След кастрирането - спешно!

  • 2 715
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 229
Знам че темата не е за тук, но ми трябва спешен отговор, а тук влизат най-много хора - кастрираха ми котарака преди няколко часа, сега се събуди от упойката и иска да ходи, но не може - саmо лази, залита и пада! Sad Cry Слагах го 3 пъти да лежи, но не иска, да го оставя ли да си ходи????

И се опитва да се качва по столовете, пада, а и ветеринарят каза да седи на ниско! Какво да го правя...

Той нищо не каза за това, каза че ще спи цяла нощ. Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Не се притеснявай, това е напълно нормално след упойка. Peace Ще ходи няколко часа като халосан, може да ти изглежда неориентиран, но утре ще е добре вече.Иначе и аз много се страхувам като го гледам моя в такова състояние, затова избягвам да му се бият упойки, но понякога се налага. Сега не можеш да му помогнеш, за това най-добре ти се успокой и го наблюдавай от време на време за всеки случай.

# 2
  • Мнения: 5 790
И двата ми котарака бяха така, след като ги кастрираха. Спокойно, ще мине след още 1-2-3 часа. Не се притеснявай толкова. Просто стой по-близичко до мацата и като реши да слиза от високо, го придържай.

# 3
  • Мнения: 229
Не му се притеснявай.Ще му мине.Когато кастрирахме нашия котарак, целия ден беше зашеметен, но се опитваше да ходи. Оставих го да си ходи сам в една стая. На другия ден си беше добре. Само си мяукаше жално, жално, че чак ми късаше сърцето, но си се оправи животинката.

# 4
  • Мнения: 2 229
Ок, значи ще го оставя да си ходи...а те казаха че се напикавали, но сега отиде да се изпишка в тоалетната, не му е толкова зле сигурно...

# 5
  • Мнения: 5 790
Нищо му няма, до утре ще е забравил. Когато кастрирахме големия котарак, докторът предупреди да не му даваме нищо за ядене. И като му сложиха упойката, котката взе да се напъва да повръща. И изкара костилка от маслина  Laughing а маслини вкъщи не бяхме купували от месец. После спа 1-2 часа и след това ходеше, като че е изпил кило и канче.  Joy

# 6
  • Мнения: 224
Това е нормална реакция. Като кастрирахме и моето коте, решихме, че сме го съсипали, но всичко се оправи. Трябва да оставите котарака някъде на топло, защото след упойката им пада телесната температура. Утре може да му предложите вода и храна. Ако я откаже, пак е нормално.  Но скоро ще се стабилизира.

# 7
  • Мнения: 4 700
Съвсем нормално е. Това е от упоиката. Моята котка не спря да се движи няколко 4аса. Толкова ми бе6е жално като я кледах как zалита и пада.  Sad после два дни само спа.

# 8
  • Мнения: 2 229
Ох цяла нощ ми е неспокойно, а да се събудя в 7:30 в събота никога не е било...но май е по-добре вече, върши си нормалните неща - качва ми се на масата и спи в една чиния Mr. Green (не за ядене Grinning), а сутринта мяукаше пред стаята както всяка сутрин Crazy, мисля че до края на деня ще е тип-топ. Praynig Мерси на всички и честит празник!!  bouquet

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
До каква възраст трабвя да се кастрират котките?

# 10
  • Мнения: 2 229
Миленика, не мисля че има определена въздаст, до която трябва да се кастрират, но не трябва да е много малко. Моят е на годинка сега. Simple Smile
Още е замаян и не яде много, но мисля че ще се оправи. Simple Smile)

# 11
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мен ми беше много жалко когато оперираха кучето ми, със Стефан я заведохме в кабинера, биха и упойка, малко по малко тя я хвана, легна и уж беш готова вече, ама още не беше на масата, и ние със Стефан станахме да си ходим, и тя стана и тръгна с нас, едва се влачеше миличкото по земята, но да си ходи... Много жално ми стана... Те така или иначе щяха да изчакат да я хване напълно упойката, но уж я беше хванала достатъчно за да заспи, а тръгна с нас да си ходи... Едва се влачеше... Sad

# 12
  • Мнения: 502
Знам че темата не е за тук, но ми трябва спешен отговор, а тук влизат най-много хора - кастрираха ми котарака преди няколко часа, сега се събуди от упойката и иска да ходи, но не може - саmо лази, залита и пада! Sad Cry Слагах го 3 пъти да лежи, но не иска, да го оставя ли да си ходи????

И се опитва да се качва по столовете, пада, а и ветеринарят каза да седи на ниско! Какво да го правя...

Той нищо не каза за това, каза че ще спи цяла нощ. Sad
Така реагират.Нашия като го скопихме беше същия-като дрогиран и се се криеше на тъмно/светлината го дразнеше/. Но на другия ден се беше оправил от упойката.На нас ни казаха да му сложим памперс или някакви гащи за да се предпази операцията/да не я ближе, защото може да се възпали и му изписаха антибиотик/не помня какъв/

# 13
  • Мнения: 1 312
До каква възраст трабвя да се кастрират котките?

Може и на голяма.Моята котка е на 14 сега,кастрирахме я преди 3-4 години.Хубаво е да е раждала поне веднъж,моята беше раждала 4 пъти #CrazyНа женските не им се отразява май по никакъв начин на поведението,мъжките стават по-лениви и лакоми.Но при всички положения си е спокойствие и за животното,и за собственика.
Иначе това,че е неориентиран и замаян е съвсем нормално.Може да ти изглежда дори като парализиран в задната половина на тялото и да се влачи безпомощно,но премине ли напълно действието на упойката ще си дойдат на място нещата. Peace

# 14
  • Мнения: 2 229
...На нас ни казаха да му сложим памперс или някакви гащи за да се предпази операцията/да не я ближе, защото може да се възпали и му изписаха антибиотик/не помня какъв/

Ам на нас не ни казаха нищо такова. Confused А се ближеше вчера и днес. Надявам се да не се възпали нещо, аз се чудех да не му cе замърси раната както се влачеше по пода ама...

На него му сложиха антибиотик - тридневен, еднократно и нищо не му даваме сега. Bзехме му само някаква храна за кастрирани котки, но няма особен апетит...

Общи условия

Активация на акаунт