Кашлица? Въпросче към майките в Канада

  • 2 144
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 256
da be da naprawiha ni takaw analiz i se okaza che niama gorespomenatite neshtica + tiah mu wzeha i sekreti ot ushite che i te teknaha mezduwremenno i doktoricata reche niama osnowania da izpiswam antibiotik wsichko shte mu mine samo siropche za kashlicata shte e napalno dostatachno. misalta mi beshe che ako beshe w BG do sega shtese da e pil 10 pati antibiotik, tam za priasno i za kiselo se izpiswa, a tuka che analizi, che chudesa i chaaaaaaaaak togawa ako e neobhodimo. liubopitno mi beshe zashto tuk toku taka ne dawat lekarstwa i antibiotici. prawi mi wpechatlenie kato che li poweche razchitat na towa detence samo da se prebori otkolkoto kato kihne i lajicata s antibiotika da mu e pod nosa.


а за меда мислех да опитам тази вечер но като ви чета май няма, цче да не се опапчиви пък сега само това ни липсва. с ракията го мазахме 2 вечери но особен ефект не видях и от нея.

# 16
  • Мнения: 4 244
Цитат на: dianaan
не мажете децата си с мед!!!!!!!и аз така слушах съвет от приятел, та детенцето ми беше с жесток, грозен и сърбящ обрив под формата на салфетка, който седя две седмици.

Това е така - има деца които реагират алеркгично към меда то и zатова е и zабранен по принцип да се дава на бебета.
Аz съм от поколението Биба с мед и zатова сега си патя.
За да предпаzя кожата на децата от тоя обрив ги намаzвам предварително с маzен крем. После няма обрив и лекарствения ефект е съЩия
Ама вие направо ме убихте с това на деца под 2 години не давали сиропи. Ами как така бе хора.
Като направи някой бронхит, как Ще отхрачва тая гъста слуz, а?
Много ми е странно. Моя син направи бронхит на 5 месеца и му дадоха антибиотик (3 дена беШе с температура) и му дадоха и сироп zа каШлица с отхрачваЩо действие.
Сега миналата седмица пак беШе така и пак съЩата терапия. Ми детето няма 2 години. И няма никаво странични ефекти от сиропа.
Направо ме убихте с тая zдравна система в Канада

# 17
  • Мнения: 2 452
Цитат на: debelanata
Цитат на: dianaan
не мажете децата си с мед!!!!!!!и аз така слушах съвет от приятел, та детенцето ми беше с жесток, грозен и сърбящ обрив под формата на салфетка, който седя две седмици.

Това е така - има деца които реагират алеркгично към меда то и zатова е и zабранен по принцип да се дава на бебета.
Аz съм от поколението Биба с мед и zатова сега си патя.
За да предпаzя кожата на децата от тоя обрив ги намаzвам предварително с маzен крем. После няма обрив и лекарствения ефект е съЩия
Ама вие направо ме убихте с това на деца под 2 години не давали сиропи. Ами как така бе хора.
Като направи някой бронхит, как Ще отхрачва тая гъста слуz, а?
Много ми е странно. Моя син направи бронхит на 5 месеца и му дадоха антибиотик (3 дена беШе с температура) и му дадоха и сироп zа каШлица с отхрачваЩо действие.
Сега миналата седмица пак беШе така и пак съЩата терапия. Ми детето няма 2 години. И няма никаво странични ефекти от сиропа.
Направо ме убихте с тая zдравна система в Канада


Не е така. Неправилно си рабрала (или е написано; не ми се чете отново). Става въпрос за това, че в Канада има набор от сиропи, които се продават без рецепта. Обикновено съдържат отхрачващо, антихистамин и бронходилататор. Те се препоръчват за деца над 2 години. За да се изпише нещо подобно на бебе е нужна рецепта от лекар, което според мен е правилно.
Здравната система в Канада не е идеална и наистина е малко тромава, но ако попаднеш на свестен лекар не е чак толкова зле.

# 18
  • Мнения: 10 256
da naistina ne si razbrala prawilno weroitano. ne che ne se dawat siropi no ne se dawat taka kakto w BG se izpiswat za wsiako neshto. triabwa naistina da se dokaze che deteto e s bronhit ili neshto serizono inache zabrawi za antibiotik. kakto biah pisala po gore moeto kashli ot 1 mesec no doktorkata ne ni izpiswa nishto chaaaaaaak sled kato mina tozi mesec i kato i kazah che wse oshte kashli i se razsopoliwi mu naprawiha tozi analiz i togawa mu izpisa sirop za kashlica, kojto pak ne e antibiotik.

az sam w USA no pri nas rabotata e kato w Kanada gore dolu.

