вреди ли РС-то акое в стаята на бебето

  • 1 374
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
Това ми е въпросът всъщност.Новодомци сме и за сега обитаваме 2 стаи - кухнята и спалнята,по-нататък предстои ремонт и на детска и хол.След около 3 месеца,да е живот и здраве,предстои появата и на третия член от семейството.Та съм се замислила-нали креватчето ще е в спалнята,а там е и компютъра.Дали той ще е вреден за детето? newsm78
Знам,че не е хубаво в спалнята да има ТВ,та сигурно същото важи и за РС-то...

# 1
  • Мнения: 503
 нашия комп. е в стаята при бебо.Според мен не! Wink

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 499
Не вреди! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 551
Ние сме в 45 кв.м. 4 човека и компютъра е в стаята в която спим,не съм забелязала да навреди до сега.

# 4
  • Мнения: 28
Всичко вреди! Ама то човек не може да избяга...
Няма монитор още който да не вреди

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Няма монитор още който да не вреди
Така е, но излъчването на монитора е по-малко, отколкото това на телевизора.

# 6
  • Мнения: 4 510
абе дано да не вреди, че и ние сме така, откакто бебео се е родил... уж тия TFT-та били по-безопасни, ама кой знае така ли е всъщност... Confused

# 7
  • Мнения: 1 817
Има много хора с бебета, на които компютъра е в спалнята и нямат проблеми. Така че не мисля, че за няколко месеца ще има проблеми! Hug

# 8
  • Мнения: 3 880
И друг път в подобни теми съм писала, че компютърът може и да не вреди (от гледна точка на излъчвания и т.н.), но аз съм силно против да го сложа в стаята на моето дете и със сигурност няма да го направя докато не стане достатъчно голяма и има нужда от собствен компютър. Аз и в нашата спалня не го искам, пък камоли да го тупна на детето си Wink. Пак зависи по колко и кога се ползва, ние седим поне до 12-1 часа. Ако е в стаята на детето, а то си ляга в 8, означава, че 4-5 часа то няма да може да спи спокойно, защото някой от нас двамата ще му е непрекъснато в стаята, ще му свети монитора, има и звуци понякога. Бръмченето на вентилаторите също не е за подценяване, защото колкото и да са безшумни винаги има един фон, който се забелязва едва след като си изключил РС-то. Аз не бих могла да спя нормално, затова не го натрапвам и на детето.
И ние сме с кухня, хол, спалня и детска. Детската ще е последното място където ще паркирам РС-то Wink Ако се живее само в една или две стаи и няма друг начин тогава е ясно, но при положение, че има други помещения е по-добре да се помисли за спокойствието на бебето.
При вас нали е само преходно това решение? Тогава няма какво да те притеснява. Бебетата първите месеци спят дълбоко и не се притесняват от странични шумове. Лошото става, когато започнат и на най-дребния шум да вдигат главичка и да искат да стават, най-късно тогава ще се замислиш къде другаде да свреш компютъра, за да можеш да го ползваш без да се събужда детето Wink

# 9
  • Мнения: 2 197
Пак зависи по колко и кога се ползва, ние седим поне до 12-1 часа. Ако е в стаята на детето, а то си ляга в 8, означава, че 4-5 часа то няма да може да спи спокойно, защото някой от нас двамата ще му е непрекъснато в стаята, ще му свети монитора, има и звуци понякога. Бръмченето на вентилаторите също не е за подценяване, защото колкото и да са безшумни винаги има един фон, който се забелязва едва след като си изключил РС-то. Аз не бих могла да спя нормално, затова не го натрапвам и на детето.
Ние имаме 2 стаи - кухня и стая, в която сме ние тримата. Компютъра е точно срещу леглото на детето. Няма друг начин, по който да се разположат мебелите. Дъщеря ми заспива към 22.00 ч. и нищо не и пречи да спи като пън, нито шум, нито светлини нито нищо. Компютъра е включен по цял ден и не мисля да променям това. Аз работя с него. За съжаление скоро не се очертава да се преместим в по-голямо жилище, така че да свиква.

# 10
  • Мнения: 9 865
Как така, няма проблеми, вие какво мислите, че на децата ще импоникнат опашки ли?! Облъчването от телевизора и компютъра е вредно и то доста, особено ако монитора на компа е CRT. Не е хубаво не само за деца но и за възрастни, проблемите, които евентуално биха могли да възникнат няма да ви направят впечатление СЕГА, но след години не се знае. Там където спите по-добре да няма много уреди.
Друг е въпроса дали имаме място или не!

# 11
  • Мнения: 2 019
нашия комп. е в стаята при бебо.Според мен не! Wink
Peace

# 12
  • Мнения: 4 546
колкото и да са безшумни винаги има един фон, който се забелязва едва след като си изключил РС-то.
мене това ме притеснява. дали няма да навреди на развитието на слуха, ако бебето е съвсем мъничко още?

# 13
zavisi si razbira se kakav e monitora!!! Pishete , che ne vredi, no ako e ot obiknovenite monitori , vredi i to kak. Tova sa elektromagniti valni, koito se izlachvat na niama da vi kazvam na kakvo razstoianie..... Vij ako e plazmen ili LCD togava veche niama nikakav problem.

# 14
Как така, няма проблеми, вие какво мислите, че на децата ще импоникнат опашки ли?! Облъчването от телевизора и компютъра е вредно и то доста, особено ако монитора на компа е CRT. Не е хубаво не само за деца но и за възрастни, проблемите, които евентуално биха могли да възникнат няма да ви направят впечатление СЕГА, но след години не се знае. Там където спите по-добре да няма много уреди.
Друг е въпроса дали имаме място или не!

obluchvane ot komp niama, ima obluchvane ot monitor  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт