Маструбиране при децата!

  • 27 779
  • 39
  •   1
Отговори
Всичко започна в яслата - дъщеря ми кръстосваше краченца, когато не може да заспи. По принцип на обяд не спи, но задължително ляга с книжка в ръка да си почива. Продължи и в детската градина, но не се случваше често... Когато обсъдих проблема с джипито, тя ми каза че е нормално и постепенно ще отмине. От 2 месецазабелязах, че тя маструбира по-често и все трябва да я наблюдавам и да й отвличам вниманието. Това е направило впечатление и на госпожите в предучилищната и те ме предупредиха да взема мерки..... Моля ви помогнете със съвет как да се спавя стози проблем. Джипито иска консулт с детски психолог, но детето е много притеснително и незнам как ще реагира.... Тя осъзнава, че не е правилно да го прави и когато ме види че поглеждам към нея спира веднага, но имам и друго по-малко бебе и не мога 24 часа да следя каката какво прави.

# 1
Детски психолог ще те посъветва как да се държиш! Не бива да я "дебнеш" - ще го прави скришом!..Много деца имат този проблем /по-скоро родителите/,а в същност не е така страшно както изглежда и отминава! newsm10

# 2
  • Мнения: 2 792
Не мисля, че това е маструбиране, тъй като до 10г-момичета, 12-момчета възраст хормоналното израстване на детето , не е завършило и усещането за сексуалност не съществува.
 На тази възраст засиления интерес към половите органи е  подобен на  другите придобити навици, като постоянното бъркане в носа, гризане на нокти и т.н. Ако при нея, това е много натрапчиво изразено, по- добре се консултирай с детски психолог, но без да я водиш нея, за да не се травмира тя, а й да получиш адекватен съвет, как по-безболезнено да се преборите с този навик.

# 3
  • Мнения: 687
Цитат на: sisa_73
Моля ви помогнете със съвет как да се спавя стози проблем.

А защо реши, че това изобщо е проблем? Според мен е нещо съвсем нормално. Ето ти един линк, който ще ти е полезно да прочетеш:
тук
В дир-а има и други теми, но сега не работи търсачката, може сама да поровиш.

# 4
  • Мнения: 356
В книгата на Д-р Спок този проблем е описан много добре. Характерен е за деца от 3 до 7 години. Една от най-често срещаните причини за това е "чувството за самота" у детето. Появява се при поява на нов член в семейството, смяна на жилище, ако спи в отделна стая против волята си, смяна на детска градина, изолация от страна на родителите и др. подобни. Обикновено следващият етап е да започнат да се събличат голи. Колкото и да и се караш няма как да го спреш това нещо. Трябва да отстраниш първопричината. Не се страхувай да отидеш на детски психолог. Той не задава директни въпроси на детето по проблема, а по скоро асоциативни въпроси, за да останови да ли има някаква аномалия или е традиционното, което написах по-горе. Дано съм ти била полезна.

# 5
  • Мнения: 4 458
И аз съм ЗА психолога!
Отиди, поговорете и некя ти разяснят какво е редно и какво не на тази възраст.

Не забравяй да напишеш доклад после по въпроса тук във форума, че да се информираме и ние  Wink

И мен ме вълнува това чудо и ми се иска повече яснота по въпроса.
Успех и смело си запиши час при психолог

# 6
Благодаря на всички за съветите! Laughing  Четох в книгата на доктор Спок, но при нея не е оглед и опипване на половите органи... Тя кръстосва крака, когато е седнала или легнала и прави движения както при полов акт....  Sad
Наистина ще поговоря със детски психолог и непременно ще пиша какво е станало. Simple Smile

# 7
И при нас имаше подобен проблем. Забелязах го когато дъщеря ми беше на 2.10 г. По съвет на JP-то изчаках около 1 година без да й правя забележки да отмине само, за да не й привличам вмиматието.
Междувременно сменихме жилището и родих.
Проблема не отмина и отново говорих с педиатъра. Пряти ни на детски психолог в център "Детско здраве" на ул. "Ами буе". Отидохме двете 1 единствен път. Говорихме с една мила лекарка и тя каза, че може би, като я мия всяка вечер със сапун провокирм тази реакция. Детето видимо се успокои от разговора и лека по-лека всичко отшумя. От поне 6 месеца не съм я виждала да го прави. Съветвам те да отидете заедно. Ако искаш лодробности пиши ми на лични, да не се задълбочавам в детайли.

