От къде до къде се поставя корниза за перде?

  • 30 421
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
Нашите корнизи се от стена до стена,пердетата са тънки и до долу,само в кухнята е малко под прозореца.За мен това е правилното решение.

при също е ТАКА  Peace и друг вариант не бих приела..  Naughty но никого не ангажирам с мнението си..  Hug

# 16
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Arllina,аз също имам въпрос,по-скоро дилема,която ме мъчи от известно време.Дойде време да изхвърля пердето от хола,наследено от майка ми още. Laughing Колебая се между перде и римски щори.Последните ми харесаха изключително много, след като ги видях изложени в една фирма.Но не мога да преценя до колко са подходящи за хол. newsm78 В същото време има и  толкова красиви пердета на пазара.
Ако все пак реша да сложа перде ,какво би ме посъветвала относно модела на ушиване.Сегашното е от край до край,дълго до земята.Но зимата имаме конфлкт с мъжът ми.Заради работещият радиатор той го дърпа в единия край на стаята и то седи сбутано в ъгъла.За новото перде евентуално си мисля да е късо, но пък имам балконска врата. newsm78 Извинявам се за дългите ми словоизлияния. Embarassed

# 17
  • Мнения: 314
etomira :1.не е грозно да си сложиш и тънки пердета и завеси,въпрос на вкус.Другия вариант е щори с тънки пердета.А с тези цветове ще имате и доста по-голям избор. Simple Smile
2. Хубаво е покривката за легло да се съчетае и с тапетите.По принцип повечето фирми  изработват покривките от същите платове,като завесите,така че да ги съчетаят с тях.Някой платове си имат по няколко варианта точно за тези цели.На пример А-B-C-D варианти:по-шарен,по-изчистен,напълно изчистен плат...От единия се шият завесите,другия покривка за легло,от третия дамаската на мебелите и т.н
3.Корнизите за тавана не се лепят ,а се захващат с дюбели и винтове.Има най-различни видове,с по 1-2-3 канала,от различен материал,внос от различни държави.Корнизите,които се лепят са телескопичните,на които се нанизват пердета и които са за леки пердета.Те се залепят за алуминиевата дограма,а ако е дървена се завинтват с едни Г-образни винтчета на дограмата.
4.А за кой град става въпрос? Grinning
Повечето големи фирми предлагат т.н дизайнерска услуга.Имат си дизайнер,който идва в дома,сваля ти размерите на прозорците,консултира те и налага мостри на платове на място.След ушиване ти закача и завесите.Съветвам те да се възползваш от тази услуга.А и си е съвсем различно да видиш на място как стои даден плат и как изглежда в магазина.
ellytza :на вратопрозорец варианта,при който избягваш дърпане на пердето е до земята,там където е вратата и до радиатора на самия прозорец.Т.е ще е разделено на 2 части: едно дълго и по-тясно и едно късо и по-широко.Другия ти вариант е поне да си изнесеш по-напред корниза и пердето пак да си е дъгло и да го дърпаш само през зимата.Така поне по-малко ще спира топлината.Но в никакъв случай да не е цялото късо,стои много смешно,все едно не ти е стигнал плата да покриеш и вратата. Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 819
Мноооого ти благодаря!

За София става въпрос. Сигурно така ще стане. Аз нямам въображение за такива неща. А и стигнах до извода, че има защо хората да си изкарват прехраната с тези неща. Ако не бяха направили дизайнери всичко останало щяхме много да се измъчим и нямаше да стане толкова хубаво. Да не говорим как щеше да има - кърти, мажи, кърти, мажи...

Общи условия

Активация на акаунт