«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора

в мо€ дом

ћнени€: 1 022
ћоже ли да ви помол€ да споделите как правите сместа за палачинки и изобщо как ги приготв€те
÷итирай

Sofia

ћнени€: 3 565
јз григотв€м сместта 1 към 2 към 3 или по-точно казано:
1 ч. чаша брашно
2ч.чаши пр. мл€ко
3 €йца
1ч.л сол
1ч.л. захар
¬с€ка готова палачинка € мажа с масло докато е още топла.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 925
ћо€та рецепта е:
4 €йца,
250 гр брашно
500 мл пр€сно мл€ко (може да бъде заместено с 250 мл мл€ко и 250 мл вода - газирана или обикновена, но на мен лично повече ми харесва само с мл€ко)
щипка сол
¬сичко се разбърква добре. √ребваш с черпака и сипваш в загр€т тиган, лекичко намаслен с олио. “ова е ! Very Happy ƒа ти е сладко!
÷итирай

ћнени€: 1 800
ѕалачинки
1ч.ч - вода,1ч.ч. - пр€сно мл€ко,4 - €йца, щипка сол. 2ч.ч. - брашно.
–азбива се добре с миксер, сместа да е р€дка като боза. ѕекат се на силен котлон.
÷итирай
— мас е отвратително! Ќай-добре като се намаже тефлонови€ тиган с масло. ѕосле н€ма нужда от допълнително мазане на палачинката и стават по-вкусни и ароматни.
÷итирай
» за първи път чувам да се слага вода, за кисело мл€ко да не говорим! јз си знам - пр€сно мл€ко!
÷итирай

Sofia

ћнени€: 3 565
÷итат на: Anonymous
» за първи път чувам да се слага вода, за кисело мл€ко да не говорим! јз си знам - пр€сно мл€ко!

Ћ€тото по капанчетата палачинките ги прав€т точно с вода. ƒа не мислиш, че н€кой ще се набута за мл€ко Wink
ƒруг е въпроса обаче, че на мен с вода не са ми вкусни. ј с кисело мл€ко и аз чувам за сефте Rolling Eyes
÷итирай

с/у ќколоћръс“ното

ћнени€: 17 578
÷итат на: Valeria
јз григотв€м сместта 1 към 2 към 3 или по-точно казано:
1 ч. чаша брашно
2ч.чаши пр. мл€ко
3 €йца
1ч.л сол
1ч.л. захар
¬с€ка готова палачинка € мажа с масло докато е още топла.

не стига, че са си калории €ко в палачинките  Mad , ами и още  Evil or Very Mad ...¬алкооооо  Flutter  - как € мислиш ти таз работа?  Thinking
 Laughing  Laughing  Laughing

јз слагам:€йца(колкот' имам;) ), пр€сно мл€ко, брашно, сол и малко вода! —места да е като боза(едновремешна)!
ј добър апетит!

ѕ.ѕ: с така приготвените палачинки могат да се направ€т различни по вкус торти.
—олена--> с руска салата(примерно);
—ладка--> със мармалад или течен шоколад и т.н...
‘антазирайте, не се бавете  Razz .
÷итирай
— руска салата е супер!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 878
ћо€та смес е такава:
10 €йца
1 лит€р пр€сно мл€ко
120 гр брашно
малко олио.
ѕърво разбивам с миксер €йцата, брашното и малко олио. Ќакра€ слагам мл€кото.
ѕека в тефлонов тиган с капка олио. Ќе мажа с никаква мазнина./само че в движение лапвам н€колко горещи с масло мммм.../
Ќа гол€м тефлонов тиган слагам 1/2 черпак от сместта- едва да покрие и да станат тънички.
„удесни са!
÷итирай

—поред сезона

ћнени€: 276
ќт както открих рецептата с кисело мл€ко - вече не прав€ с пр€сно. .—тават по-пухкави
4-5 €йца
1 кофичка кисело мл€ко
1 кофичка вода
1 к.л сода/малка/
щипка сол
брашно - колкото поеме за гъстота на р€дка боза
ѕресто€ва 30 минути и в тигана по класически€ начин
÷итирай
јми наистина не може да се нарече мазане - р€звам от маслото, слагам го върху горещи€ тиган и върт€ нал€во-над€сно докато се покрие ц€лата повърхност.
„естно казано не съм пробвала с кисело мл€ко и не мога да се изкажа за нещо, което не съм опитвала - може и да пробвам.
ќтносно маста - баба му на мъжа ни ни беше направила един път, верно че б€ха поистинали, но си миришеха и н€как си не ги приех. ћоже и т€ да е прекалила Razz

» тиганът е много важен!
÷итирай
јйде и аз да се изкажа. “ук вчера беше ден€т на палачинката. јз правих солена палачинкова торта
ј сместа € прав€ от 1-2 €йца, щипка сол, 1ч.л сода бикарбонат, пр.мл€ко и брашно. ƒжуркам докато докарам смес като боза. “игана предварително го мажа преди вс€ка палачинка с кр.масло.....
÷итирай

на върха

ћнени€: 6 454
јз ги прав€ с по- равни части кисело и пр€сно мл€ко. ѕървоначално правех само с пр€сно, но от както пробвах с кисело преминахме само на такива Very Happy
— мас съм правила само нещо като катми със солена плънка вътре. ћного зависи от маста - има доста смръдливички варианти Shocked
÷итирай

¬арна

ћнени€: 3 676
јз ги прав€ малко по диетични Wink

1 ч.ч. брашно
2 ч.ч. вода
1 или най-много 2 €йца

ƒобър апетит  Smile
÷итирай
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора