно приемат това като мярка за справяне с нежелана бременност. Идеята явно е да се спасят онези деца, които иначе са оставяни по кофите за боклук. Дава им се шанс да оцелеят и да бъдат осиновени от семейство, което ги иска. Съмнявам се, че това ще доведе до повече нежелани бременности и изоставени деца. Все пак по-добре на сигурно място, отколкото в кофата, нали?

# 12
  • Мнения: 26
Идеята е чудесна и действа великолепно! Не става дума за измислен морал и лицемерна добродетелност. Става въпрос за жени, които са в депресия, за чужденки, които не знаят езика, не знаят, че имат право на БЕЗПЛАТНА МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ, не знаят, че никой няма да ги предаде на полицията, защото са без документи, не знаят как да издържат бебето, защото ще загубят работата си, не знаят много неща. Действат така от страх, невежество, безизходност /според тях/. Решават се на такава стъпка, ако ги оставят въобще нещо да решават, защото, примерно, сводникът им настоява. Не може да се говори, че не се използват противозачатъчни средства - за хапчета ти трябва направление от личен лекар, за да си ги купиш в аптеката /ако си на *черно* в Италия, съответно нямаш личен лекар/. Не се знае, че можеш да отидеш в съответното консулторио фамилиаре и могат да ти ги дадат безплатно или да ти сложат пак безплатно спирала... много неща не се знаят.

Аз съм *за* тези люлки, защото МАЙКАТА дава шанс на детето си да живее, да бъде отгледано при условия, които тя смята, че не може да му осигури. Има публикувани материали на седем езика: обясняват подробно какво, как, къде и кога жената може да роди, в какъв срок може да промени решението си и т.н.

Случвало ми се е и да говоря с някои от тези жени, така че имам представа какво им минава през главата. Не са безотговорни, нито лекомислени. Намират се в тежка ситуация и взимат тежки решения.

# 13
  • Мнения: 503
Хуманна идея! По-добре така, от колкото нашенския вариант с контейнерите. Децата имат шанс да оцелеят, да останат здрави и да попаднат в по-добри ръце.

# 14
  • Мнения: 2 039
Недейте да бъдете толкова резки. Предполагам помните случая в Пловдив с изоставеното бебе в количка, в двора на католическия храм. Жената се оказа с тежка следродилна депресия и после си прибра детето. Ако го беше оставила в кофата, дали щеше да оцелее?
Не мога да си представя да не бъда рязка по тази тема  Close Twisted Evil #Cussing out Ние,хората,май сме едни от малкото бозайници в природата,които си изоставят малките  Close Що за извратени майки са тези,които си изхвърлят бебетата в кофи  Shocked #Crazy ,що за гнусни,гнили,болни сърца бият в безполезните им гърди  #Crazy Съжалявам за крайния си постинг,но за мен всичко това е покъртително и отказвам категорично да го разбера Naughty Naughty Naughty  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт