"Парцали" в изцедена с помпа кърма

  • 1 778
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 328
Накратко:
м. 06.12.2006 - 1-ви мастит
м. 26.02.2007 - 2-ри мастит
Днес изцеждах с помпа, защото едното ми зърно вече е непоносимо разранено, раздрано, разкъсано Sad И изцеденото го давам от шише на бебето (почти на 4 месеца е). Забелязах, че нищо не гълта, само си суче. Имаше едно образувание - бяло, меко, пихтиесто, жилаво, което беше заседнало на биберона.
Какво е това? Може ли при условие, че са ми отпушени каналите (ходих на 2 мамолога миналата седмица) от такива "парцали" да се получава задръжка на млякото? А не от "неправилно изцеждане" и "неизцеждане" и всичко друго, за което ме нахокаха че не съм правила както трябва и т.н.. да не продължавам..
По принцип цедя само ако усетя някакво напрежение. Обаче по-миналата седмица реших да се запася малко и започнах да цедя всеки ден - по веднъж, 2 пъти най много но само по 10-20 гр, че повече нямам на едно цедене..

# 1
  • Мнения: 104
Явно допускаш някаква грешка при кърменето.Мисля ,че не трябва да се цедиш ,а направо да кърмиш.От личен опит знам ,че с цеденето с помпа зърната стават по-болезнени,а при теб това още повече задълбочава проблема.Нормално е гърдите да се напрягат за 3-4 часа.Не допускай гърдите ти да стават на бучки.

Да не би да оставяш изцедената кърма да престои и на това да се дължи образуването на тези парцали?

# 2
  • Мнения: 1 328
Не, не бях я оставила да престои, а веднага я дадох. По принцип кърмя, не изцеждам. Днес изцедих инцидентно, казах защо, заради зърната. Бебчо се дразни като не пуска, както беше така тия дни и ги разрани. Определено с помпата не ме болят така. А за бучките - ами този път в началото на възпалението нямах бучки, направо се поду под мишницата... Почти 4 месеца кърмя, изчела съм доста по темата и не мисля че допускам някаква грешка. Но за това специално нищо не срещнах..

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По описание звучи точно като запушен канал - тогава се образува такава материя, може да е жилава и с променен цвят (бяла, жълтеникава, зеленикава, сивкава, розова - според случая). Обикновено не се вижда, защото бебето успява да я изсуче - но в случая е била изцедена. Не е нищо притеснително и не представлява проблем.
Това как са изглеждали гърдите миналата седмица при мамолозите не показва нищо за състоянието им тази седмица - запушванията се развиват много бързо, понякога в рамките на няколко часа. И наистина могат да се образуват високо под мишниците, навсякъде, където има каналчета. Хубаво е, че е изцедена тази запушваща материя - сега би трябвало млякото да тече свободно.

# 4
  • Мнения: 851
Добре че Hedra отговаря на този форум Hug. Чак сега от нея разбирам какво е това. И се включвам само за да ти кажа, че и аз съм имала такова чудо. Виждала съм няколко пъти в устичката на Габи - то е като каймака на млякото. Чудила съм се какво е, но не мислех че е нещо притеснително, защото тя не реагираше по никакъв начин. Така че спокойно, явно си е физиология Laughing.

# 5
  • Мнения: 390
Мила,спокойно-Хедра добре ти е казала-явно си го изцедила и сега трябва да се отпушат каналите-и аз имах такива случаи... ooooh!И не се обвинявай,че не си изцеждала както трябва-то понякога така или иначе се образува запушване-искаш или не,дори и да правиш всичко както трябва.Според мен все някога ще се регулира кърмата така,че няма да имаш вече запушвания-поне май че при мен става така...И аз изкарах 8 тежки запушвания,4 от които почти мастит. За профилактика пия лецитин(по 1 хапче на ден),ако има запушване-по 3-4 на ден и мисля че ми помага-пий и ти-препоръчвам ти го,защото прекрасно знам какво си изпитала  Peace

Общи условия

Активация на акаунт