генетично заложени дарби

  • 8 892
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 722
Вълнува ли ви темата за генетично заложените дарби на нашите деца?
Притеснявате ли се че няма да забележите и развиете природните му наклонности?
Знам че съм малко шашав перфекционист, но ще ми е тъжно ако пропусна  да забележа нещо такова.
Освен това 2-3 годишните си създават интереси, когато им се даде избор. В семейството на музиканта се свири и пее, при спортистите - съответно тренировките, и когато гена го има ....
Нещо не строих изреченията както трябва, но май така се получава когато започна да се притеснявам много дълбокомислено.

# 1
  • Мнения: 583
малкият сладур наистина е много чарове и артистичен още от малък започнете със спорт например плуване а за други заложби времето ще покаже още е много малък ти ще бъдеш до него и без да искаш ще видиш какви наклоности или талант има а че ще е охажор още от сега си личи да ви е жив и здрав малкия Милен и много да ви радва  bouquet

# 2
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Те заложбите,ако ги има,се откриват сами,нали в детската градина ги занимават с пеене и музика,с танци,с рисуване!Професионалиста има набито око за даровитото дете.Ваня например е добра художничка,все рисуваше и виждахме,че рисува прекрасно,записахме я в парелелка наблягаща на изкуствата.Сега смятаме да я изпратим да учи в училището в Троян-то е за избразително изкуство и за приложни изкуства-склуптора,грънчарство и незнам още какво.Та така Hug има ли го таланта-няма да остане скрит

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Те заложбите,ако ги има,се откриват сами,нали в детската градина ги занимават с пеене и музика,с танци,с рисуване!Професионалиста има набито око за даровитото дете.Ваня например е добра художничка,все рисуваше и виждахме,че рисува прекрасно,записахме я в парелелка наблягаща на изкуствата.Сега смятаме да я изпратим да учи в училището в Троян-то е за избразително изкуство и за приложни изкуства-склуптора,грънчарство и незнам още какво.Та така Hug има ли го таланта-няма да остане скрит
Напълно съгласна със мама Дидка.
Какъвто и талант да имат децата ни,рано или късно ще проличи.
За момента Боби,му дай да ремонтира нещо.Все върти ли върти,къде болтче ще иска да завие,къде друго.Също така,пее страшно хубаво.Беше на около 3 год. когато аз и  баща му забелязахме,че която и песничка да запееше,я пееше без грешка.Лятото баба му го беше научила на една народна песен,не че е мой и го хвалям но такива извивки прави,като я запее,че просто който го чуе остава със зяпнала уста. GrinningПроблемът е че незнайно защо се срамува от непознати или пък не винаги иска да пее.случвало се е понякога да го накараме да ни попее,но отказва със някакво смешно извинение.
Записала съм го във градинката към групата на песнопойците.
Преславка е още много мъничка,за да мога да разбера,какво я влече,но за момента на нея пък дай и да играе.Малка е едва на годинка и три месеца,но има добър слух и подхваща ритъма на танца в зависимост от мелодията.Когато е бърза песента подрусва тежко,тежко дупето,когато е бавна,почва да се клати като пате.Ще видим има време,сама мисля,че ще покаже какво я вълнува и какви са и дарбите. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 273
Най-важното, според мен е да се наблюдава детето, да му се дават възможности, но и да му се остави право на избор. Най-лошото нещо за таланта е насилието - родителските амбиции. Казвам го от позицията на човек с преждевременно прекратена музикална кариера, точно от родителски амбиции ( татко рече цигулка или нищо друго - 3 години, с цената на много нехубави спомени). Въпреки това съм много амбициозна и музикалното ми дете пее и танцува и се обучава на актьорско майсторство от 3,5 годишна възраст с огромно желание от нейна страна.

# 5
  • Мнения: 273
Освен това аз правя разлика между талант и генетични заложби. Таланта е дар от Бога. Не всеки е надарен. Генетичните или изобщо заложбите са възможностите на човека, насоките в професионален или житейски план, на един се отдава математика, на друг литература, един помни дати и събития, друг пише формули и закони........ Така или иначе всичко е една прекрасна изненада, която за голяма част от нас, предстои.

# 6
  • Мнения: 2 722
Не ме гонят родителски амбиции, просто се опасявам че дори и да искам не бих могла да му предоставя всички възможности, така че това което би му било най-интересно и би правил с най-голям успех да не остане настрана. Иначе аз съм пример за това как се "израждат" гените - до девето коляно назад в рода няма нито един човек който да се е занимавал с нещата които правя аз с лекота и /скромно казано/ с успех. Колкото до талант - вече е показал колко е талантлив в дивотиите - какво ли още ни чака  Thinking

