една гадничка тема !?!?!

  • 5 367
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здрвейте мами smile3525
кат сме търгали да обсъждаме теми за пъпки да ви питам дали ви излизат пъпки по дупето и по задната част на бедрата и как се старявте стях Sick
Работя цал ден седнала и си мисля, че е от това, /преди тази работа нямах такива проблеми/, та си мисля дали е от това? или се дължи на нещо друго -като натрупаните 15 кг. в повече? smile3518

# 1
  • Мнения: 224
А да не е от бельото? Ако носиш прашки, те не защитават кожата на дупето от по-грубите платове. А се справям с бебешки крем на Нивеа Simple Smile !

# 2
  • Мнения: 7 723
 ooooh! навсякъде пъпки  ooooh!
За този вид , пъпки единственото, което мога да кажа е, че ми излизаха по време на бременностите ми, което отдавах на омешаните ми хормони през тези периоди Thinking
След ражданията- спряха да ми излизат  Wink

 Thinking Твърде вероятно е да ти излизат от много дълго седене  Thinking

# 3
  • Мнения: 1 455
Не съм имала такъв проблем,но е твърде вероятно да е от седенето.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 896
Може би е по-скоро някакъв хормонален проблем - натрупването на 15кг не става току-така - отиди на лекар!

# 5
  • Мнения: 35 891
от найлоновия чорапогащник?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 544
.... натрупването на 15кг не става току-така...!

 О дааааааааааа с редовно папане и неставане от компютъра става и още как. Даже и с режим на храненето без движение си седят и не да мърдат .
А по темата - редовно ексфолирам с каквото имам- кафе, трици или просто с душ гел и много груба гъба(една на Ориглейм от преди  100 години) и се оправи проблема. 

# 7
  • Мнения: 2 220
И аз мисля, че е от заседяването на стола. На мен са ми излизали, когато кожата ми се е спарвала по някаква причина. Оправят се с хубав душ и проветрение на кожата.  Peace

# 8
  • Мнения: 4 053
от найлоновия чорапогащник?

възможно........ Confused

# 9
  • Мнения: 183
и аз си мисля, че е от седенето, ама какво да направя, като такава ми е работата...
От друга страна не ми липсва и движение - ходя и се прибирам /в повечето случаи/ пеша до работата и обратно, тичам нагоре надолу по 4 етажа стълби и др.
15 кг. отгоре ми останаха след бремеността, бях и повече Sick, но успях да сваля няколко bowuu
пък и за моя ръст от 177 не са чак толкова много............. Whistling
Чорапогащи не нося - много ги мразя, ако ми се наложи все пак в студа да съм с пола слагам силиконови чорапи, защото по някаква причина все късам чорапогащниците по шева /и то не защото ги опъвам/ или като ги обувам, сигурно с ноктите.
А иначе си се грижа за кожата, но съм забелязала, че когато няколко дни ексфолирам кожата има подобрение и в един момент положението  става още по трагично.......... Crazy newsm78, та се чудя дали да го правя

# 10
  • Мнения: 7 723
Що не се консултираш с дерматолог  newsm78

# 11
  • Мнения: 8 505
Прекарвам доста часове седнала.Пъпки не ми излизат.Не мисля,че седенето е причината.

# 12
  • Мнения: 6 461
Здрвейте мами кат сме търгали да обсъждаме теми за пъпки да ви питам дали ви излизат пъпки по дупето и по задната част на бедрата и как се старявте стях Sick
Работя цал ден седнала и си мисля, че е от това, /преди тази работа нямах такива проблеми/, та си мисля дали е от това? или се дължи на нещо друго -като натрупаните 15 кг. в повече?
Мисля,че причината не е от седенето.
По някога излизат пъпки на места където не желаеме. Thinking
Ако те притесняват много ,можш да си направиш консултация при специалист.
Аз в момента не работя ,но работата и на мен ми е била свързана със седене и пъпки не са ми излизали. Thinking

# 13
  • Мнения: 1 339
И аз имам същия проблем. Така и не съм разбрала от какво са тези пъпки. От седенето едва ли е... От това, че се носят предимно прашки също се съмнявам защото в повечето време нося бикини и то памучни. От излишни кг също се съмнявам да е... 
Много са неприятни. Точно в долната част на задните части. Нито може да се изтиска нито нищо, а много болят. Днес докато се къпах усетих, че отново ми е излязла една. До преди 1-2 седмици се борих се една и тъкмо бях забравила за какво става въпрос но ето, че отново ме нападна....  ooooh!
Ужасно е. Не знам лек против това. Седя си с пъпката и си я търпя  Tired

# 14
  • Мнения: 6 164
Прекарвам доста часове седнала.Пъпки не ми излизат.Не мисля,че седенето е причината.

И аз доста седя, не може да е от седене. По-скоро материя или нещо хормнонално. Thinking

# 15
  • Мнения: 5 539
Не е от седенето, по-скоро е въпрос на хормони, но е много гадно, когато се случи лятото и трябва да се ходи на плаж Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 3 537
никога не съм имала. newsm78
Що не се консултираш с дерматолог  newsm78
Peace

# 17
  • Мнения: 6 155
Прекарвам доста часове седнала.Пъпки не ми излизат.Не мисля,че седенето е причината.

И аз доста седя, не може да е от седене. По-скоро материя или нещо хормнонално. Thinking
И аз съм от седящите, но без пъпки  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 151
Мога да ви кажа от личния си опит,че тези пъпки не са нито от прекало стоене пред компютъра,нито от качени кг.Лятото бях на селото ми,там няма нито компютър,нито телевизор,бях свалила 5кг. и пак ми излязоха точно такива пъпки.Не нося прашки,на село не съм носела чорапогащник.Според мен се получават от някъква алергия. Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 89
Ами и на мен ми се появяват след като почна да правя упражнения. Казаха ми че така кожата се изчиствала от някакви токсини ли беше. Забравила съм какво точно. Като ми излязат ги майа с крем Нивеа и минават за няколко дни до седмица.

# 20
  • Мнения: 4 151
Ами и на мен ми се появяват след като почна да правя упражнения. Казаха ми че така кожата се изчиствала от някакви токсини ли беше. Забравила съм какво точно. Като ми излязат ги майа с крем Нивеа и минават за няколко дни до седмица.
Naughty И от това не е!

# 21
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Да не е от епилиране? и после като се опитват да излязат косъмчетата да правят пъпка?  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 492
На мен са ми се появявали , като по - малка - обикновенно , като ходя на море .
Друг вариант , който ми хрумва е да е от спаряване , така да се каже на кожата - трябва да се носят проветриви материи .

# 23
  • Мнения: 352
И на мен са ми излизали такива пъпки, също не мога да си обясня от какво, но ги мажа с крем Здраве и след два дена ги няма. Намазвам ги вечер (с повече крем, даже не го разтрижам), обличам си памучни боксерки (по-свободни, не по тялото) и още на следващата сутрин пъпчицата вече е завехнала. Опитайте, дано да съм била полезна Simple Smile

# 24
  • Мнения: 664
на мен ми излизат преди да ми дойде MЦ-то или когато съм на диета; дерматолога ми каза, че е от прочистването на организма.сега имам една(малка)-на диета съм и съм в MЦ

# 25
  • Мнения: 231
Аз също имам такъв проблем появява се най-вече през топлите месеци.Според мен е от стоене кожата не може да диша и порите се запушват.Моят лек е да ходя колкото е възможно на плаж-морската вода и слънцето помагат много за тези проблеми.Аз имах малки пъпчици и по ръцете,но ги оправих така.   grinning039

# 26
  • Мнения: 3 647
Здрвейте мами кат сме търгали да обсъждаме теми за пъпки да ви питам дали ви излизат пъпки по дупето и по задната част на бедрата и как се старявте стях Sick
Работя цал ден седнала и си мисля, че е от това, /преди тази работа нямах такива проблеми/, та си мисля дали е от това? или се дължи на нещо друго -като натрупаните 15 кг. в повече?
Мисля,че причината не е от седенето.
По някога излизат пъпки на места където не желаеме. Thinking
Ако те притесняват много ,можш да си направиш консултация при специалист.
Аз в момента не работя ,но работата и на мен ми е била свързана със седене и пъпки не са ми излизали. Thinking

проблем е или хормонален или презвикан от нещо което ядеш и "трови " кръвта  ти
а може и да е чисто козметичен
ако пресушаваш кожата си по времена къпане е много възможно  по- нежнит  места да се обриват
по  принзип аз ползвам едно  билково мазило Витассин
  bouquet 

# 27
  • Мнения: 183
Абе май все пак е от седенето и запарването, което се получава, защото от всички изброени причини, не намирам нито една при мен
Май зимата така ще си я изкарвам, щото лятото, когато не съм на работа /имам много голяма отпуска Wink/ изчезват

# 28
  • Мнения: 138
Не съм имала такъв проблем,но е твърде вероятно да е от седенето.

Незнаех , че може да се получат пъпки от стоенето , но е възможно ... newsm78 Но като се замисля по скоро е от нещо друго , което не влиза в моята компетенция....

# 29
  • София
  • Мнения: 2 356
а по гърба и дупето как се махат  Confused

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 268
На мен ми излизат по една, две, но не съм установила конкретната причина. Обаче преди няколко дни мъжа ми се върна от почивка на Боровец, имат профилакториум там ииии.... една кожа като на бебе е добил!!!! Grinning Правят си там разни процедурки, най- вече хвойнови вани. Казвам ви изумих се!!! Гладка и мека като коприна, без грам пъпчица и черна точица! Завидях му!
 Та реших да ви споделя....Който има вана може да пробва, а освен това действа и релаксиращо .... а всички имаме нужда от отмора:)

# 31
  • Мнения: 420
Имах ги преди време и така и не разбрах от какво ми излизаха.
Със сигурност не беше от седене, защото работата ми беше на крак по цял ден.
Възможно е да бяха от бельото - изчезнаха когато започнах да нося само памучно.

# 32
  • Мнения: 394
А да имате бяла кожа? Thinking
При мен винаги зимата когато ми се избелва кожата ми се появяват червени пъпчици по дупето и гърба, но като започна да се печа и обличам по проветриви дрехи сами по себе си изчезват!!!

# 33
  • Мнения: 574
Що не се консултираш с дерматолог  newsm78
И кажи за какво става дума след това,на мен одавна не ми се е случвало newsm78

# 34
  • Мнения: 183
Сега се сетих /споделих с майка ми и тя ме подсети де  bouquet/, че по време на пубертета имах много пъпки, но после майка ми ми купи биренамая и проблема изчезна.
Знаете ли дали още се продава такова чудо по аптеките?
Днес, ако имам време ще проверя тук там и мисля да пробвам

# 35
  • Мнения: 420
Сега се сетих /споделих с майка ми и тя ме подсети де  bouquet/, че по време на пубертета имах много пъпки, но после майка ми ми купи биренамая и проблема изчезна.
Знаете ли дали още се продава такова чудо по аптеките?
Днес, ако имам време ще проверя тук там и мисля да пробвам

Да, продава се на таблетки.
И аз съм чувала за нея, че действа добре.

# 36
  • Мнения: 1 027
Бирена мая още се продава и аз съм я пила, но при мен нямаше ефект.
На мен също като седя повече време ми излизат такива пъпки и най-вече кожата загрубява, защото работех зад бюро и постоянно бях седнала. С ексфолиране и крем и нещата са по-добре  Peace

# 37
  • Мнения: 4 053
а от бирената мая дебелее ли се  newsm78

# 38
  • Мнения: 41
здравейте, и аз имам проблема с пъпките по гърга и дупето, но пре мен лятото ми се махат. Козметичка ми каза, че се получават от това, че кожата през зимните дрехи не може да диша. Също и бирената мая ми помага за лицето особенно, НЕ СЕ НАПЪЛНВА. Пие се повреме на ядене по 1 хапче. А също за пъпките слънчевите бани много помагат.

# 39
  • Мнения: 183
Купих си бирена мая и два дена вече я пия, но резултат още нямам
Но забелязах, че кожата на лицето ми е много спокойна, без никакви зачервявания, което е странно за мен, защото е невероятно чуствителна
Ще продължа да я пия пък да видим

# 40
  • Мнения: 236
на мен ми излизат такива по дупето и бедрата високо горе от външната страна,но само зимно врене понеже съм по панталон винаги,но лятото понеже пък ходя само по роклички ми изчезват - според мен това е понеже зимно време кожата не диша.няма въздух в тази част,а и дънките запарват в някаква степен.

# 41
  • Мнения: 131
Преди 4 години имах и аз.  Беше много ужасно. Болеше много. За няколко дена узряваха и след това се пукаха и изтичаше нещо като гной. Трябваше да излезе нещо  като фитил за да започне да прегаря. Болките , обаче докато се спука бяха отвратителни. Излизах даже във болнични. Не можех да хода. Вдигах температура, докато се спукат. Трябваше да ходя на хирург за да ги цепи. Казаха ми, че е стафилококова инфекция.-Излекувах се с Хомеопатия, само с един продукт за 3 лв, които се казва по същият начин.

# 42
  • София
  • Мнения: 171
Уверявам те няма как да е от седенето, от материя също не е, защото съм сигурна, че не ходиш с едни и същи дрехи. Според мен е хормонален дисбаланс и наистина трябва да идеш на дерматолог, защото ако се окаже, че това е причината, каквито и процедури, и кремове да използваш, резултатъ ще е временен за жалост.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Спри сладкото. Grinning

# 44
и аз бях така,зимата ми излизаха по граба само,малки,но пък мен много ме дразнеха #Cussing outзнаете ли аз от 2год ходя вече зимата по 1път в седмицата  на солариум и да ви кажа,няма и следа от тях,толокова ми е чиста и гладка сега кожата по гърба Peaceуспех  bouquet

# 45
  • Мнения: 5 391
а от бирената мая дебелее ли се  newsm78
Абе май не точно се дебелее, ами апетита се увеличава Rolling Eyes

Докато кърмих си бях взела, но ги спрях.

