Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Ве4е съм в четвъртия месец опасно ли е 4е контактувам всеки ден с племенника ми, който е на детска и имат болни от варицела деца. Родителите ми не помнят дали съм я карала....
Цитирай

виж ето това, дано да четеш английски

http://www.motherisk.org/cgi-bin/search_women.cgi?q=varicella

в общи линии според този сайт, който е на голям научноизследователски институт за рискове по време на бременност, най-кофти период за варицела и бременност е вторият триместър. но прочети още, нямам много време сега да превеждам
Цитирай
Най добре да спреш да се срещаш със детето.

Има опасност, но пише че риска за усложнения при детето до 20 седмица на бременността е 1% а след това 2%. Не е голям но все пак го има.

http://www.perinatology.com/exposures/infectionlist.htm#Varicella
Цитирай

София

Наистина опасността е най-голяма до 20 седмица, но и след това не е за пренебрегване. За да си сигурна дали си боледувала от варицела като малка, можеш да си направиш тест за антитела. Той ще покаже дали имаш или не изградени антитела и ще си караш бременността много по-спокойно.
Цитирай

Град София

Аз се разболях от варицела в началото на третия месец от втората ми бременност. Заразих сина ми и той се разболя след мен.
Има риск за плода при изкарана варицела, правят се редовни прегледи с ехограф и изследванията на кръвта във вирусологията.
Сега в групата на дъщеря ми има варицела, но тя още не се е разболяла, казаха ми, че има някаква вероятност да я е изкарала вътреутробно или да съм и предала имунитет. И лекарите не знаят точно. На мен ми е интересно дали тя ще се разболее. Бих искала да се разболее и да я изкара сега, а не като мен да изживява хиляди страхове.
За съжаление не знаем дали сме контактни с болни хора и винаги има известен риск. Аз работя в училище и се разболях без да съм имала пряк контакт с болно дете, но в училище имаше болни деца.
Стискам палци с теб всичко да е наред.
« Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 19:37 от Bubbii »
Цитирай

По въпроса нищо не мога да кажа но от опит знам че веднъж направиш ли контакт с болен после вече и да се пазиш файда няма т,е няма смисъл да не се виждаш със детето.Дано те подмине стискам ти палци! Smile
Цитирай

Варна

Детето все още не е болно...но цяла седмица съм имала ежедневен контакт с него. Дано не лепна и това 4е от първия месец съм с гъби4ки ужасно парене и сърбене и без кожа останах, но 4акам да направя пълни 4 месеца. Душа не ми остана да се притеснявам ве4е.
Благодаря за отговорите  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.