Хайде и аз като Джемма - за кухня и уреди става въпрос

  • 2 997
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Предстои ми да поръчвам кухня. Проблема е че си имам всякакви уреди, някой от които нови или доста добри и се чудя дали да ги заменям за вградени. Въпросът е дали си заслужава???

Печката ми е ПОДОБНА , на 5 години. Модела явно е по-стар от този, който съм показала, но на вид и като функции е същата, няма само водно почистване. Не готвя често и бих казала, че е доста запазена.
Мисля да я сменя с ТАЗИ ФУРНА а за плот се двоумя между ТОЗИ и ТОЗИ - прекарахме централна газ и ще е грях ако не я ползвам и за готвене, но пък не съм свикнала с тези котлони.

Аспиратор гледах на Faber, но напълно вградени имат само доста мощни и съответно скъпи а на мен не ми е нужен такъв. В магазина ми предложиха модел на Eurolux, но до колкото разбрах ги произвеждат в Турция, качеството е леко съмнително а цената е като на Фабер.
От друг магазин ми предложиха Teka - към 280лв, 600 куб.м/час - ще ми върши работа и цента ме устройва. Не мога да намеря нищо в нета за тази марка обаче, за да ви го покажа. Ако някой знае къде във Варна се предлагат да свирка. Аз знам само едно място а ми се щеше да разгледам още.

Микровълновата и миялната са бели и свободно стоящи, но са на 7-8 месеца и ще е тъпо и тях да сменям. Кой ли ме би по главата да ги купувам, след като знаех че кухнята ще се сменя. Ама вие сте виновни...миялни та миялни, накрая не издържах и хукнах към магазина. Взехме Beko - не много скъпа, защото знаех какъв харч ни очаква с този ремонт.

Тях ще измисля начин да ги замаскирам в шкафове, ама печката няма как да я сменя след време с вградена, ако тази се развали или реша че ме дразни факта че не е вградена.

Та така, давайте съвети - да се охарчвам ли още или да си карам със старите уреди докато се скапят и тогава да му мисля? Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Микровето може и да не сменяш,лесно се намества в някой шкаф.Аспиратора на Faber бива и аз съм с такъв,600 куб. го взех за 245 лв.Фурната е добре да е вградена щото просто не знам как ще съумееш да я наместиш в новата кухня.Аз направих компромис с моята пералня и с хладилника,защото всичко ми е на по 3 год. сърце ме заболя да ги хвърля.От фирмата ми казаха че след време мога да сменя пералнята с вградена,но ще си личи кръпката.В момента моята фурна е точно този модел,който си показала супер е.Та никакъв съвет не можах да ти дам общо взето.Хубава ти е старата печка,но е добре да е вградена.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 555
Не мога много да ти помогна, защото и на нас ни предстой скоро обзавеждане на кухня и още събирам идеи. Но фурната ми хареса!  Peace Особено, ако имате на кой да дадете старата, за да я използва.

За друго обаче се чудех. Защо не си вземеш някой комбиниран плот с керамични и газови готлони? честно казано на мен ми се искаше керамични котлони със сензорни бутони. Но и ние ще сме на газ и просто е грехота да не се изпозлва, така че комбиниран ще си купя. За съжаление тогава бутоните няма как да са сензорни заради газта...ама...

# 3
  • Мнения: 8 999
Ако можеш да си го позволиш - охарчи се за нови ел. уреди. Старите неминуемо ще те дразнят  след време, все пак нова кухня е ...  Старите уреди пробвай да продадеш чрез обява .... за да не те боли много сърцето.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Благодаря ви за отговорите момичета!
Глухарче, виждам че разбираш за какво ми е чуденката Wink Между другото, не знам дали съм го споменавала в темите за кухни, но твоята много ми хареса
Ивон, и аз го мислих този вариант, но няма да ми остане много място за работен плот, 4 котлона ще са много - 2 са ми предостатъчно а и като цена вече идва в повече. В крайна сметка сметка обаче, не го изключвам напълно като вариант.
baibibi, ако се назоря мога да си го позволя, въпроса е заслужава ли си. А старите че ще се продават (ако се купят нови де) това е ясно, само дето едва ли ще покрият и 1/3 от новите ooooh!