# 19
  • Мнения: 676
Моми4ета незнам защо сте толкова негативно настроени към здравната система и към лекарите в Канада имам 4увството 4е говорите за нещо което сте го 4ели в някоя приказка, защото това което казвате аз тук не съм го срещала.
То4но преди седница Раян се разболя, кашлица, сополки и температура. Веднага се обадих да си ангажирам 4ас за другия ден, а те ме питаха ако искам могат да ме приемат веднага.
Лекарката го предледа за възпаления в уши4ките, в гърлото и му прослуша гърди4ките, вси4ко беше ок. Не ни изписа нищо защото това е вирус при малките деца, който отшумява до 4-5 дни, колкото и лошо да изглежда. Детето може да откаже да се храни, трябва да му се дават много те4ности, кашлицата ще продължи да отшумява до 2-3 седмици. Ако детето не се оправи до 4-5 дни и поддаржа тем. сополки, кашлица и е отпаднало, трябва пак да отидете на лекар. Вси4ко това ми го каза мойта лекарка, но след това го про4етох ЕТО ТУК

ЖЕЛАЯ БЪРЗО ВЪЗТАНОВЯВАНЕ НА ВСИчКИ ДЕчИЦА

# 20
  • Мнения: 676
Цитат на: vici75
da naistina ne si razbrala prawilno weroitano. ne che ne se dawat siropi no ne se dawat taka kakto w BG se izpiswat za wsiako neshto. triabwa naistina da se dokaze che deteto e s bronhit ili neshto serizono inache zabrawi za antibiotik. kakto biah pisala po gore moeto kashli ot 1 mesec no doktorkata ne ni izpiswa nishto chaaaaaaak sled kato mina tozi mesec i kato i kazah che wse oshte kashli i se razsopoliwi mu naprawiha tozi analiz i togawa mu izpisa sirop za kashlica, kojto pak ne e antibiotik.

az sam w USA no pri nas rabotata e kato w Kanada gore dolu.

Може и понякога лекарите тук да из4акват малко пове4ко от колкото е нужно, но аз мисля 4е в пове4ето слу4аи нашето притеснение е по-голямо, отколкото детето е болно, но лекарите тук немогат да ти го кажат.
Аз ли4но предпо4итам да не ми изписват антибиотик и да ми тап4ат детето с него за неща които отшумяват сами4ки с времето. Това за мен не е нормално.
Но разбира се, всеки си има собстено виждане за нещата.

# 21
  • Мнения: 10 256
da be Krassi az ne sam protiw i tochno towa me radwa che ne barzat da go natapchat s antibiotici ami izchakwat. naistina i pri nas pregleda minawa taka kakto si opisala. ne se oplakwam ot nishto. predi izwestno wreme stomashen wirus beshe lepnal i pak po sashtia nachin procediraha-nikwi lekarstwa, nikwi raboti. spriahme hranata za 2 dena(toi ne che iskashe da iade neshto)i ni kazaha da mu dawame samo ot onazi wodichka-pedialajt maj se kazwashe. i toj se oprawi sam bez nikakwi isterichni situacii i preuwelichawane na sluchiloto se. no winagi mi e billo liubopitno zashto w BG za naj drebnoto neshto se izpiswat antibiotici i suma lekarstwa. to samo kato cheta tuk mamite kolko dobre znaiat wsichki lekarstwa to e nai weroiatno ot towa che niakoi im gi e izpiswal na decata ili sa dawali na sama glawa. ta te sa polowin doktori. a tuk kato che li ne e tochno taka. niama ia tazi isteria.

# 22
  • Мнения: 676
Ахааа, много си права. И аз все се 4удя на маи4етата в БГ 4е знаят толкова много лекарста и дават на децата си понякога без допитване с лекар. Моята сълва действа по същия на4ин, знае толкова много лекарста и докато си бях 4 месеца в БГ все ми даваше акъл ка да му давам лекарства на Раян и какви да са Grinning понеже в на4алото смената на климата не му подеиства добре.

# 23
Daaa,da vi razkaja za edna Bg mama tuk v Canada,koyato si domakna ot Bg razni antibiotici(maikata ne e medicinsko lice)....sega pone vednaj v meseca ,za shtyalo i neshtyalo dava na deteto(4 godinki) antibiotik....za vseki sluchai....i to v nyakakvi bebeshki dozi,che da ne go mori mnogo.... Shocked  Shocked
Az podobno chudo ne byah vijdala....na tova mu vikam chista proba...kukurigu(da ne kaja neshto po-obidno)...
Ta na  vsyakakvi chudesa moje da se nagleda chovek... Grinning

# 24
  • Мнения: 10 256
e kak da ne si chuwala za podobno chudo az tuk waw toia forum gi cheta podobni i wse se chudia kak toia narod si pozwoliawa na sama glawa da kupuwa lekarstwa, da dawa da dozira, da preporachwa. ne znam. nali towa wikam i az kato gledam kak gi znaiat lekarstwata to nniama da e ot nikade drugade ami wsichko towa se e izdawalo na decata i se e probwalo. inache otde shte znaesh tolkowa lekarstwa. zacheti se malko niakoi pat i shte se uchudish i ti. az dori ne znam kolko sa bezobidni i tezi bez recepta deto se prodawat tuk waw farmacitata. no samia fakt che dotorkata ni ne kazwa warwi si wzemi ot onezi deto sa bez recepta me nawiawa na misalta che i tiah ne moze bezrazborno da gi dawash. abe ne znam koito kakto reshi towa da prawi. no chudni neshta stawat w rodnata rodina po princip.

Общи условия

Активация на акаунт