с колко пари живеете на месец?

  • 42 015
  • 592
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
интересува ме с колко пари живеете на месец,въпроса ми е към майчета от София които са в собствено жилище т.е не плащат наем.примерно за 3-членно семейство/майка+татко+бебе/ колко пари отиват?

# 1
  • Мнения: 2 723
Ами ние сме с около 1200. Това твърдо, иначе ако мъж ми изкара някой допълнителен лев, това си е бонус... Мисля обаче да се връщам вече на работа, че не се издържа Confused

# 2
  • Мнения: 2 353
  Двамата взимаме общо около 800-850.

# 3
  • Мнения: 236
  Двамата взимаме общо около 800-850.
стигат ли ви?ИНТЕРЕСНО МИ Е КОЙ С КОЛКО ЖИВЕЕ  да си свера Часовника малко,ТУКА с мъжо имаме малко спор ,аз съм на мнение че с 1000 може да се живее в собствено жилище,все още сме без бебе ,той вика че няма да ни стигат.Аз мисля че може с 1000лв,пък и с бебе да сме...

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Не сме в София, но тук почти няма разлика с цените в София /при положение, че не се плаща наем/ - опитваме се да се ограничим до 2000лв.; има месеци, когато успяваме да се справим и с по-малко, има месеци, когато се налага да чопнем и от предвиденото за спестяване Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 329
Мисля, че 1000лв за 3 членно семейство не са нищо в София. Даже смятам че с 1 дете е малко невъзможно. Разходите са огромни, дори и да живеете в собствен апартамент. Аз съм живяла в София до 2003 г, тогава 1500 лв с малко бебе не ни стигаха, не сме живяли в лукс. Най-необходимото и да се покриват разходите по апартамента, памперси (това беше голямо перо в бюджета тогава), и едва оставаше за дрехи. Мисля че много вода изтече оттогава и на днешните разходи към 2000-2500 лв, може да ви стигат. Не знам, но 1000 са малко.

# 6
  • Мнения: 2 353
  Ми, не вием от глад. Няма да ни стигат, дори да взимаме тройно повече, но някак се оправяме. Сметките са около 250 лв., транспорт 120, джобни 200 лв., останалото отива за храна и вечните непредвидени, които изникват. С бебето е по-лесно, отколкото с по-голямо дете, но с 1000 кинта става, според мен. И има разлика дали само единия работи и взима 1000 лева или двамата общо взимате толкова, разходите по транспорт, мазни банички, гадни сандвичи, кафе и прочие никак не са малки.
  Дупе знае две и двеста.

# 7
  • Мнения: 2 208
Хич и не съм правила сметка колко харчим на месец.... Сега ме накарахте да се замисля - доста са, определено над 1000.
Ама мисля, че това е много точно казано:

  Дупе знае две и двеста.
Peace

# 8
  • Мнения: 6 167
интересно ми е има ли такива, които живеят с по-ниски заплати... ( 200, 250, 300 лв) на човек.

# 9
  • Мнения: 236
това са принципно по 500 лева заплата на човек
интересно ми е има ли такива, които живеят с по-ниски заплати... ( 200, 250, 300 лв).
предоплагам и с 600 лв има хора,които живеят,съвсем на скоро се убедих че можем да изкараме седмицата както с 100-150 лева,така и с 20-30.понеже имахме извънредни разходи на скоро почти бяхме без пари останали та изкарахме 10 дена с около 50лв,но не се лишихме от кой знае какво всичко си имахме.е не ходихме на диско и пицария.това,което долавям напоследък е че все по-често се замислям за  парите-дали ще стигне за това ,за онова,кое ще платя, кое не  ей такива неща-май всичко е поскъпнало жестоко.оня ден отивам да платя кабелната за 2 месеца,като знам че е по 16 лв на месец значи 32 за двата , да ама не оказа се 40 лв,била поскъпнала вече е 20 лева.е защо поне не предупредят?не че е проблем,но се дразня... #Cussing outписна ми да мисля,за какво ще стигнат за какво не.интерсно ми беше вие как го карате финансово,правите ли си някакви разчети,записки и аз не знам.

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 21:38 от little Suzy

# 10
  • София
  • Мнения: 276
Точно така е! Знаем и две и двеста.
И ние наскоро плащахме голяма сума пари наведнъж и останахме със 100 лв. за около седмица... Всичко беше ОК - просто си поналегнахме парцалите Simple Smile

А иначе живеем (бебето още го няма) с 4-5000 лв. Обаче харчим много и хич не се ограничаваме в нищо, а това не е много правилно. Преди сме живяли с много по-малко и нищо ни нямаше...

# 11
  • Мнения: 4 555
Ние още нямаме дете, а и живеем под наем, така че не попадам в категорията, към която ти е отправено питането.
Но имаме доста странични разходи. Университетските такси + наема ни излизат около 7000 лв на година. Ако не бяхме студенти, имахме дете и живеехме в собствено жилище без изплащане, предполагам тази сума щеше да ни стига за детето и щяхме да харчим пак толкова.
За момента си харчим около половината от доходите. Другата половина ни остава. Не че се ограничаваме, просто парите ни стигат.
Но пък нямаме кола, нямаме парно и сметката за тока през зимата едва достига 20 лв (всъщност даже не успява). Така че много от най-стандартните разходи просто липсват при нас. Май не ставаме за статистика.

# 12
  • Мнения: 236
Ние още нямаме дете, а и живеем под наем, така че не попадам в категорията, към която ти е отправено питането.
Но имаме доста странични разходи. Университетските такси + наема ни излизат около 7000 лв на година. Ако не бяхме студенти, имахме дете и живеехме в собствено жилище без изплащане, предполагам тази сума щеше да ни стига за детето и щяхме да харчим пак толкова.
За момента си харчим около половината от доходите. Другата половина ни остава. Не че се ограничаваме, просто парите ни стигат.
Но пък нямаме кола, нямаме парно и сметката за тока през зимата едва достига 20 лв (всъщност даже не успява). Така че много от най-стандартните разходи просто липсват при нас. Май не ставаме за статистика.
е с какво се отоплявате зимата?/тва ток 20 лева ме разби просто,искам и аз тока да ни е толко/,не че не ставате за статистика просто ми беше интересно хора които не са под наем с колко пари живеят на месец. Hug

# 13
  • Мнения: 14 654
прекрасно си живеем с малко под 1000 лв на месец, случва се понякога да са малко повече, но когато е така, остават и заминават по други "фондове" - не за харчене
зависи как ще организираш семейния бюджет Simple Smile
(студенти сме, татакото и работи, в собствено жилеще с едно дете Simple Smile )

# 14
Ми както и да го организирам, не става с по-малко от 2000. И хич не става и дума за купони. Не плащам наем, ама сметки, кредити, кола, разходи всякакви, аман.

Общи условия

Активация на акаунт