# 46
  • Мнения: 80
Моят съвет е да спреш да ядеш сладко и да пиеш по 2 литра вода на ден. Ще видиш разликата още след първата седмица. Това е от натрупаните шлаки в организма. Водата е най доброто прочистващо средство. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 47
  • Мнения: 183
Уверявам те няма как да е от седенето, от материя също не е, защото съм сигурна, че не ходиш с едни и същи дрехи. Според мен е хормонален дисбаланс и наистина трябва да идеш на дерматолог, защото ако се окаже, че това е причината, каквито и процедури, и кремове да използваш, резултатъ ще е временен за жалост.
Не мисля, че е от хормоните, защото ако те са причината, защо ми излизат пъпки само там и само зимата? Thinking А и нямам никакви други поблеми, които да говорят за наличие на такъв дисбаланс, всичко си ми е о`к Whistling
Не ям сладко, не го обичам Sick От нова година се опитвам да сваля малко килца, та внимавам какво ям, така че не мисля и че е от храната. Имах си и когато ям каквото си искам и сега, когато съм на диета newsm78
Моят съвет е да спреш да ядеш сладко и да пиеш по 2 литра вода на ден. Ще видиш разликата още след първата седмица. Това е от натрупаните шлаки в организма. Водата е най доброто прочистващо средство. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Пия и вода и то много повече от два литра, не се наливам, просто за мен по-хубава напитка от водата няма  bouquet

# 48
  • Мнения: 1 765
Маши, не си прави експерименти....най-добре при чичко доктор, който ще реши какво да "те прави"...Както каза пепитка, може и да е нещо гадничко, което има нужда от лечение..
Успех!!! Peace

# 49
  • Мнения: 183
Ми може и на чичо доктор да му се "надупя" да ме види Joy

# 50
  • Мнения: 80
каквото ти каже ще изпълняваш , няма как! Laughing Laughing Laughing

# 51
  • Мнения: 131
Иди на лекар тогава, когато пъпчицата е на по-подходящо място за да не се надупваш толкова много. Виж какво прави и следващият път се справяй сама. Имай предвид, че хирурга само я сцепва и не ти предлага лечение. Все едно ти е за пръв път и повече няма да ти се случи. Аз пих в началото антибиотици, предписани от дерматолог, но от тях нямаше никаква файда. Само като, че ли пъпката по-бързо узря.
    След това ходих на хомеопат и той ми предписа адекватно лечение. И с това няколкомесечното ми терзание приключи.
    Ако сложиш марля с ихтиол, но не този които се продава в тубичка, а приготвен в аптеката, мисля, че беше 40 % се изсмуква гнойта. и по-бързо завяхва.
     Като ходих по аптеките и се питах как да се лекувам аптекарките ми казваха, че това е много често заболяване, но не се споделя. Кръвта се замърсявала и тези пъпки, били в резултат на това, и че се лекувало само с антибиотици. Да, ама не!
     Ако искаш първо пробвай с ихтиол и после иди на лекар.
                           Успех!!!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 383
И аз съм имала, но сами са се оправяли.  Rolling Eyes

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
от запарващите материи са вероятно ..... носи памук, лен ...нека диша дупето ти  Laughing

# 54
Zdraweite naskoro edna kozmeti4ka me swetna kak da oprawia tozi problem s pupkite - ot6iwash v aptekata i si kypuwash siara za piene mnogo e efikasno

# 55
не ти излизат пъпки от седенето, а от нещо което ядеш.
започни да изключваш алергенните храни една по една и разбери от какво е. Аз бях така около 4-5 години (между 25 и 29  Simple Smile ) и ми се изчистваше дупето само по време на пости. Дори и като отслабнах  12 кг пак си ми излизаха. За прясното мляко съм сигурна, ама май има и други храни.  То и като постя сега позавехват  Grinning
Хайде успех и ако отидеш при чичко доктор пиши какво ти е казал  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 183
С това работно време и тичането по децата......
абе няма да е скоро ходенето на лекар за това, този проблем ми е от много време, не помня и аз от кога.
Не знам какви храни да изключа - този проблем ми е само зимата, лятото се оправям, така че едва ли е от храните. Аз все пак си мисля, че проблема идва от, че съм седнала по цял ден
Има случаи, когато сядам в 9,00 ч и ставам в 19,00 ч. с две почивки от по 10-15 минути
Това нещо се случва и на много шофьори, на тях направо им е професионално заболяване

# 57
  • Мнения: 158
преди ми излизаха по една - две и много се дразнех...Но сега от време на време след душ ползвам Акне Аут актив...за профилактика Mr. Green и няма нищо..Кожата ми се оправи доста...

Общи условия

Активация на акаунт