получихте ли си януарските болнични от нои

  • 1 502
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 107
И аз още не съм...  smile3511 А целия януари съм в болничен. Днес звънях на работа да питам дали нещо не са ми върнали документите. Казаха, че са ги подали на 7 февруари и че са ги приели от НОИ, т.е. са изрядни, но парите ги няма..... А уж по-дългите болнични щяха да ги изплащат с предимство.....  bash

# 16
  • София
  • Мнения: 1 479
Получих си обезщетението за януарския болничен в началото на Февруари. Но си придвижих сама нещата, защото мъжът ми е работодател  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 270
Мъж ми беше целият януари в болнични и все още не са преведени.Това е поредната българска глупост.

# 18
  • Мнения: 119
В болничен съм от 6-ти януари /45 дни преди раждане/ - все още и стотинка не са ми изплатили!

# 19
  • София
  • Мнения: 5 707
Ас си чакам от януари:) за януари от 03.01. до 11.02. и все още не са ми преведени!

# 20
  • София
  • Мнения: 110
Изплатиха ми го само, че от работодателя защото съм от мамите заварено положение - родих 16.11.06. и май слава Богу, че не ми го изплаща НОИ (дори майчинството), че като слушам какви забавяния има ...

# 21
Аз два месеца /януари и февруари/ си стоях без заплата,  newsm45 едва вчера получих и двете си заплати на куп newsm44 от НОИ, преведени от работодателя. Парите, които получих са нетната ми заплата по две, а не 90% от брутната.  smile3507 Колежки, които са заварено положение получават майчинството си от работодателя и получават 90% от брутната си заплата.
Пак леко сме прецакани smile3516, но да се радваме и на това! smile3505

# 22
  • Мнения: 4 546
Аз два месеца /януари и февруари/ си стоях без заплата,  newsm45 едва вчера получих и двете си заплати на куп newsm44 от НОИ, преведени от работодателя. Парите, които получих са нетната ми заплата по две, а не 90% от брутната.  smile3507 Колежки, които са заварено положение получават майчинството си от работодателя и получават 90% от брутната си заплата.
Пак леко сме прецакани smile3516, но да се радваме и на това! smile3505
сигурно е грешка в изчислението  newsm78 има си закон, не може да правят каквото си искат

# 23
  • Мнения: 3 116
Болничен 1 - от 6 януари (7 дни) - не е изплатен !
Болничен 2 - от 22 януари (5 дни) - не е изплатен !

Днес мислех да звъня на НАП, но като гледам часовника изпуснах влака  #Cussing out

# 24
За м.януари , за болничния си получих парите на 15 февруари

# 25
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз два месеца /януари и февруари/ си стоях без заплата,  newsm45 едва вчера получих и двете си заплати на куп newsm44 от НОИ, преведени от работодателя. Парите, които получих са нетната ми заплата по две, а не 90% от брутната.  smile3507 Колежки, които са заварено положение получават майчинството си от работодателя и получават 90% от брутната си заплата.
Пак леко сме прецакани smile3516, но да се радваме и на това! smile3505
сигурно е грешка в изчислението  newsm78 има си закон, не може да правят каквото си искат

Няма грешка. По закон обезщетението е 90% от среднодневното брутно възнаграждение или осигурителната сума 6 месеца назад, но не повече от среднодневното нетно възнажраждение за същия период

# 26
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Болничен 1 - от 6 януари (7 дни) - не е изплатен !
Болничен 2 - от 22 януари (5 дни) - не е изплатен !

Днес мислех да звъня на НАП, но като гледам часовника изпуснах влака  #Cussing out

Преводите ги правят веднъж седмично, за София съм сигурна че е четвъртък. Значи най-рано в четвъртък следобед или в петък преди обяд можете да очаквате нещо по сметката си.

# 27
  • Мнения: 2 336
аз ги получих PeaceНо много зависи и от работодателя кога ще оправи документите и да ги подаде в НОИ

Общи условия

Активация на акаунт