колко часа без акане, се брои за запек?...

  • 1 804
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
...денонощие или пове4е? сина ми е на два месеца и по4на да  ака на всеки ден и половина. Знаете ли техники, (освен тази с термометър в дупето) за предизвикване. Усещам, че е кисел и се пъне горкото без успех, и само пръцка...И После "акото" му мирише малко повече от обикновенно, това е в реда на нещата, предполагам?

# 1
  • Мнения: 475
Не се притеснявай.Всяко бебче минава през такъв период.Кърмиш или сте на адаптирано мляко?До термометър и други помощни средства се прибягва в много краен случай.Над 72 часа се води запек. Rolling Eyes

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За 1,5  дни в никакъв случай не се брои запек.След третия ден може да се говори за такова нещо.Симптомите които описваш са сходни за колики.Но към помощни средства в никакъв случай не прибягвай!Червата стават лениви и тепърва започват трудностите!

# 3
  • Мнения: 601
От 0-3 месеца за запек се счита, когато се изхожда с твърди изпражнения по-рядко от веднъж на около два дни. И наистина по-добре не го свиквай на термометър. Първо пробвай с повече течности.

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Моят доктор казва, че чак след третия ден мога да се притеснявам...

# 5
  • Мнения: 1 264
И според мен ден и половина не е запек. А за термометъра говорих с няколко лекари в началото и няма проблем да се ползва ако детето наистина е запечено. Няма да привикне. А като започне да пие сокчета и да хапва пюренца, нещата ще се регулират. Разбира се, има и други начини за разхлабване освен термометъра - сок от круши (при нас много помага), сапунче в дупето, дуфалак, водата, в която са повряли сушени сини сливи (но това не съм го пробвала).

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син се изхожда веднъж на 3 дни и не го считам за запек щом консистенцията е кашава.Сина ми е почти на 4 мес. и не е захранен,на АМ е.

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 00:21 от nikij1979

# 7
  • Мнения: 6 164
Има колики, а мирише по-силно, защото ака по-рядко. Като се позастоят в червата се вмирисват. Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 4 294
И ние имахме подобен проблем. Педиатърката ни каза до 3 ден че няма нищо притеснително  Peace
Ако кърмиш и ти ходиш трудно   smile3550 се придава и на бебчо

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
След третия ден се счита за запек.

# 10
  • Мнения: 287
Не мисля, че за ден и половина се брои за запек, споко! Simple Smile
Цяр за акане е овесена вода, но не знам дали е редно да се дава на толкова мъничко човече: питай педито!
Освен това, като го стимулираш с термометъра какво излиза: ако е течно/каша: категорично не е запек. Притеснително е ако излиза като барабонки: това се брои за запек.
Възможно е ако сте на кърма бебчо много добре да я усвоява.

# 11
  • Мнения: 2 159
не разбрах дали кърмиш?
ние сме само на кърма и от 2-рия месец акаме през ден, но докито каза че е нормално

# 12
  • Мнения: 950
Ние като бяхме само на кърма, акахме на 4 дена и не е било проблем.

# 13
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам след 3 ден вече има основание за притеснение Peace

# 14
  • Мнения: 5 393
Ако сте само на кърма е възможно и една седмица да не се изака.Нормално е и няма място за безпокойство, освен ако бебето изгуби апетит и изпитва дискомфорт.А пръцкането и свиването са от коликите най-вероятно, а не от неизхождането.Изключително рядко кърмачетата страдат от запек.

Общи условия

Активация на акаунт