# 8
Мои приятели имаха подобен проблем. Момиченцето заставаше до някое ъгълче - на табуретка или стол и настойчиво се търкаше. Беше на около 3 год. Правеха й забележки и тя почна да се крие, но продължаваше. Месеци по-късно при някакви изследвания й откриха гъбички или нещо подобно. Но всъщност детето е имало сърбеж и се е чесало. След лечение проблема отшумя.

# 9
И аз съм имала такъв "проблем", спомням си го като бях 5-7 годишна. Но не са ми правили забележка (може би съм го правела скришно), нито са ме водили на лекар. След време си мислех да не е от ранно съзряване, защото ми дойде една от първи в класа. Ама темата е интересна, че имам дъщеря, още е бебе.

# 10
  • Мнения: 210
И на мен ще ми е интересно какво си предприела и какви са резултатите. Дъщеря ми е на 1 годинка и прави апсолютно същото нещо преди да заспи или като и стане скучно кръстосва краката и почва да се клати. Заведох я на лекар и тя ни посъветва да отидем на невролог и каза че там ще ни изпишат лекарства. Сега е студено и има грипни епидемии и затова не съм я водила но много се притеснява какво ще се получи.
Искам да допълня че имам смътни спомени от детството си как и на мен са ми се ми правили забележки за подобно нещо, така че мисля че си отшумява само но те разбирам за притеснението защото и аз съм много притеснена.

# 11
  • Мнения: 1 214
Цитат на: maia_sevova
И на мен ще ми е интересно какво си предприела и какви са резултатите. Дъщеря ми е на 1 годинка и прави апсолютно същото нещо преди да заспи или като и стане скучно кръстосва краката и почва да се клати. Заведох я на лекар и тя ни посъветва да отидем на невролог и каза че там ще ни изпишат лекарства. Сега е студено и има грипни епидемии и затова не съм я водила но много се притеснява какво ще се получи.
Искам да допълня че имам смътни спомени от детството си как и на мен са ми се ми правили забележки за подобно нещо, така че мисля че си отшумява само но те разбирам за притеснението защото и аз съм много притеснена.

На тази възраст съвсем не е притеснително.Децата опознават тялото си.Безмислено е според мен да се води детенце на лекар сега.Ще видиш ,че ще отмине.
Мирела го правеше точно на същата възраст,пипа се  и се хили-беше много смешна.Не съм се притеснявала,защото говорейки с майките в квартала разбрах,че всички дечица са така.
Детенце сега опознава и таза част от себе си,както си е опознало ръчичките и крачетата и всичко останало.Не се притеснявай и не води малката муцка на лекар.Няма и нищо newsm10
Мирела заспива мачкайки чаршафа между пръстите си.Давам и някой плюшко да си го гушка него.Опитай това!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: vania_ip
Цитат на: sisa_73
Моля ви помогнете със съвет как да се спавя стози проблем.

А защо реши, че това изобщо е проблем? Според мен е нещо съвсем нормално. Ето ти един линк, който ще ти е полезно да прочетеш:
тук
В дир-а има и други теми, но сега не работи търсачката, може сама да поровиш.
това което прочетох направо ме срази! #Shocked

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Аз нещо не разбирам Embarassed  - само това че децата си кръстосват краката ли ви притеснява (и поклащането)? Какво общо има  маструбирането с това - та това, което описвате даже и не е опознаване на собственото тяло - доколкото схващам децата не играят с половите си органи, а просто седят/лежат със скръстени крачета. А движенията, които детето прави - то със сигурност не влага абсолютно нищо сексуално, може би изглежда така през погледа на родителите, защото те свързват подобни движения с полов акт, но наистина не виждам защо ви притеснява - детето съвсем несъзнателно прави така - било от скука, било от неизразходвана енергия - нямате ли познати, които непрекъснато се подрусват, потропват с крак?

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: maia_sevova
 Заведох я на лекар и тя ни посъветва да отидем на невролог и каза че там ще ни изпишат лекарства.


ЛЕКАРСТВА???????
за какво?????????

Общи условия

Активация на акаунт