За патриотизма...

  • 2 597
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Темата за 3ти март и традицията - заповядай, интересно е Laughing

Сега се сещам за няколко форми на патриотизъм, една от които е:
Да отидеш да гласуваш на избори, вместо да си стоиш вкъщи и да си пилиш ноктите и вместо да проливаш сълзи на 3ти март. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 822
Въпрос на усещане...
Точно по този въпрос не виждам смисъл от фалшивост.Нито ще се издигнеш в нечии очи,нито пък ще паднеш,ако си/или не си патриот,ако го показваш явно или не...Става дума за обикновените хора,не за политиците...

Природата ни е дарила със способността да виждаме различно цветовете.Моето синьо не е точно твоето синьо,нито пък твоето червено е същото като моето...Понякога най-гениални са най-простите неща,тоест най-елементарните...
По-неприемливи за мен са лепването на етикети и невъзможността или нежеланието да приемеш факта,че другите виждат различно от теб...

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 19:22 от niara

# 17
  • Мнения: 7 837
Да, нюанси.
Сигурно аз съм по-малко патриот, нищо, че не цитирам Паисий с големи букви, или Ботев, или Левски, или заради това, че не съм ходила никога на Шипка.
И то само по празници. Следващата подобна тема я очаквам през май, а после - септември. Дотогава ще се наситим на плюене и плюнки, защото патриотизма включва и това.

Много е тънка линията между превъзбуденост и фалш. Преминава се неусетно.

# 18
  • София
  • Мнения: 276
Едни са патриоти, други меценати, но не всички могат да са и двете. Това го може само Joro 01= Laughing

# 19
  • Мнения: 9 903
Пускана ли е анкета: кой ви е националният празник? 3 март, 24 май, 6 септември, 22 септември. Мен ми е неудобно, не ми се рови назад, а ми са интересни резултатите.

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Имам усещането, че някои преиграват  на моменти.

много вярно ти е усещането Peace

# 21
  • Мнения: 25 600
А на мен ми е жал.
За безродниците...  Cry

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ох...и аз ще взема да ревна, натъжихте ме

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Много сте сладки  Heart Eyes.

# 24
  • Мнения: 4 585
Аз пък така и не мога да направя разлика между
патриотизъм
национализъм
шовинизъм

# 25
  • Мнения: 25 600
Аз пък така и не мога да направя разлика между
патриотизъм
национализъм
шовинизъм
Съмнявам се.
Едно е да обичаш майка си, друго е да отричаш правото на всеки да обича собствената си майка.
А има хора, които нищо и никого не обичат... Освен себе си.

# 26
  • Мнения: 7 837

За сладките, ако обичате, в готварския форум  Mr. Green


Wolf, за някои като виждане, няма разлика. Фенките-партиотки на г-н Сидеров, го доказват, напр.

# 27
  • Мнения: 343
Патриотизмът е фалшив, когато не е искрен и някой се опитва да извлече полза от него. Аз също не съм привърженик на високопарните изказвания, но някои хора просто са по-емоционални и начинът им на изразяване е по-патетичен. Това не е причина да считаме патриотизма им за фалшив.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 074
Усещането идва от прекомерното политизиране на всеки празник и всичко българско.
Патриотизмът може да е на битово ниво и на национално или просто да си го носиш, без да го афишираш особено.
Мен пък ме дразни кампанията "Не сте сами". За мен не обединява нацията, а просто издава безсилието на политиците. Звучи ми като да са вдигнали ръце и да изстискват от всекиго съчувствие и да пращат кашиците  напред, защото предварително са загубили битката. Не ме разбирайте погрешно, мъбно ми е за сестрите, но тази кампания ми бърка в здравето и ми е неуместна.
Така и с патриотизма, нонстоп повтаряне на едно и също, издигане от мръсни хора на чисти лозунги - получава се като лъжица лайна в каца мед. Просто цялата каца заминава.

# 29
  • Мнения: 239
Много малко сме истинските патриоти в наши дни. Когато си взел трябва и да дадеш. Взел съм и почти всеки ден давам къде по мартини къде джиесемче според пиченцето. Помагам на много млади българки и то не само от София. Играя и по морето, там също имат нужда от мъже (там даже нуждата е най-голяма ако се сещате за кои хора с джапанки и ланци става дума).

Общи условия

Активация на акаунт