увита пъпна връв

  • 1 809
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Момичета , какъв е риска по време на бременност при увита пъпна връв,като шал около вратлето?То е ясно,че ще раждам със секцио, заради други показания, но се страхувам да не се затегне сега и да стане проблем.Доктора ми каза, ако усетя много силно и продължително ритане да му се обадя.Дали това е признак, че нещо не е наред с бебо?

# 1
  • Мнения: 1 419
То бебето е във вода - докато имаш околоплодна течност мисля, че няма опасност.  Peace
Добре е обаче да те гледат веднъж в седмицата за всеки случай  Wink

# 2
  • Мнения: 350
Мерси Aya и мъжът ми с тези думи ме успокои.Поне водата е в нормално количество.Всяка седмица ще слушат тоновете, но през седмица ще ме гледат на ехограф, което прави още  два пъти до секциото.

# 3
  • Мнения: 999
В края на моята бременност беба много риташе. Като родих се оказа че плацентата е започнала да се разлепя, и затова е ритала така.
Ти се отпусни и мисли за хубави и позитивни неща.
Успех Peace

# 4
  • Мнения: 1 455
И двете ми деца бяха с увита пъпна връв.След като родих сина ми казаха,че се е задушавал ,страхът беше голям докато не родих дъщеря ми.Не си мисли лоши неща,след като ще раждаш секцио,няма проблем,а сега ходи по често да ви слушат тоновете.Много деца се раждат така ,без проблем.Хубаво е да си имаш едно на ум,но не се притеснявай. Peace
Успех Wink

# 5
  • Мнения: 585
Може да не създаде никакви проблеми на бебето , може да се направи Доплер на пъпната връв за да се види какъв е кръвоотока по нея . Много бебета се раждат наистина така , спокойно . По принцип много силното ритане на бебето показва че то страда , дъщеря ми риташе доста в мен защото се преумурявах доста с работа и пиех и доста кафе ,след като я родих от неонатолозите разбрах че бебетата ритат много когато не се чувстват добре

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Докато се роди бебето може 5 пъти да се увие и развие.Аз родих малкия с увита пъпна връв,въпроса е при самото раждане да се реагира адекватно Peace

# 7
  • Мнения: 7 723
Риска е много минимален,
ето ти още теми по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164106.msg%25msg_id%25
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=133396.msg2830743   Wink

Желая ти леко е безпроблемно раждане  Hug

# 8
  • Мнения: 2 274
Дребосъчето ми се роди с 2 пъти увита пъпна връв около вратлето! Раждането-нормално, протече много бързо и леко, лекарят отряза пъпната връв веднага като му излезе главичката! Никой не очакваше да е така, защото не се виждаше на ултразвука!
  Не се притеснявай! Слушай лекаря си и ходи често да ти мерят тоновете! Всичко ще бъде наред   bouquet!

# 9
  • Мнения: 750
Родих преди 3 седмици със секцио.Бебка се роди с пъпна връв два пъти увита около вратлето,и имаше един хубав възел на самата пъпна връв!Как си я беше направила #Crazy!Докторите се у4удиха доста!Казаха,4е рядко се слу4ва...но се слу4ва!А и наистина 2-3 дни преди да запо4нат контракциите ми...и самото раждане,бебка риташе и мърдаше доста!Такоа въртене беше...имах 4увството,4е ще изско4и от корема ми! SickНо,вси4ко мина нормално!Така 4е на се притеснявай и недей да мислиш за това  bouquet

# 10
  • Мнения: 350
ох, момичета много сте мили!Аз по принцип съм голяма шаш и паника, през цялата бременност съм така, какво ли не ми мина през главата.Има дни в които наистина ужасно много рита,дано това не е признак за страдание  Praynig

# 11
  • Мнения: 2 309
Направо настръхвам от такива изкази на лекари Crossing Arms
За него,продължително ритане,може да е едно...за теб друго!
Всичко ще е наред Peace

# 12
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Не се притеснявай, ходи да ти мерят тоновете по тях може да се установи до някъде дали е увита пъпната връв, аз родих с възел на пъпната връв и преди това тоновете бяха едни такива особени, слушай доктора и всичко ще е наред, Казал ти е да се обадиш защото като зарита бебето означава че го е стегнало нещо!
Успешно раждане ти желая и не се шашкай всичко ще е наред   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 1 424
Докато се роди бебето може 5 пъти да се увие и развие.Аз родих малкия с увита пъпна връв,въпроса е при самото раждане да се реагира адекватно Peace
Peace Peace

# 14
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син беше с два пъти увита пъпна връв, около брадичката(за щастие).Въпреки това само бързата лекарска намеса остана жив.

Общи условия

Активация на акаунт