От аспиратора някой има ли впечатления?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря mentolka  bouquet

# 6
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз имам еуролукс,и за сега съм доволна..... HugНе мисля,че има за какво да се притесняваш,при това фабер и еуролукс ги прави един завод,независимо в коя държава/обикновенно Турция Confused/,но моят е 90 см.и 700м3,т.е. мощен е ,и то доста

# 7
  • Мнения: 4 970
Аз имам еуролукс,и за сега съм доволна..... HugНе мисля,че има за какво да се притесняваш,при това фабер и еуролукс ги прави един завод,независимо в коя държава/обикновенно Турция Confused/,но моят е 90 см.и 700м3,т.е. мощен е ,и то доста
А шумен ли е  Rolling Eyes На мен ще ми трябва  мощен, но  по възможност безшумен, тъй като кухненския бокс е  в едно помещение с дневната Rolling Eyes

# 8
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Шумен е ,когато се пусне на пълна мощност Peaceто няма и друг начин де, Peaceда е абсолютно безшумен.При мен също кухнята е и дневна с хол,но мисля,че това няма особенно значение.В крайна сметка не готвиш денонощно Joy

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Абе нещо ме притеснява тази марка Eurolux. Никъде, ама никъде не намирам някакво инфо, що за животно е това. Освен в 2-3 български електронни магазина и един сръбски - НИЩИЧКО за такава марка не намерих. Поне не и със същото лого. Да не би само на нашите ширини да се среща? Купихме мивка - на кашона пише Elleci a на самата мивка Eurolux Thinking Ама и аз, все търся теле под вола. Хайде някой ако знае нещо по върпоса, да ме осветли!

# 10
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Е що бе да не намираш нищо?!В магазина на Фабер,на червените им брошурки ги има всички марки-Фабер,Еуролукс,Нарди.Един завод прави всичко....В брошурата е обяснено.Аспираторите Еуролукс са разработени от Фабер,и съответно са тяхна марка,но по евтини,понеже Фабер си е много по стара марка,а знаеме с марките какви са и цените.....

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Именно де, освен в техните брошури и няколко български сайта, нищо никъде не намирам. Аристон и Индезит и те са обединени, но по техните сайтове си има препратки към едната и другата марка. А за Eurolux никъде няма инфо. Нито в официалните сайтове на Faber и Nardi, НИКЪДЕ
danidji, благодаря ти все пак за отговора, добре е да знам, че има доволни  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 152
не всички неща на Фабер (Юролукс) се правят в Турция - основно абсорбатори по-нисък клас. Нарди се правят в Италия.
Имам от 1,5 год. миялна вградена и аспиратор (900 куб.- само те имаха толкова мощни) от тях и съм доволна, досега  Grinning .. и двете са произведени в Италия.
А за печка и котлони, mentolka, защо си се спряла Горене? newsm78 Майка ми си купи печка на Горене и на мен ми се струват бавнички котлоните като ги сравнявам с моите - на АЕГ - голяма разлика и в изработка и в качество. Дано така добре да ми служат още дълги години Praynig Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 569
На мен ми трябва не много мощен аспиратор. Помещението е 18-20кв.м, следователно 500-600 куб.м/мин. ще върши работа а и ми се щеше да е напълно за вграждане. От тази серия на Faber са много мощни и съответно скъпи. Май ще се спра на Тека, техния модел ми харесва и цената е добре.

За котлоните и фурната - сегашната ми печка е Gorenje и съм доволна, естествено и цената тук е определяща. Просто тези уреди ги имам, ама ми е влязла мухата да ги сменям с вградени а парите за ремонта вече свършват....та за това гледам да са в по-нисък ценови клас  Crazy След няколко дни започва изложението Трите ключа, ще отида там и ще го реша на място, поне всички фирми са на куп Wink

Общи условия

Активация на акаунт