# 7
  • Мнения: 677
Таланта е дар от Бога. Не всеки е надарен.
Ани,за първото съм съгласна,но не и за второто.
Всеки е надарен,стига да има условия да се развие таланта му и естествено близък човек,който да му помага да го преоткрие с малко труд и учене.
Като бе по-малък моя Цеци все си мислех,че ще става певец,то бе нон стоп телевизия Планета и песни(та чак аз ги заобичах,дето не им бях фен).Наистина е много музикален,но това е допълнение към истинската му дарба-артист.Аз като най-близко до него,все си мислех че всички деца така правят и играят у дома,но като тръгна на детска разбрах,че не е така.Учителките веднага разбраха за таланта му,та чак и директорката.И моите притеснения по разни тържества в детската бяха най-голями,че все имахме и ни дават най-важната роля.И нали се сещате,че мама трябва да знае добре думичките за да репитираме и у дома.И така малкия иска да стане артист и дори и цирков.През вечер у нас се правят сцени,костюми и маски.И ако около един истински артист се въртят много хора за да подготвят всичко за сцената,в повечето случай аз съм сама за всичко-костюми и т.н.Дано се размина само с побелялата ми коса до времето,когато стане наистина артист.
Извинявам се, то моето писание стана цял роман от хвалби и т.н.
Моят съвет е развивайте тази даденост в децата си,която наистина им се  дава от тяхната душа и сърце и в,която се чувстват радостни.
Бъдете здрави и весели.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 444
Има много вярно в теорията за гена, веднага давам пример:Моят биологичен баща е бил "примът" на Пловдивската опера години наред.Родителите ми са знаели и затова поощриха таланта и музикалността ми.Още преди първи клас бях приета от раз в хор "Бодра смяна" и в "Детски радиохор".Доста години пях в радиохора, при Христо Недялков, като последните 3години бях солистка на хора.Да, но за сметка на този ми дар, трябваше да спра да тренирам художествена гимнастика, като не е ясно пластичността от кого съм наследила.Сега разбирам че е било грешка, защото аз съм много упорит човек, сериозна, амбициозна, което е нужно за спорта.Не обичам да съм в светлините на прожекторите, което е нужно за сцена.Затова сега, когато малката е в моята ситуация /има и двете дарби/, оставих на нея да направи избора.Тя избра гимнастиката и не сбърка, вече 6 години всеки ден упорит труд, камара медали, родена е затова. Тя пък изобщо не е свенлива, страшно артистична е, което и помага много, тъй като играе с такова одухотворено лице, усмивка, така флиртува с публиката с очи.Оставих избора на нея и не съжалявам, защото според собственото си желание полага къртовски труд, отнася се неимоверно сериозно с тренировките, участията и т.н., а това не може да се получи ако е под давление на мамините амбиции.
Да ми е жива и здрава, тя и всички деца по света!Това е смисълът на живота, да гледаш как растат и постигат успехи, плод на собствените им стремежи.
Mama_ Galia_66, това че Милен е даровит в дивотиите си е също талант, вид изобретателност.Да не мислиш, че всеки го може?

# 9
  • Мнения: 2 722
marypopins, сега като се замисля какъв слон произведох от мойта мушичка, май ще спра да се притеснявам и ще оставя нещата да се развиват нормално. Така или иначе в момента разтроението на таланта ни е между алпинист, катерица и птица от една страна и артист певец и танцьор от другата, та при всички положения ако не приема нещата с чувство за хумор бих се побъркала в най-скоро време.

# 10
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Побутвам темата,защото нашето момиче беше на курсове за 4 дни в Троян,в училището по приложни изкуства,там ще учи на есен..с песен художествена керамика-грънчарство,живопис,склуптора!Учителите-художници са доволни от това ,което е показало нашето момиче   redecoration Тя самата е във възторг от преподавателите,отношението им към учениците и въобще чака с нетърпение юли месец,когато пак ще ходи за две седмици на подготвителни курсове и после изпит!Ами похвалих се  Embarassed,благодарение на нейните генно заложени дарби и нашето безрезервно съдействие за доразвиването и усъваршенстването им ...ще видим какво ще се получи един ден на финала Hug

# 11
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 839
Според мен нещо такова няма начин да не се забележи, ако си наблюдаваш детето разбира се. Няма начин да не видиш дали не рисува страхотно, или пее, или думка по тенджерите на баба си примерно Simple Smile А може би държи кутийка от сапун и се прави че снима цялото семейство? Simple Smile Или математиката и компютрите му се отдават с лекота?...
Няма начин да не се видят природните таланти и оттам нататък да се насърчат и развият. Така е според мен.

# 12
  • Мнения: 1 843
Дидка, браво! Чак завидих на Ваня - благородно!
Троян е прекрасно място, а обучението, което е избрала е невероятно! Желая й щастливи мигове в това магично място и много успешни години, в които да намери своето поприще!
Честито и на тебе Дидка, за талантливата ти щерка!

# 13
  • Мнения: 2 722
Дидка, радвам се за вас и с вас! Да е жива и здрава малката приложничка, пък ти първо на нас да предлагаш красотите които сътвори.
 Peace

# 14
  • Мнения: 583
 newsm10  redecoration Успех на малката приложничка, и много късмет в това тъй- прекрасно занимание. Да ти е жива и здрава!

Общи условия

Активация на акаунт