Моля ви, пак за пустото захранване

  • 1 257
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Здравейте, мамчета. И аз ще питам за захранването. Сигурно ви е писнало. Работата е следната: Имам  дъщеря на 7 години и навремето я захраних много смело, точно както казваше педиатъра: първо сок, плодово пюре, зеленчуково и т.н. Слава богу тогава нямахме никакви проблеми. Сега имам дъщеричка на три месеца и 20 дена. Педиатъра пак ми дава същата схема, обаче не се получава. Дадох сок на 1 месец и получи колики. Веднага спрях повече. Сега на три месеца каза да дам плодово пюре. Дадох. Същата работа - скъса се да плаче. На 4 месеца ли да пробвам пак? На 5 ли? И с какво? ЕДни майки казват с каша. Други със зеленчуци. Вече се обърках. Знам, че се захранва малко по малко, но с какво е по-правилно?  А каква е тази оризова каша? Не запича ли?  Предварително благодаря.     

# 1
  • Мнения: 5 790
Не бързай да захранваш, след като на детето не му понася. То само ти показва, че не е готово за твърда храна, различна от кърмата или АМ. Изчакай да стане поне на 5 месеца и дай оризова каша. Тя е най-щадяща за бебешкото стомахче. Кашата по принцип не запича, не се притеснявай. Сокчетата ги забрави, поне засега. Вместо да даваш сокчета, които нямат никаква хранителна стойност за бебето, по-добре като стане на 8-9 месеца да пасираш плодове. Сокчетата дразнят стомаха, защото имат висока киселинност и не са подходящи за първа храна.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Много рано си започнала с опитите за захранване. Давай само кърма/АМ и когато навърши 4 или най-добре 5 месеца пробвай пак  Peace Сокчета не давай  Stop Можеш да започнеш с оризова каша, зеленчуково или плодово пюре - каквото си избереш  Grinning

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Ако,питаш мен направо на 6 месеца започни с оризова каша Peace!Каквото и да решиш успех!

# 4
  • Мнения: 287
По принцип съвременните педиатри препоръчват захранването да стане 4-6 месец. Първата храна да е оризова каша, зеленчуково или плодово пюре.
Според мен изчакай поне да навърши 5 месеца и тогава опитай наново може би с оризова каша, че е най-неутрална и вероятно най-лесно ще я понесе стомахчето на бебо.
Аз лично захраних около 5и месец с ранни моркови на Хип.
Според някои педиатри не се препоръчва захранване след 6-и месец.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Вече са ти писали другите майчета. Аз искам само да допълня за кашата. Има готови инстантни бебешки каши на розлични марки. Аз пробвах тези на ХИП, те са за след 4 месечна възраст, еднокомпонентни са и са безмлечни. Тоест приготвят се с АМ. Има два вида такива - оризова и елда. Моята дъщеря ги яде и двете. Естествено има и много други марки и видове. По принцип не запичат.  bouquet

# 6
  • Мнения: 560
Много благодаря за съветите, майчета. Мисля да се вслушам.
Ако има нещо пак ще питам.

# 7
  • Мнения: 4 358
Оризовата каша на Хип е регулираща, не би трябвало да запича.
Ако избереш да започнеш захранването с пюре, дай зеленчуково, а не плодово.

Соковете ги забрави. Опитай да захраниш след 5 навъшени месеца.
Успех  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 208
Соковете ги забрави.
Peace
Синът ми е на 9 месеца и сок още не съм давала!

# 9
  • Мнения: 2 039
Пробвах да дам на бебо сокче след 3 месец,но последствията бяха зверски колики и неспокоен сън  #Cussing out Тогава казах-край,въпреки отчаяните опити на майка ми да ме накара да му давам  Crossing Arms и си останахме само на кърма. Захраних на 5 месеца и половина със зеленчуково пюре,после въведох каша,после плодово пюре.Захранването мина гладко и малкият добре го понасяше.Така че и моят съвет е да изчакаш,бебето не се нуждае от сок в тази крехка възраст  Naughty Успех   bouquet

# 10
  • Мнения: 574
Здравейте, мамчета. И аз ще питам за захранването. Сигурно ви е писнало. Работата е следната: Имам  дъщеря на 7 години и навремето я захраних много смело, точно както казваше педиатъра: първо сок, плодово пюре, зеленчуково и т.н. Слава богу тогава нямахме никакви проблеми. Сега имам дъщеричка на три месеца и 20 дена. Педиатъра пак ми дава същата схема, обаче не се получава. Дадох сок на 1 месец и получи колики. Веднага спрях повече. Сега на три месеца каза да дам плодово пюре. Дадох. Същата работа - скъса се да плаче. На 4 месеца ли да пробвам пак? На 5 ли? И с какво? ЕДни майки казват с каша. Други със зеленчуци. Вече се обърках. Знам, че се захранва малко по малко, но с какво е по-правилно?  А каква е тази оризова каша? Не запича ли?  Предварително благодаря.     
На 1 месец сок? тая педиатърка е луда #2gunfire
по добре изчакай до 6м и тогава давай какавото си решила явно бебето ти не понася нововъведените от теб храни!  bouquetНа 6м пробвай оризова каша тя е най щадяща  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 629
Сия, аз започнах с каша на 4 месеца. След това на 6 зеленчуци, после плодове, месо, млечни продукти. Сокове все още не давам. Много е малко бебчето на 1 месец за сокове или каквото и да било. Според мен поизчакай още няколко месеца  Peace

# 12
  • Мнения: 560
Соковете веднага ги спрях. Пюрето също. Ще чакам.

# 13
  • Мнения: 4 392
Соковете веднага ги спрях. Пюрето също. Ще чакам.
Добро решение. Peace

# 14
  • Мнения: 560
Пробвах да дам на бебо сокче след 3 месец,но последствията бяха зверски колики и неспокоен сън  #Cussing out Тогава казах-край,въпреки отчаяните опити на майка ми да ме накара да му давам  Crossing Arms и си останахме само на кърма. Захраних на 5 месеца и половина със зеленчуково пюре,после въведох каша,после плодово пюре.Захранването мина гладко и малкият добре го понасяше.Така че и моят съвет е да изчакаш,бебето не се нуждае от сок в тази крехка възраст  Naughty Успех   bouquet

А кога му спряха коликите на твоето бебенце? На моята продължават вече цяла седмица.

Общи условия

Активация на акаунт